علم و تکنولوژی

10 چیزی که نویسنده برای خلق شخصیت های قابل قبول احتیاج دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از لیت هاب - با اینکه به نظر می رسد شخصیت های دنیای داستان به همان شیوه ای که افراد در واقعیت وجود دارند زندگی می نمایند، گروه شخصیت های یک داستان به مقدار یک گروه باله ساختگی هستند: جامعه ای که برای دستیابی به هدف نویسنده طراحی...

4 مرداد 1400

آشنایی با اسپوتنیک روسیه ، عوارض و اثرات واکسن روس ها چقدر است؟

محموله دیگری از واکسن کرونای اسپوتنیک وی روسیه وارد ایران شد تا فرایند واکسیناسیون همگانی با این واکسن ادامه داشته باشد. محصول روس ها از ابتدای واکسیناسیون همگانی در ایران مورد استفاده نهاده شد.

2 مرداد 1400

چاپگر ایران ساخت نانویی سه محصول تازه به بازار عرضه می نماید

یک شرکت دانش بنیان ایرانی به منظور فراوری و توسعه محصولات حوزه الکترونیک چاپی، چاپگری به بازار عرضه نموده است که با یاری جوهر های نانویی می تواند محصولاتی نظیر گرمکن جایگاه و حسگر و پنل خودرو ها فراوری کند.

2 مرداد 1400

تعهد تأمین یک میلیون و 700 هزار تبلت برای دانش آموزان فاقد تجهیزات آموزشی هوشمند

تهران (پانا) - جانشین وزیر در طرح راهنمایی در نشست شورای فرهنگ عمومی در تشریح دستاوردهای طرح راهنمایی و برنامه های آموزش وپرورش برای صیانت دانش آموزان از آسیب های فضای مجازی، از تهیه و توزیع بیش از 280 هزار تبلت بین دانش آموزان اطلاع داد و اعلام کرد در تفاهم...

27 تیر 1400

مخترع نیشابوری در پی جذب سرمایه برای فراوری محصولی نو

در سال های اخیر جوانان زیادی با تاسیس شرکت های فناور و دانش بنیان و تحت حمایت سرمایه گذاران بخش دولتی یاخصوصی توانسته اند ایده های کاربردی و مجذوب کننده خود را به مرحله عمل و تجاری سازی برسانند.

24 تیر 1400

دانگل 4G هواوی E8372-820: یک دقیقه ای به اینترنت موبایل وصل شو!

اگرچه مودم های همراه بسیار کوچک و جمع وجوری داریم که مزایای بسیار بیشتری نسبت به دانگل های 4G دارند و ما در مطلب اشاره کردیم چرا خرید یک مودم جیبی 4G به صرفه تر است ولی باز بعضی افراد دنبال یک دانگل 4G هستند.

16 تیر 1400

فاجعه بعد از واکسن زدن در ایران

عضو کمیته علمی کشوری کرونا نسبت به فاجعه عادی انگاری پس از واکسن در ایران هشدار داد.

11 تیر 1400

5 راه بهبود عملکرد لپ تاپ در زمان دورکاری

وقتی صحبت از پیش نیازهای شغلی باشد، به راه های فراوان قادر به بهبود سبک زندگی خود هستید، حتی زمانی که در دوران پاندمی کووید-19 مجبور به دورکاری شده اید. اما برای افزایش بهره وری هنگام کار، لازم است از این موضوع اطمینان حاصل کنید که لپ تاپ هم درست مانند...

11 تیر 1400

مراحل درست کردن نقشه سفر مشتری

در قسمت قبل، نقشه سفر مشتری را تعریف کردیم و گفتیم تکنیکی است که به شما یاری می نماید یک تجربه بی نقص و یکپارچه برای مشتریان خود ایجاد کنید. نقشه های سفر به سازمان شما یاری می نمایند در تعاملات با مشتری به یک انسجام برسد و وقتی در نیمه های راه سفر اشتباهی...

6 تیر 1400

تشکر ویژه همسر و مادر شهید شهریاری به خاطر تولید سریال صبح آخرین روز

آیین رونمایی از سریال صبح آخرین روز روایتگر زندگی دانشمند هسته ای شهید مجید شهریاری، با حضور خانواده این شهید والامقام برگزار گشت.

5 تیر 1400

توسعه زیرساخت های ارتباطی، نقش مهمی در پیشرفت روستاها دارد

استانداریزد با اشاره به نقش توسعه زیرساخت های ارتباطی در پیشرفت روستاها، گفت: در صورت بهره مندی مناسب از زیرساخت های ارتباطی شاهد پایداری جمعیت و مهاجرت معکوس به روستا ها خواهیم بود.

3 تیر 1400

عکس و مشخصات هدفون بی سیم گلکسی بادز 2 به بیرون درز کرد

گلکسی بادز 2 قرار است به عنوان جدیدترین هدفون بی سیم سامسونگ، به زودی به فراوری انبوه برسد. این گفته اگرچه تأیید نشده اما چون شاهد حضور این گجت در تست FCC بودیم، به نظر می رسد حقیقت داشته باشد.

1 تیر 1400

ژاپن کاوشگر تغییر شکل دهنده به ماه می فرستد

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، آژانس فضایی ژاپن تصمیم دارد یک ربات تغییر شکل دهنده کروی را به سطح ماه بفرستد. این ربات پس از رسیدن به مقصد، اطلاعات لازم برای ارسال فضانوردان به ماه را جمع آوری می نماید.

28 خرداد 1400

امضای بیانیه ایران و چین برای حفاظت از میراث فرهنگی

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، امضای بیانیه ایران و چین برای حفاظت از میراث فرهنگی صورت گرفت.

26 خرداد 1400

باروان ، سامانه هوشمند حمل بار

صنعت حمل و نقل کالا زیربنای توسعه مالی هر کشوری است و تأثیر مهمی در فرایندهای فراوری و توزیع و مصرف کالا دارد.

25 خرداد 1400

صبوری: گذر از پیک مصرف برق تهران در تابستان نیازمند همکاری جمعی است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در نشست شورای اداری استان تهران، همکاری تمامی مشترکان برق در پایتخت را برای گذر از تابستانی بدون خاموشی، ضروری دانست.

24 خرداد 1400

بایدن از گنجانده شدن مکانیسم ماشه در برجام شاد بود

بر اساس گزارشی که اخیرا یک وبگاه آمریکایی آن را منتشر نموده، یکی از بندهای مورد علاقه رئیس جمهور فعلی آمریکا در زمان حصول توافق هسته ای، مکانیسم ماشه بوده است.

18 خرداد 1400

کودک 6 ساله قربانی جنایت ناپدری شیشه ای

ناپدری شیشه ای که با شکنجه پسر شش ساله، مرگ او را رقم زده و جسد را در خرابه ای رها کرده بود، پس از سه ماه دستگیر شد و به قتل اعتراف کرد.

5 خرداد 1400

کلید پژوهشگاه میراث به یک استان فارسی رسید

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس با حکم علی اصغر مونسان، رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری شد.

3 خرداد 1400

معاونت امور هنری و دانشگاه سوره تفاهم نامه همکاری امضا کردند

معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه سوره برای اجرای چند پروژه دانشگاهی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

2 خرداد 1400
تعداد: (307)