15 نکته برای تبدیل شدن به یک تاجر پیروز؛ راهنمای کامل تاجر شدن

به گزارش مجله آراد، دل تان می خواهد یک تاجر پیروز شوید؟ اصلا خصوصیات یک تاجر پیروز را می دانید؟ در اغلب موارد نداشتن اطلاعات کافی و یا نداشتن اعتماد به نفس که ریشه در بعضی شکست ها دارد اجازه نمی دهند تا شما راستا پیروزیت در زندگی را طی کنید و همین مسئله شامل حال تبدیل شدن به یک تاجر پیروز هم می گردد. اما آیا تغییر باورها و دیدگاه ها می تواند سبب تغییر روش و تبدیل شدن به یک آدم پیروز در زندگی گردد؟ برای رسیدن به این مرحله باید یکسری نکات و ریزه کاری ها را بدانید. 15 نکته مهم برای تبدیل شدن به یک تاجر پیروز و خصوصیات یک تاجر و پیروز که در واقع راهنمای کامل تاجر شدن محسوب می شوند را از سایت در مجله خبرنگاران بخوانید.

15 نکته برای تبدیل شدن به یک تاجر پیروز؛ راهنمای کامل تاجر شدن

1-پایه و اساس را بسازید

در نخستین مرحله باید این را متوجه شوید که آیا شما پشتکار و بنیان تبدیل شدن به یک تاجر پیروز را دارید؟ پشتکار در واقع منجر به عزم و اراده شما برای ادامه کار می گردد و بنیان و شالوده همان چیزی است که برای پیروزیت لازم است.

بعضی افراد به محض این که اوضاع کمی سخت می گردد به شکست خود اعتراف می نمایند. از سوی دیگر پشتکار داشتن حتی زمانی که دیگران برای شما شرط و شروط می گذارند سبب پیشرفت رو به جلوی شما می گردد.

بدون داشتن پشتکار هیچ گاه تبدیل به یک تاجر و بیزینسمن پیروز نخواهید شد و باید بگوییم نخستین مورد از خصوصیات یک تاجر پیروز همین داشتن پشتکار و قوی بودن است.

به گذشته خود نگاه کنید. جایی بوده که پشتکار، استحکام و قوی بودن آن چنان موثر بوده که شما تاثیر آن را روی زندگی خود حس نموده باشید؟ اگر پیش از این چنین تجربه ای داشته اید و در آن پیروز بوده اید همین مسئله یک خط سیر قدرتمند در ذهن شما ایجاد می نماید که زمانی که به پیروز می رسید در ذهن بیش از پیش رشد پیدا می نماید.

2-روی کم کردن ترس ها کار کنید

ترس نه تنها کسب و کار و تجارت بلکه همه چیز شما را نابود می نماید. ترس شما را فلج می نماید و طرز فکر شما را تغییر می دهد. ترس توانایی های شما برای انجام اقدامات درست را به چالش می کشد.

ترس بصیرت و درک شما را که یک جز محوری برای دستیابی به پیروزیت است را از بین می برد. ترس جلو پیشرفت شما را می گیرد و شما را حتی از انجام ریسک هایی که می تواند منجر به پیروزیت های بزرگ شما شوند باز می دارد.

از جمله خصوصیات یک تاجر پیروز این است که به ترس ها و ریشه های آن ها فکر کند. اغلب ترس ها نتیجه و نشانه یک باور ذهنی غلط یا یک شیوه تفکر نادرست هستند.

این ترس ها را شناسایی نموده و حتی با برداشتن قدم های کوچک اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. هرچه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، ترس کمتر در سر راه شما ظاهر می گردد.

3- آینده را یک روز مهم ببینید

عادت دارید هر روز در خصوص آینده فکر کنید؟ تصویرسازی هر روزه در خصوص آینده رسیدن به آن را در واقعیت آسان تر می نماید. در خصوص آینده فکر کنید اما در خصوص خانه و تعطیلات گران قیمت و لوکس رویاپردازی نکنید. از جمله ویژگی های یک تاجر پیروز این است که تصاویر معقول و قابل لمس در خصوص آینده دارد. این تصاویر را تا جایی که امکان دارد تعریف کنید به این ترتیب تصاویر ذهنی شما واقعی تر می شوند.

بهتر است هر چه در خصوص آینده در ذهن دارید یادداشت کنید. هر تاجر پیروزی می داند که این تصاویر چه می نمایند، کجا می روند و و تجسم کردن آن ها چقدر قابل تقدیر است.

4- با خودتان روراست باشید

روراست و صادق بودن با خود معمولا نه آسان است و نه زیاد دلچسب. تعیین کردن مواردی که در آن ها ضعف دارید معمولا روح را آزار می دهد اما شما نباید اجازه دهید ضعف ها بر روح و روان شما تاثیر بگذارند.

یکی دیگر از خصوصیات یک تاجر پیروز این است که قبول دارد فردی کامل و بدون نقص نیست. اما به جای باختن روحیه، سعی می نماید با آموختن مهارت های جدید به حل مسائل یاری کند.

یادتان باشد روراست بودن با خودتان به معنای خودزنی نیست. بلکه برای این است که بدانید یاری دریافت و کوشش بیشتر می تواند نقاط ضعف شما را رفع کند. در این میان نقاط مثبت شما هم بیشتر خودشان را نشان خواهند داد.

5-برای جذب اطلاعات بیشتر مشتاق و پیگیر باشید

هیچ کس از همه چیز باخبر و در همه زمینه ها خبره نیست. دنیای کسب و کار و علم مربوط به آن مدام در حال رشد و به روز شدن است.

به همین خاطر باید مرتب در حال کسب اطلاعات جدید و نوآوری دانش خود در این زمینه باشید. ایده ها و تئوری های جدید را یاد بگیرید و به این ترتیب احتمال اشتباهات پرهزینه را به حداقل برسانید. از تغییر نترسید. روی تغییر حساب کنید چرا که تغییر برای یک تاجر پویا و به روز لازم است.

6-برای تعهد آماده باشید

به خودتان این مسئله را بقبولانید که شغل شما از جمله کسب و کارهایی است که برای نتیجه گیری احتیاج به زمان دارید. حتی یک تاجر ثروتمند که به نظر شما یک شبه به ثروت رسیده است قطعا برای رسیدن به این پیروزیت کوشش زیادی نموده است.

به خودتان، خانواده تان و کسب و کارتان متعهد باشید. باید همیشه یادتان باشد که برای چه دارید کوشش می کنید و کسب و کارتان را توسعه می دهید. دلایل تان را یادداشت کنید، اهداف تان را بشناسید و این را بدانید که رسیدن به هدفی که در سر دارید راهی دراز و طاقت فرساست و این اصلا یک چیز عادی نیست.

7- استرس و اضطراب را کنترل کنید

اضطراب و استرس از آن چیزهایی است که ممکن است دوست نداشته باشید در خصوص آن صحبت کنید اما اگر دچار آن هستید به یاری احتیاج دارید.

در تحقیقی که توسط دانشگاه کالیفرنیا انجام شده نشان می دهد 72% کارآفرینان تحت تاثیر یک مشکل روحی و روانی هستند که در این میان استرس و اضطراب نقش مهمی را بازی می نماید.

درک این مسئله که استرس و اضطراب بخشی از حرفه تجارت و کسب و کار است یک حقیقت است و همین آگاهی سبب می گردد که قبل از این که استرس تبدیل به یک معضل گردد آن را حل و خنثی کنید و یاد بگیرید که چطور باید با آن مقابله کنید. از جمله خصوصیات یک تاجر پیروز این است که در صورت ابتلا به استرس و اضطراب با یک مشاور خبره در این زمینه مشورت نموده و از او برای حل این مسئله یاری می گیرد.

8- روی رشد شخصیت تمرکز کنید

تمرکز روی رشد شخصیت از شما یک تاجر پیروز می سازد که این امر بدون رشد شخصی ممکن نیست. هر چه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید بیشتر احساس راحتی خواهید کرد.

کار کردن بر روی شخصیت تان سبب می گردد درک شما از مسائل و یا نقاط ضعف تان منطقی به نظر برسد. شما از کدام قسمت ناراضی هستید؟ چه کسی می تواند به این موضوع یاری کند؟ اگر متوجه باشید که شما یک فرد کامل نیستید و احتیاج به رشد دارید بسیاری از مسائل حل می گردد.

هسته پیروزیت در درون شماست و این یک یاری بزرگ است تا به یاری آن نقاط قوت خود را بهبود بخشیده و با اعتماد به نفس به جلو حرکت کنید.

9- نحوه تصمیم گیری مهم است

آیا به انگیزه های خود اهمیت می دهید یا معمولا آن ها را به تعویق می اندازید. این که چگونه تصمیم گیری می کنید درباره شخصیت شما مسائل زیادی را برای شما آشکار می نماید. تعلل و تفکر بیش از حد می تواند به معنای فقدان اعتماد به نفس باشد در حالی که تصمیم های آنی بی احتیاطی را نشان می دهد که آن هم ریسک اشتباه را افزایش می دهد.

در خصوص صحبت های تاجران پیروز در زمینه تصمیم گیری تحقیق کنید. سعی کنید این فرایندها را تجزیه و تحلیل کنید و در جهت اهداف خود به کار بگیرید. ممکن است این امر در ابتدا سخت باشد اما کم کم اوضاع هموارتر می گردد و اعتماد به نفس شما به تدریج رشد خواهد نمود.

10- روی مهارت های کارمندان خود کار کنید

یکی دیگر از خصوصیات یک تاجر پیروز این است که در خصوص مهارت های کارمندان مجموعه خود حساس و پیگیر است. اگر احساس می کنید کارمندان شما از قافله یادگیری مهارت های تازه و به روز عقب افتاده اند باید در خصوص نقاط ضعف آن ها هشدار بدهید.

مهارت های ضعیف کارمندان به اعتماد شما لطمه می زند. حتی تجار نه چندان ثروتمند هم سالانه برای ارتقا مهارت کسب و کار کارمندان خود هزینه های گزافی می نمایند.

11- شبکه ارتباطی داشته باشید

یکی دیگر از خصوصیات یک تاجر پیروز ایجاد یک شبکه ارتباطی است. در واقع عدم توانایی یک بیزینسمن در ایجاد شبکه ارتباطی منجر به شکست کسب و کار او می گردد. در واقع فقدان شبکه ارتباطی هم اعتماد به نفس و هم پتانسیل رشد کسب و کار شما را کاهش می دهد زیرا هر دو این موارد شانه به شانه هم پیش می روند.

دریافت واکنش های مثبت سبب سرازیر شدن انرژی مثبت به سمت شما می گردد و همین امر سبب ایجاد ارتباط عمومی با افراد می گردد.

هر چه شبکه ارتباطی شما گسترده تر باشد ارتباط حرفه ای بهتر شکل می گیرد. از جمله خصوصیات یک تاجر پیروز این است که آن ها معمولا سبک ساده ای برای ایجاد شبکه ارتباطی دارند و معمولا بدون فکر کردن این کار را انجام می دهند. زمانی که شبکه ارتباطی ایجاد می کنید این کار برای شما تبدیل به عادت می گردد و افراد دوست دارند یک عادت مثبت را مرتب تمرین نمایند.

12- به فداکاری احتیاج دارید

برای پیروزیت، شما باید احتیاج به فداکاری را درک کنید. این احتیاج به فداکاری شامل زندگی اجتماعی شما، زمان سرگرمی و اوقات فراغت و حتی اجبار به کاهش حقوق برای کسب تجربه و حرکت رو به جلو باشد اما مسئله اینجاست که تمام این موارد موقتی است. اگر شما روحیه فداکاری کردن نداشته باشید این مسئله ممکن است به دلیل احساس عدم اشتیاق و تعهد در شما باشد.

به بخش هایی از زندگی که عامل حواس پرتی هستند توجه کنید و این که چطور می توانید این عوامل حواس پرتی را کاهش دهید تا بتوانید در شغل خود ارتقا پیدا کنید و زمان و انرژی خود را هدر ندهید.

از جمله خصوصیات یک تاجر پیروز این است که این افراد هیچ وقت برای کارشان 50 درصد انرژی نگذاشته اند و کار همیشه در الویت و 100 درصد بوده است حداقل در سال های نخست آغاز فعالیت.

13- برای تمام جنبه های زندگی برنامه ریزی داشته باشید

یکی از مهم ترین خصوصیات یک تاجر پیروز این است که برای تمام جنبه های زندگی برنامه ریزی دارد. برنامه ریزی یعنی ساختار و استراتژی و قطعا شما بدون آن شکست خواهید خورد. اگر قصد دارید به خصوصیات یک تاجر پیروز دست پیدا کنید لازم است برای حتی برای ساعت خواب و بیداری خود هم برنامه داشته باشید.

زمانی که شما حساب همه چیز را داشته باشید هیچ وقت از بروز هیچ اتفاقی غافلگیر نخواهید شد. حتی زمانی که خواب هستید باید کارهای مربوط به مجموعه خود را به چند نفر برون سپاری (Out Source) کنید.

14- تغذیه درست و سالم را نباید فراموش کنید

بی توجهی به تغذیه سالم و احتیاجهای غذایی، انرژی شما را تحلیل برده و قدرت تصمیم گیری درست را از شما می گیرد و شانس و احتمال اشتباه کردن را در شما افزایش می دهد. از جمله خصوصیات یک تاجر پیروز اهمیت دادن به سبک زندگی سالم، ورزش کردن و تغذیه درست و اصولی است.

خواب کافی داشته باشید، ریلکس کنید، تکنیک های مدیتیشن برای تجربه یک خواب عمیق را یاد بگیرید، غذای سالم بخورید، مصرف شکر مواد غذایی که افزودنی شکر را دارند به حداقل برسانید، از ساعت 3 عصر به بعد خوردن نوشیدنی های کافئین دار را قطع کنید و قبل از خواب چیزی نخورید.

15- زمانی را برای خودتان اختصاص دهید

اگر می خواهید خصوصیات یک تاجر پیروز را بدانید باید بگوییم که تاجران پیروز برای خودشان وقت کافی اختصاص می دهند. برای این که از انجام کارها لذت ببرید باید استراحت کافی داشته باشید و زمانی را به انجام کارهایی اختصاص بدهید که از آن ها لذت می برید.

یادتان باشد تفریح را هم با برنامه ریزی انجام دهید. دقت کنید که چگونه می توانید طبق برنامه ریزی های خود به تفریح هم بپردازید و این تفریح چقدر طول می کشد.

منبع: افق کوروش
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 212

به "15 نکته برای تبدیل شدن به یک تاجر پیروز؛ راهنمای کامل تاجر شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 نکته برای تبدیل شدن به یک تاجر پیروز؛ راهنمای کامل تاجر شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید