اخبار اقتصادی

رشد0.6 تا 7.6 درصدی مجوزهای معدنی تا انتها بهمن ماه سال جاری

از ابتدای امسال تا انتها بهمن ماه، تمامی مجوزهای معدنی صادر شده به لحاظ تعدادی، میزان اشتغال افراد در معادن و سرمایه گذاری انجام شده به جهت اکتشافات جدید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

26 فروردین 1400

خبرنگاران غرب نقض حقوق بشر علیه ایران را در اولویت قرار داده است

خبرنگاران - مادرید - حسن قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا گفت: غربی ها، از یک سو ماموریت گزارشگر حقوق بشر علیه ایران را تمدید کردند و همزمان از تداوم تحریم دادستان بین المللی کیفری توسط آمریکا حمایت می نمایند.

25 فروردین 1400

انبه ، میوه محبوب مردم جنوب

میوه انبه یکی از مهم ترین میوه های مناطق گرمسیری است که تولید این گونه محصولات اقتصادی بوده و صادرات آنها نیز امکان پذیر می باشد و فصل برداشت انبه در هرمزگان از اواخر فروردین تا نیمه مرداد است.از جمله خواص انبه این است که برای چاق شدن افراد لاغرمفید است.

25 فروردین 1400

مشکل پرداخت بدهی های ایران در حال حل شدن است

سخنگوی وزارت برق عراق با تایید مشکل انباشت بدهی های این کشور به ایران، توضیح داد که مشکل پرداخت طلب طرف ایرانی در حال حل و فصل شدن است.

24 فروردین 1400

بورس تا سرانجام هفته متعادل می شود؟

به گزارش خبرنگاران، نمادهای کوچک بازار سرمایه در صف فروش قفل شدند و این درحالیست که برخی از نمادهای شاخص ساز روندی صعودی دارند و همین مساله شاخص کل را مثبت کرده است.

22 فروردین 1400

خبرنگاران ملاقات سفیر ایران با رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی فرانسه

تهران-خبرنگاران- سفیر ایران با رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی فرانسه ملاقات و گفت وگو کرد.

19 فروردین 1400

مدیرعامل استقلال: آقای قائدی کار شما با پیام و پسغام درست نمی گردد؛ با ما قرارداد داری خبرنگاران

مدیرعامل استقلال اعلام نمود که وزیر ورزش بیشتر از پرسپولیس، برای حل مسائل استقلال جلسه برگزار نموده است و او تعلقات رنگی ندارد.

19 فروردین 1400

فعالیت شرکت های خلاق در مرکز رشد دانشگاه تبریز خبرنگاران

مدیر مرکز رشد دانشگاه تبریز گفت: در مرکز رشد دانشگاه 53 شرکت فعالیت می نمایند که 14 شرکت، دانش بنیان و 2 شرکت خلاق هستند.

17 فروردین 1400

خبرنگاران چابهار؛ آینه تمام نمای آرمان های نظام

چابهار- خبرنگاران- امروز و در چهل ودومین بهار انقلاب، چابهار خبر از همان آرمان شهری می دهد که آینه تمام نمای تحقق آرمان های انقلاب و دستاورد جمهوری اسلامی ایران است.

13 فروردین 1400

مرغ تا خاتمه سال باز هم گران می گردد؟ ، نرخ متغیر مرغ ارتباطی به تولیدکننده ندارد

به گزارش خبرنگاران، بزرگ حجت، عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در فراوری مرغ نداریم، اظهار کرد: بنا بر برنامه ریزی های انجام شده برای ایام پایانی سال 120 میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفت که با این وجود کمبودی در عرضه نداریم.

13 فروردین 1400

یزداندوست: 90 درصد بودجه 1400 دانشگاه خواجه نصیر به حقوق و دستمزد اختصاص می یابد خبرنگاران

رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: با توجه به میزان افزایش حقوق ها در سال آینده به نظر می رسد که 90 درصد بودجه 1400 دانشگاه صرف حقوق و دستمزد خواهد شد.

8 فروردین 1400

توزیع250 هزار ماسک در خوزستان، هیچگونه اعزام به عتبات نداشتیم خبرنگاران

مدیر حج و زیارت استان خوزستان با اشاره به شیوع مجدد ویروس کرونا در استان خوزستان گفت: کارگزاران وپرسنل سازمان 250 هزار ماسک در استان توزیع کرده اند و هیچ اعزامی نیز به عتبات نداشته ایم.

3 فروردین 1400

خودرو در 1400 آزاد می شود

در شرایطی که زیان انباشته خودروسازان به واسطه سرکوب قیمت از مرز 40هزار میلیارد تومان گذشته، خبر می رسد طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اصلاح شیوه نرخ گذاری خودرو مورد موافقت اولیه دولت قرار گرفته است. طبق این طرح، قیمت گذاری محصولات کم تیراژ به خودروسازان...

2 فروردین 1400

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در بهمن ماه 1399

تهران (پانا) - در بهمن ماه 1399 تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران به 3.9 هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل 11.4 درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل 70.5 درصد کاهش نشان می دهد.

2 فروردین 1400

خبرنگاران حدود 10 هزارهکتار اراضی گیلان به سیستم آبیاری نوین تجهیز شد

رشت - خبرنگاران - مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: از سال 92 تا به امروز 9.5 هزار هکتار از باغات و اراضی کشاورزی استان به سیستم نوین آبیاری تجهیز شده است.

1 فروردین 1400

تجمع جمعی از پرسنل منطقه انرژی پارس در اعتراض به شرایط شغلی و حقوق

خبرنگاران/بوشهر صبح امروز 13 بهمن ماه 1399، تعدادی از کارکنان مدت موقت سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مستقر در عسلویه در اعتراض به پایین بودن حقوق و بی توجهی وزارت نفت به اجرای بخشنامه ها تجمع کردند.

30 اسفند 1399

ونزوئلا به دنبال ارسال محموله سوخت جت به ایران است

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سه مقام مطلع از تصمیم ونزوئلا برای انتقال سوخت جت فراوری شرکت ملی نفت این کشور به ایران در ازای گازوئیل صادراتی ایران به این کشور در راستای قرارداد تهاتر سوختی میان تهران و ونزوئلا خبر دادند.

30 اسفند 1399

خبرنگاران سلطانی فر: وزارت ورزش در استفاده از ظرفیت بخش خصوصی پیروز بوده است

شهرری - خبرنگاران - وزیر ورزش و جوانان گفت: براساس آمارهای سازمان برنامه و بودجه کشور وزارتخانه ورزش و جوانانان جزو دستگاه های پیروز در استفاده از ظرفیت بخش خصوصی بوده است.

29 اسفند 1399

صفارهرندی: برخی فکر می نمایند جام زهر را در هر دوره ای باید به رهبر نوشاند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی فکر می نمایند این جام زهر را در هر دوره ای باید به رهبر نوشاند، در حالیکه امام (ره) می گوید فکر نکنید این یک انتخاب خوب است چاره ای جز آن نیست.

28 اسفند 1399

شیوه سهمیه بندی بنزین در سال 1400 چگونه است؟

مریم واعظی - در مرداد ماه سال 99 طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار مطرح شد؛ طرحی که در راستای برقراری عدالت اجتماعی مبنی بر توزیع بنزین از خودرو به هر شخص بود. در این طرح پیش بینی شده به هر فرد از جامعه ماهانه 20 لیتر بنزین تعلق گیرد. همچنین سامانه ای برای...

28 اسفند 1399
تعداد: (463)