اخبار اقتصادی

انتقاد سخنگوی دولت از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی

علی ربیعی سخنگوی دولت از بیانیه دبیر خانه شورای عالی امنیت ملی پس از تصویب قانون جنجالی مجلس درباره برنامه هسته ای انتقاد کرد.

30 دی 1399

بانوان از تسهیلات ویژه بانک مهر ایران برخوردار میشوند

بانک قرض الحسنه مهر ایران در چارچوب طرح اندوخته بانوان مهر ایران، تسهیلات ویژه ای را برای آن ها در نظر گرفته است.

29 دی 1399

خبرنگاران بانک توسعه آسیا رشد مالی چین را 7.7 درصد پیش بینی کرد

تهران- خبرنگاران- بانک توسعه آسیا در گزارش تکمیلی خود با عنوان چشم انداز توسعه آسیا 2020 پیش بینی کرد که اقتصاد چین در سال 2021 میلادی 7.7 درصد رشد خواهد نمود.

27 دی 1399

صنعت انرژی عراق، میدان رقابت بزرگان

در روزهای گذشته دیوید شینکر دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک از بغداد دیدار کرد. او در این دیدار از کمک آمریکا به عراق در زمینه تامین برق گفته است: شرکت جنرال الکتریک درحال ارائه خدمات مهمی در عراق و ساختن زیربنای این کشور است و به عراق برای...

18 دی 1399

روسیه و عراق درباره توسعه همکاریها در عرصه انرژی گفت وگو کردند

تهران (پانا) - نیکلای شولگینوف وزیر انرژی روسیه با فواد حسین وزیر خارجه عراق ملاقات کرد و دو طرف درخصوص توسعه همکاریهای دوجانبه در عرصه انرژی گفت و گو و گفتگو کردند.

17 دی 1399

کوشش دکه های کتابفروشی 400 ساله در پاریس برای بقا در دوره کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، یکشنبه ها همواره روز خوبی برای کتابفروشان پاریسی است. افراد از روستاهای اطراف، جهانگرد ها، و خود ساکنینِ پاریس به خیابان می آیند و دکه های کتابفروشی که جعبه های سبزشان 400 سال است در پاریس بساط دارند فروش خوبی می نمایند.

16 دی 1399

فروش قسطی نان با کارت ملی!

با خط نه چندان خوشی نوشته است: حساب نان وایی! آخرین صفحه دفتر حساب را با اتوماتیک آبی به دو نیم نموده و ردیف های طولانی اسم است که پشت هم قطار شده اند. سمیرا. ب- احمد. ک- سالم. ر- رامین. ج- نازخاتون. پ و … عدد های روبروی اسامی باورنکردنی هستند.

13 دی 1399

افزایش شاخص بورس تهران ، ارزش معاملات بورس و فرابورس 18.9 هزار میلیارد تومان شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در خاتمه معاملات با افزایش 19 هزار و 730 واحد روبه رو شد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به بیش از 18.9 هزار میلیارد تومان رسید.

13 دی 1399

هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه برای بورس واریز شد ، حمایت با وام 12 درصد بهره

به گزارش خبرنگاران، محمد ابراهیم آقابابایی، رئیس هیات عامل صندوق تثبیت بازار سرمایه امروز (یکشنبه) اظهار کرد: قراردادی که از چند وقت گذشته با موضوع سپرده گذاری صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار سرمایه مطرح شده بود با بعضی از مشکل ها و ابهام ها از طرف...

8 دی 1399

افتتاح میز توسعه تجارت عمان در اتاق همدان

رئیس اتاق همدان ضمن تقدیر از عملکرد مطلوب اتاق مشترک ایران و عمان در توسعه روابط تجاری با پادشاهی عمان، گفت: در سال های اخیر ما از بازار عمان غافل بودیم اما پس از سفر تیم تجاری استان به عمان و برگزاری همایش معرفی فرصت های تجاری بازار عمان، حجم مبادلات...

6 دی 1399

تعطیلی ادارات در هفته آینده؛ فعالیت دستگاه ها فقط در صورت ضرورت

انصاری گفت:هفته آینده همه ادارات تعطیل هستند به جز افرادی که حضورشان با تشخیص بالاترین مقام دستگاه ضروری تشخیص داده شود.

6 دی 1399

روحانی: آماده گسترش همکاری ها با بانکوک هستیم

رئیس جمهور با اشاره به روابط بیش از 400 ساله ایران و تایلند تاکید نمود: تهران برای توسعه همکاری های محبت آمیز با بانکوک ارزش زیادی قائل است و آماده گسترش این همکاری ها در همه زمینه ها است.

3 دی 1399

رعایت قوانین و شفاف سازی امور چراغ راه تجارت در قشم است

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: رعایت قوانین و شفاف سازی امور چراغ راه تجارت در قشم است.

3 دی 1399

ملاقات سفیر ایران با رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه

در ملاقات سفیر ایران با رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه ضمن تبادل نظر درباره مناسبات دوجانبه بر ضرورت استفاده از ظرفیت مجلس های دو کشور در راستای تقویت مناسبات تاکید شد.

30 آذر 1399

شباهت بورس و کرونا در ایران ! وعده های بدون عمل

خیلی ها با نگاه به نوع مدیریت دولت و شعارهایی که در حوزه بورس و کرونا داده بود، درباره این موضوع می نویسند که دولت در این دو حوزه آن طور که باید و شاید به وعده های خود عمل نکرده است.

22 آذر 1399

75 تا 90 درصد از مقالات علمی در دسترس عموم قرار ندارند

تهران (پانا) - رییس کمیسیون ملی یونسکو در ایران با بیان اینکه بین 75 تا 90 درصد از مقالات علمی در دسترس عموم قرار ندارند، گفت سیاستمداران اخلاق گریز و دین ستیز باعث می شوند بخش عظیمی از بشریت نتوانند به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

20 آذر 1399

خبرنگاران شمار مبتلایان کرونا در آمریکا از 10 میلیون نفر گذشت

تهران- خبرنگاران- در حالی که بیشتر رسانه های آمریکایی سرگرم پوشش اخبار انتخابات هستند، شمار نهایی مبتلایان کرونا در ایالت متحده در بامداد شنبه به 10 میلیون و دو هزار و 762 نفر رسید.

17 آذر 1399

عربستان، خسارت 130 میلیارد دلاری بازار بورس سعودی در ماه گذشته

در سایه شیوع اپیدمی ویروس کرونا و کاهش قیمت نفت، ارزش بورس سعودی در اکتبر گذشته حدود 130.6 میلیارد دلار متحمل خسارت شده است.

14 آذر 1399

مادورو: آمریکایی ها به ما درس دموکراسی ندهند

رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به تأخیر واشنگتن در اعلام نتایج انتخابات آمریکا و اظهارات دونالد ترامپ درباره تقلب انتخاباتی تأکید کرد که از اینکه آمریکا کوشش می نماید به ما درس دموکراسی بدهد، نفرت داریم.

13 آذر 1399

نرخ رسمی 47 ارز ، همه قیمت ها ثابت ماند

بانک مرکزی نرخ رسمی 47 ارز را برای امروز یکشنبه 11 آبان بیان کرد که بر اساس آن نرخ تمامی ارز ها نسبت به روز گذشته ثابت ماند.

12 آذر 1399
تعداد: (409)