گردهمایی های غیر اولویت دار دانشگاهی تعطیل شد

به گزارش مجله آراد، رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: تمام گردهمایی ها و نشست های غیر اولویت دار تا اطلاع ثانوی تعطیل است؛ واحد های عملی مانند استخر، سالن های ورزشی هم فعلا منتفی است.

گردهمایی های غیر اولویت دار دانشگاهی تعطیل شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط سنی ویزای تحصیلی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری در مورد اقدامات وزارت علوم در مقابله و پیشگیری با ویروس کرونا در دانشگاه ها گفت: صبح امروز یک جلسه در وزارت علوم برگزار شده و یک جلسه با حضور وزیر علوم بعدازظهر امروز برگزار خواهد شد. بحث های مربوط به پیشگیری از این ویروس مطرح خواهد شد و همچنین قرار است دستورالعمل های پیشگیری و کنترل در این خصوص مفصل تر شده و به دانشگاه ها ابلاغ شود. البته یک بخش آن نیز 5 شنبه به دانشگاه ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: بیشتر در این موضوع بحث روانی آن مطرح است. موارد و گزارش هایی ارائه شده که برخی از آن ها شایعه بوده و 2-3 مورد نیز در این خصوص که برای انجام تست و آزمایش معرفی شدند که نتیجه آن ها منفی اعلام شد. مورد دانشگاه خواجه نصیر نیز منفی بود و وی به بخش منتقل شده است. در این شرایط ایجاد نگرانی به صلاح نیست. مراکز آموزش عالی در این خصوص تصمیمات خود را گرفته اند و دانشگاه قم نیز تصمیم خود را به دانشجویان بیان کرده است. به دانشگاه قم بیان کردیم اگر دانشجویان به نزد خانواده خود رفته اند، برای آن ها غیبت لحاظ نشود. از طرفی نیز اگر به دانشگاه بازگشتند، تست پزشکی از آن ها گرفته شود.

صدیقی شرح داد: تمام گردهمایی ها و نشست های غیر اولویت دار تا اطلاع ثانوی تعطیل است. واحد های عملی مانند استخر، سالن های ورزشی منتفی است.

رئیس سازمان امور دانشجویان درباره توزیع ماسک و مواد بهداشتی در خوابگاه ها نیز گفت: به دانشگاه ها نیز در این خصوص ابلاغ شده، مواد بهداشتی و ماسک در صورت نیاز در دانشگاه ها توزیع می شود.

وی در مورد اینکه برنامه ای برای تعطیلی سلف سرویس ها ندارید، بیان کرد: در این خصوص برنامه ای نداریم. برخی از دانشگاه ها با اجرای دستورالعمل های بهداشتی شروع به توزیع غذا در ظرف های یک بار مصرف کرده اند.

وی در مورد اینکه برنامه ای برای تعطیلی خوابگاه ندارید؟ گفت: نه اگر موردی باشد به صورت وسواس پیگیری می شود و در هر فصلی که باشد دانشگاه در مورد آن تصمیم می گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 911

به "گردهمایی های غیر اولویت دار دانشگاهی تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردهمایی های غیر اولویت دار دانشگاهی تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید