تشکر ویژه همسر و مادر شهید شهریاری به خاطر تولید سریال صبح آخرین روز

به گزارش مجله آراد، آیین رونمایی از سریال صبح آخرین روز روایتگر زندگی دانشمند هسته ای شهید مجید شهریاری، با حضور خانواده این شهید والامقام برگزار گشت.

تشکر ویژه همسر و مادر شهید شهریاری به خاطر تولید سریال صبح آخرین روز

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، در آستانه پخش سریال صبح آخرین روز از شبکه دو سیما و شبکه شما، آیین رونمایی از این سریال با حضور سید عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان ها، دکتر بهجت قاسمی عضو هیات علمی دانشکده هسته ای دانشگاه شهید بهشتی و همسر شهید شهرکمک، حسین تبریزی کارگردان و مصطفی علمی فرد تهیه کننده این سریال و برخی از بازیگران مجموعه و در ارتباط ویدیو کنفرانسی با صداوسیمای مرکز زنجان برگزار گشت.

در ابتدای مراسم سید عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان ها در سخنانی بیان کرد: این سریال کاری بسیار سنگین در شرایط سخت بود، گروه سازنده یک سال به صورت پیوسته در شرایط سخت ناشی از محدودیت های کرونا کار کردند و تمام تلاش تیم تولید این بود که عوامل و بازیگران گرفتار بیماری نشوند.

وی افزود: پرداختن به زندگی شخصیت ها و شهدای معاصر یکی از سخت ترین کار ها در صداوسیماست، زیرا نمی توانیم همه فعالیت های این چهره های ماندگار را به تصویر بکشیم.

رئیس مرکز سیمای استان ها ادامه داد: اقتدار و پایداری امروز ایران اسلامی به دلیل تلاش شهید شهرکمک و همکاران ایشان مانند شهید علیمحمدی و شهید احمدی روشن بوده است. بسکمک از کار هایی که ما در رسانه و امور نمایشی تولید می کنیم پرداختن به داستان هایی است که از قوه تخیل می آید، اما داستان زندگی شهدا واقعی است و به همین خاطر از مدیرکل سخت کوش مرکز زنجان و همه همکارانی که در این استان کمک کردند و نیز سازمان انرژی اتمی و وزیر دفاع تشکر می کنم.

مدیرکل مرکز زنجان: ساخت سریال صبح آخرین روز ادای دین به شهید شهرکمک است

در ادامه سیدمحسن لطیفی مدیرکل صداوسیمای زنجان که به صورت ویدیوکنفرانس در جلسه حاضر بود، در سخنانی بیان کرد: صبح آخرین روز در 218 روز کاری تولید شده است؛ این سریال 15 شهریور 99 در زنجان کلید زده شد و امروز 20 اردیبهشت ماه از آن رونمایی می شود.

وی ادامه داد: سریال در 450 لوکیشن تصویربرداری شده و 400 بازیگر اصلی و فرعی در آن حضور داشتند همچنین بیش از 100 نفر گروه تولید این کار را تشکیل می دادند.

لطیفی با بیان اینکه 1233 سکانس در شرایط سخت کرونایی ضبط شد و بدون وقفه به خاتمه رسید گفت: امروز شاهد رونمایی از این اثر ارزشمند هستیم و امیدوارم بتوانیم گوشه ای از وظایف خود را نسبت به شهید شهرکمک ادا کرده باشیم.

لطیفی بیان کرد: امروز شاهد رونمایی از این اثر ارزشمند هستیم و امیدوارم بتوانیم گوشه ای از وظایف خود را نسبت به شهید شهرکمک ادا کرده باشیم.

همسر شهید شهرکمک: تصمیم معاونت استان ها در ساخت سریال شهید شهرکمک قابل تقدیر است

دکتر بهجت قاسمی عضو هیات علمی دانشکده هسته ای دانشگاه شهید بهشتی و همسر شهید دکتر مجید شهرکمک نیز در سخنانی اظهار کرد: بابت همتی که معاونت امور استان ها و صدا و سیمای زنجان داشتند تا این پروژه به خاتمه برسداز همه آن ها تشکر می کنم.

وی افزود: به یقین فضای فرهنگی کشور با ساخت آثاری درباره تاریخ ملت ایران توسعه می یابد و هیچ اثر هنری مانند فیلم و سریال به خاطر مخاطب بیشتر، قادر به تاثیرگذاری در چنین سطحی نیست.

همسر شهید شهرکمک ادامه داد: باید به فال نیک بگیریم که تهیه کننده این سریال که خود اهل زنجان و از یک خانواده شهید است، ساخت این سریال را به عهده گرفت، همچنین از کارگردان مجموعه، صداوسیما، سازمان انرژی اتمی به ویژه دکتر صالحی رئیس این سازمان و امیر حاتمی وزیر دفاع تشکر می کنم؛ تشکر ویژه ای هم از دانشگاه شهید بهشتی و مدیریت این دانشگاه برای همکاری در پروژه دارم.

وی تاکید کرد: زندگی من و شهید شهرکمک آمیخته ای از کلماتی مانند علم و معرفت و ادب و ایمان و تواضع و گسترده ای از عشق بود و شادم در زندگی کسی بود که با شهادت و به شیرینی از جمع ما رفت هر چند نبود او برایم بسیار سخت است.

سپیده خداوردی: حضور شهید شهرکمک را در تمام مدت فیلمبرداری احساس می کردم

سیپده خداوردی بازیگر نقش همسر شهید شهرکمک هم در این نشست گفت: مطمئنم شهید شهرکمک اینجا حضور دارند، زیرا در کل مدت فیلمبرداری حضور و حمایت های او را حس می کردیم.

وی ادامه داد: شادم که امروز توفیق دیدار با همسر شهید شهرکمک را دارم و همچنین از تهیه کننده و کارگردان مجموعه هم کمال تشکر را دارم چرا که با درایت، حمایت و نگاه مهربان حسین تبریزی و مصطفی علمی فرد تلاش کردم بخشی از گذشت و ایمان و عشق همسر شهید را به نمایش بگذارم و همچنین تلاش خود را کردیم که لحظات مختلف زندگی این شهید بزرگوار برای مخاطب باورپذیر باشد.

تهیه کننده سریال: اگر همراهی مادر و همسر شهید شهرکمک نبود این مجموعه ساخته نمی شد

مصطفی علمی فرد تهیه کننده سریال صبح آخرین روز هم در این مراسم طی سخنانی ابراز کرد: آن چیزی که به عنوان یک فرزند کوچک استان زنجان در خودم دیدم این است که از همراهی مادرانه همسر و مادر شهید شهرکمک بسیار تشکر کنم، زیرا اگر حمایت ها و دریافت دست تیم نویسندگی و تولید این کار توسط ایشان نبود، ایده اولیه به فعلیت نمی رسید؛ بار ها خدمت خانواده شهید رسیدیم و از لحظه لحظه اتفاقات در زندگی شهید شهرکمک پرسیدیم و متوجه شدیم چه زندگی جذاب و دراماتیکی برای خلق اثر وجود دارد.

تهیه کننده این مجموعه بیان کرد: همسر شهید شهرکمک به من می گفت اگر با پخش سریال حتی یک یا دو جوان ترغیب بشوند که در زمینه انرژی هسته ای فعالیت کنند سریال پیام خود را رسانده است.

حسین تبریزی کارگردان صبح آخرین روز هم با اشاره به اینکه شاد است توفیق ساخت این سریال داشته، گفت: من یک تنه این کار را انجام ندادم، نزدیک به 60 نفر از عوامل گروه دیده نمی شوند، اما زحمت اصلی را کشیده اند.

تشکر ویژه مادر شهید شهرکمک به خاطر تولید سریال صبح آخرین روز

مادر شهید مجید شهرکمک نیز در این مراسم و در ارتباط ویدئوکنفرانسی بیان کرد: از صداوسیما از بنیاد شهید استان زنجان و همه دوستان تشکر می کنم؛ امیدوارم این سریال بسیار روی جوانان اثر بگذارد.

در خاتمه بخش هایی از سریال پخش و سپس از پوستر صبح آخرین روز توسط همسر شهید شهرکمک رونمایی شد؛ این سریال به زودی از شبکه دو شبکه شما پخش خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1796

به "تشکر ویژه همسر و مادر شهید شهریاری به خاطر تولید سریال صبح آخرین روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکر ویژه همسر و مادر شهید شهریاری به خاطر تولید سریال صبح آخرین روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید