پکن دومین هشدار قرمز آلودگی هوا را اعلام می نماید

به گزارش مجله آراد، چین روز آدینه 18 دسامبر (27 آذر) به ساکنان بخش بزرگی از شمال این کشور هشدار داد که آماده موجی از مه دود خفقان آور باشند که در طول روزهای آخر هفته به آن منطقه وارد می گردد.

پکن دومین هشدار قرمز آلودگی هوا را اعلام می نماید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش رویترز انتظار می رود بدترین وضعیت از لحاظ آلودگی هوا در پکن رخ دهد و پایتخت چین وادار شده است برای دومین بار تابه حال وضعیت هشدار قرمز اعلام کند.

مرکز هواشناسی ملی چین اظهار داشت که مه دود از شیان از شمال غرب این کشور تا بخش از چین مرکزی و نیز از روی پکن تا شنیانگ و هاربین در بخش های منجمد شمال شرق چین گسترده گردد.

بر اساس اعلام این مرکز، آلودگی هوا از روز شنبه بعدازظهر آغاز می گردد تا سه شنبه ادامه پیدا می نماید و میزان دید در آلوده ترین مناطق مانند پکن ممکن است به کمتر از یک کیلومتر برسد.

مرکز هواشناسی گفت شاخص کیفیت هوا احتمالاً در پکن و بخش های از ایالت هبئی که پایتخت را احاطه می نماید، از 500 فراتر خواهد رفت. بر اساس اصول راهنمای دولتی در میزان شاخص کیفیت هوا بالاتر از 300 از ساکنان خواسته می گردد، در خانه بمانند.

دولت شهر پکن هفته گذشته نخستین هشدار قرمز را پس ازآن اظهار داشت که به خاطر اعلام نکردن بالاترین سطح هشدار آلودگی هوا در موارد پیشین فراگیری مه دود شدید، موردانتقاد قرارگرفته بود.

دومین هشدار قرمز آلودگی هوا در پکن پس ازآن اعلام می گردد، که در روزهای پیشین در این ماه توافق نامه شاخص آب وهوایی در پاریس به امضا رسید. این توافق نامه مسیری برای دور شدن از اقتصاد بر اساس سوخت های فسیلی در طول چند دهه برای جلوگیری از گرمایش جهانی معین می نماید.

وضعیت هشدار قرمز هنگامی اعلام می گردد که دولت پیش بینی کند شاخص کیفیت هوا که میزان آلاینده های گوناگون برای دست کم سه روز اندازه می گیرد، از میزان 200 بالاتر رود.

اعلام هشدار قرمز در پکن به معنای خارج کردن نیمی از وسایل نقلیه از خیابان ها بر اساس شماره پلاکشان است. همچنین توصیه می گردد مدارس تعطیل شوند و فعالیت های ساخت وساز در محیط باز ممنوع شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 502

به "پکن دومین هشدار قرمز آلودگی هوا را اعلام می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن دومین هشدار قرمز آلودگی هوا را اعلام می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید