شهریه دلاری در کدام مدارس دریافت می گردد؟

به گزارش مجله آراد، دانش آموزانی که بین ایران و سایر کشورها تردد می نمایند یا بخشی از دوران تحصیل خود را در خارج کشور حضور داشتند در مدارس بین الملل تحصیل می نمایند.

شهریه دلاری در کدام مدارس دریافت می گردد؟

رئیس سازمان مدارس غیردولتی درباره دریافت شهریه دلاری و گزارش روزنامه سازندگی در این باره توضیحاتی ارائه کرد.

احمد محمودزاده؛ رئیس سازمان مدارس غیردولتی در گفت وگو با تسنیم درباره دریافت شهریه دلاری در مدارس غیردولتی اظهار کرد: مدارس بین الملل نوعی از مدارس غیردولتی هستند که در داخل و خارج از کشور فعالیت می نمایند، بخشی از مدارس بین الملل با مجوز آموزش و پرورش در خارج از کشور فعالیت می نمایند و طبیعی است که شهریه آنها متناسب با واحد پول آن کشور باشد.

وی اضافه کرد: بخشی از مدارس بین الملل داخل کشور فعالیت می نمایند و در سال های گذشته نامه ای از سوی وزارت آموزش و پرورش با امضای معاون وزیر وقت ابلاغ شد که براساس آن به مدارس بین الملل داخل کشور اجازه می داد شهریه بخشی از خدمات خود را به صورت دلار دریافت نمایند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: در دولت سیزدهم به همه مدارس غیردولتی و بین الملل اعلام شد، دریافت شهریه به صورت ریالی باشد و اگر برای ارائه بخشی از خدمات ناگزیر به همکاری با سایر کشورها هستند باز هم شهریه به صورت ریالی دریافت گردد و خود مؤسس باید تبدیل آن را انجام دهد.

محمودزاده ادامه داد: نامه قبلی وزارت آموزش و پرورش برای دریافت شهریه دلاری منتفی است و اکنون دریافت شهریه به صورت دلار تخلف است و این را به مدارس اعلام کردیم.

وی درباره دانش آموزان حاضر در مدارس بین الملل عنوان نمود: دانش آموزانی که بین ایران و سایر کشورها تردد می نمایند یا بخشی از دوران تحصیل خود را در خارج کشور حضور داشتند در مدارس بین الملل تحصیل می نمایند.

محمودزاده تأکید کرد: هم اکنون در هیچ یک از مدارس غیردولتی عادی دریافت شهریه به صورت دلاری نداریم و هیچ مدرسه غیردولتی اجازه چنین کاری را چه در سال های گذشته و چه اکنون ندارد.

بعلاوه مهدی اسماعیلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تهیه طرح ساماندهی مدارس غیردولتی با هدف نظارت بر مقدار شهریه، حقوق معلمان و رتبه بندی این مدارس اطلاع داد و گفت: این طرح در کمیسیون آموزش تصویب شده و در انتظار آنالیز در صحن علنی مجلس است.شهریه برخی از مدارس غیر دولتی از مرز پنجاه هزار دلار رد شد و دولت برای کنترل قیمت شهریه ها قبل از بازگشایی مدارس کوشش می نماید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1402 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2361

به "شهریه دلاری در کدام مدارس دریافت می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهریه دلاری در کدام مدارس دریافت می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید