آموزش میوزماسل، سه تار مقدماتی و سازدهنی

به گزارش مجله آراد، در این مقاله شما مقالاتی درباره آموزش تصویری موسیقی، میوزماسل و سه تار مقدماتی را به وسیله اساتید حرفه ای مطالعه خواهید کرد.

آموزش میوزماسل، سه تار مقدماتی و سازدهنی

آموزش موسیقی

ایران در هر ژانر، موسیقی بسیار غنی دارد بی جهت نیست که بسیاری از آهنگ ها سال هاست در قلب مردم خانه نموده اند و در غم و شادی به عنوان زمزمه هایی همیشگی بر زبان جاری هستند. موسیقی اصیل ایرانی بر فرهنگ این مرز و بوم نیز تاثیر عمیقی داشته است. هر منطقه از سبک و صدای خاصی برخوردار است. در هر شهر و روستا از شمال تا جنوب، غرب و شرق هیچ نقطه ای را نمی توان پیدا کرد که بدون موسیقی سنتی خاص خودش باشد. امروزه یادگیری موسیقی به عنوان مهارتی پرطرفدار روز به روز علاقه مندان بیشتری را جذب می نماید. اگر شما نیز علاقمندید یکی از این سازها را بیاموزید راستا آسانی پیش روی شما است.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم به وب سایت https://khonyagar.com مراجعه نمائید.

آموزش موسیقی به سبک مدرن یا یادگیری در جوار اساتید؟

در حال حاضر که تکنولوژی تحول بزرگی بر زندگی بشر روا داشته است تغییرات باور نکردنی را حتی در روش یادگیری مهارت های مختلف شاهد هستیم.

شاید نسل حاضر به سختی به یاد آورند که در نبود رایانه تمامی کارها با کاغذ و مداد انجام می شد، اما با معرفی کامپیوترهای خانگی و پس از آن تکنولوژی های تازه مانند آی پد، تبلت و گوشی های الکترونیکی افراد ترجیح می دهند از بستر آنلاین شانس یادگیری خود را امتحان نمایند.

اگرچه آموزش موسیقی هرگز آسان نبوده است، اما با یاری فناوری های تازه تمامی افراد با هر سطح از استعداد می توانند از نقشه راهی که اساتید ترسیم می نمایند بهره شگفتی ببینند و روز به روز پیشرفت نمایند.

دلایل بسیار زیادی برای ترغیب افراد به یادگیری آنلاین موسیقی وجود دارد که در ادامه به چند نمونه از آن ها گریزی زده می گردد.

هنرجو می تواند متناسب با سرعت خود یاد بگیرد

اگرچه در بازدهی یادگیری فاکتور علاقه، پشتکار و تمرین تاثیر بسیاری دارد، اما نباید فراموش کرد که در کلاس های حضوری و حتی خصوصی ممکن است هنرجویان تحت فشار قرار گیرند تا بتوانند خود را با روش تدریس اساتید تطبیق دهند؛ اما علاقه مندان به آموزش آنلاین موسیقی بیان می نمایند که از این طریق نه تنها می توانند مفاهیم و دروس را یک بار دیدن نمایند بلکه قادرند در صورت لزوم مکث نموده و حتی فیلم را به عقب برگردانند؛ در واقع هنرجو متناسب با سرعت خود یاد می گیرد.

با یادگیری آنلاین می توان در هزینه ها نیز صرفه جویی کرد

اگرچه پرداخت هزینه برای یادگیری تکنیک ها و مفاهیم موسیقایی معقول به نظر می رسد و ارزشمند؛ اما بیایید کمی واقع گرایانه نگاه کنیم. آموختن و پیش رفتن در این جهانی وسیع ممکن است هزینه های بسیاری را به فرد تحمیل کند، اما در دوره های آنلاین هنرجویان فقط یک بار هزینه می نمایند و همین کافی است البته که تمامی نکات، دروس، تئوری و نحوه ساز زدن را نیز می آموزند.

آزادی عمل و انتخاب در یادگیری وجود دارد

با سبک آنلاین هنرجویان می توانند آنچه را که می خواهند یاد بگیرند را انتخاب نمایند، فقط کافی است از بین گزینه ها یا درس های موجود متناسب با سلیقه و علایق خود پیش فرایند و قدم در راه یادگیری بگذارند.

بازدهی بالاتر آموزشی وجود دارد

از دیگر مزایای آموزش آنلاین موسیقی که به شدت پر رنگ است، تعامل و ارتباط هنرجو است. یک معلم آنلاین با دستورالعمل های دقیق و جزءبه جزء هنرجو را هدایت می نماید تا دقیقا بداند که چه کاری را باید انجام دهد. افراد با تمرین و انگیزه می توانند از کیفیت خیره نماینده این سبک آموزشی لذت ببرند.

خنیاگر از مراکز آموزشی آنلاین است که به شیوه مدرن و بر بستر اینترنت خدمات آموزشی با کیفیتی را برای خیل بزرگ عاشقان موسیقی ایران زمین فراهم نموده است تا تمامی افراد فارسی زبان در هر کجای این کره خاکی بتوانند فرصت آموزشی برابری را تجربه نمایند و در کنار بهترین اساتید بیاموزند و تبدیل به هنرمندی چیره دست شوند.

آکادمی خنیاگر کیست و چه می نماید؟

ایران مهد استعداد است، اما متاسفانه بسیاری حتی نمی توانند این موهبت های درونی را به نمایش بگذارند یا حتی کشف نمایند. آکادمی خنیاگر با خلق فضای آموزشی ناب و مدرن با همراهی اساتید برجسته کشور قدم در راه رفع کردن این خلا آموزشی برداشته است.

علاقه مندان می توانند تنها با دیدنی فیلم های آموزشی و تمرین تبدیل به نوازنده و خواننده ای ماهر شوند.

تمرین و پشتکار در تجلی ذوق و هنر تمامی افراد با هر سلیقه و بودجه تاثیرگذار است. اگر مایلید با خدمات این آکادمی مجازی بیشتر آشنا شوید در ادامه بعضی از خصوصیات آن آورده شده است.

آموزش تصویری متناسب با استاندارد های روز جهان

برای همگام شدن تمامی علاقه مندان با آموزشات، تمامی اصول و چارچوب های آموزشی در سطح استاندارد های بین المللی رعایت شده است . این نقشه راه اصولی یاری می نماید حتی افرادی که هیچ سواد موسیقیایی نیز ندارند بتوانند به مهارت بالایی دست یابند.

حضور اساتید برجسته موسیقی ایران

استقبال از بسته های آموزشی علاوه بر کیفیت مرهون حضور اساتید برجسته ایست که فضای آموزشی دلنشینی فراهم نموده اند تا تمامی افراد بتوانند بدون آشفتگی و سردرگمی مرز های درونی خود را بشکافند و کارایی بالایی را نیز شاهد باشند.

بعضی از اساتید خنیاگر

 • استاد مسعود حبیبی برای تدریس ساز دف
 • استاد سعید ثابت برای تدریس ساز سنتور
 • استاد نادر مشایخی برای تدریس هارمونی
 • استاد علی پژوهشگر برای تدریس ساز عود (بربط)
 • استاد علی (همایون) رحیمیان برای تدریس ساز ویولن
 • استاد سام اصفهانی برای تدریس ساز پیانو
 • دکتر امیر حسین رمضانی برای تدریس تئوری موسیقی
 • استاد کیوان میرهادی برای تدریس ساز گیتار
 • استاد محمد مهدی بابایی برای تدریس متد میوزماسل
 • استاد آزاد میرزا پور برای تدریس ساز تار
 • استاد طینوش بهرامی برای تدریس ساز سه تار
 • استاد شاهو عندلیبی برای تدریس ساز نی
 • استاد منصور پاک نژاد برای تدریس ساز هارمونیکا (ساز دهنی)

حضور گروه فیلمبرداری ماهر و متخصص

توانمندی و تخصص بالای گروه فیلمبرداری یاری نموده است تا علاقه مندان بهتر بتوانند با تدریس اساتید ارتباط برقرار نمایند.

کیفیت بالای فیلم های آموزشی علاوه بر اینکه نقش استعداد را کم رنگ می نماید می تواند به هنرجو این اعتماد به نفس را بدهد که بدون استرس و اضطراب مفاهیم را بیاموزد و از این سبک آموزشی غرق لذت گردد.

راحتی و دسترسی آسان

این گروه متخصص در تمامی زوایا از نورپردازی، صدا پردازی و تدوین استاندارد های جهانی را معیار قرار داده اند تا محتویاتی فراوری نمایند که در خور و شایسته هنرجویانی ایرانی باشد.

بعلاوه همگام با کلام و تدریس اساتید هنرجو می تواند نت ها را به صورت دقیق و جزیی ببیند. بنابراین هنرمند شدن فقط و فقط به پشتکار فرد و پیگیری تمارین وابسته است.

حضور تیم پشتیبانی حرفه ای، ضمانت بازگشت وجه، استفاده از محتویات آموزشی بروز.

اگرچه پیشرفت جهانی وب و اینترنت توانسته یادگیری را بسیار آسان کند، اما وجود ابهامات آموزشی و چالش امری اجتناب ناپذیر است.

تیم پشتیبانی سایت خنیاگر و اساتید نیز آمادگی دارند که به وسیله پل ارتباطی مستقیم این قبیل مسائل را در اسرع وقت پاسخ گو باشند.

ضمانت برگشت وجه از دیگر خدمات ویژه ای است که در صورت نارضایتی افراد از کیفیت محتواها قابل اجراست. علاوه بر اینکه در صورت فراوری محتوای آموزشی بروز به راحتی در اختیار افراد قرار می گیرند.

آموزش میوزماسل

مدرس: محمد مهدی بابایی

استاد بابایی در 28 قسمت که معادل 35 هفته آموزش حضوری است تکنیک نوینی را تحت عنوان میوزماسل به هنرجویان می آموزند.

البته این مجموعه تمارین فقط برای نوازندگان تاثیر شگرف ندارد بلکه افراد عادی نیز می توانند بیاموزند راحتر تنش های ذهنی را کاهش دهند و فعالیت های روزمره را بهتر انجام دهند. علاقه مندان می توانند با پیگیری آموزشات و انجام درست تمرین ها از آسیب دور بمانند علاوه بر اینکه شاهد مزایای بیشماری همانند استقلال، تفکیک و افزایش سرعت در نواختن ساز خویش باشند.

درباره مدرس

استاد محمد مهدی بابایی مولف، مدرس، پژوهشگر و بنیان گذار متد میوزماسل هستند که علی رغم سن نه چندان زیاد توانسته اند خدمات بی نظیری را برای علاقه مندان به هنر موسیقی ارائه دهند.

بعضی از آثار

ایشان علاوه بر تالیف کتب مختلف با معرفی متد میوزماسل دستاوردهای بی نظیری را به جامعه هنری هدیه نموده اند.

 • تالیف کتاب گروث لدر درباره ریتم های کونگا و بانگو با همراهی آکول های تخصصی و تدوین شده برای نخستین بار در سال 1384
 • رونمایی از کتاب حرکت در سال 1389 در حوزه آموزش تمارین حرفه ای در ارتباط با نحوه ارتقا دست نوازنده
 • نگارش کتاب اصول و مبانی نوازندگی در سال 1391، نخستین کتاب منتشر شده درباره آسیب شناسی، درمان و بهبود توانمندی نوازندگان
 • انتشار کتاب اصول و مبانی میوزماسل در سال 1398 برای مربیان میوزماسل در زمینه مشاوره، تمارین و...
 • برگزاری چندین کارگاه مختلف درباره آسیب شناسی نوازندگی به صورت جامع و تخصصی

آموزش سه تار مقدماتی

مدرس: طینوش بهرامی

دنبال کردن این جلسات آموزشی که با تدریس شیوا استاد طینوش بهرامی صورت می گیرد، علاوه بر اینکه می تواند به شناخت بالای هنرجویان از ساز سه تار بی انجامد؛ بلکه آنان را با مفاهیم و نکات پایه نیز آشنا می نماید.

استاد در این 21 قسمت که معادل 45 هفته آموزش حضوری است، فضای آموزشی را فراهم نموده اند که تمامی افراد با هر سطح از استعداد بتوانند بدون آشفتگی بیاموزند و سواد موسیقیایی خود را توسعه دهند.

آموزش سه تار متوسطه 1 (متد اختصاصی) - طینوش بهرامی

این مجموعه آموزشی که در 13 قسمت تهیه شده است می تواند جایگزین 45 هفته آموزش حضوری باشد.

علاقه مندان که در بسته آموزشی سه تار مقدماتی به خوبی مفاهیم و الفبای اولیه را آموخته اند با پیگیری این جلسات مهارت خیره نماینده ای به دست می آورند.

کلیه جلسات سرشار از ایده ها و تکنیک های خاصی است که استاد برای غنی تر کردن هنرجویان به صورت روان، واضح و با کلام گیرای خود بیان می نمایند تا افراد بدون چالشی در راستا حرفه ای شدن قدم بردارند.

آموزش سه تار متوسطه 2 (متد اختصاصی) - طینوش بهرامی

در موسیقی اصیل ایرانی با غنا و تنوع بی نظیر همیشه قطعاتی به چشم می خورد که اگرچه قابلیت نواختن با سایر سازها را دارند اما اجرا با سه تار به عنوان چالشی بزرگ بر سر راه نوازندگان قرار می گیرد.

علاقه مندان به یادگیری ساز محبوب سه تار می توانند همگام با تدریس استاد در این 34 قسمت به ابزاری مجهز شوند که ترجمه قطعات به سه تار را به هنرمندی تمام انجام دهند.

درباره مدرس

استاد طینوش بهرامی علاوه بر نوازندگی و تربیت شاگردان بسیار در زمینه سه تار قادرند تار را نیز با مهارت بالایی بنوازند. اساتید مطرحی همانند حبیب الله صالحی، هوشنگ ظریف، حسین علیزاده و مجید کیانی در شکل گیری شخصیت هنری ایشان تاثیر داشته اند.

بعضی از سوابق هنری

توانایی بالای ایشان در تدریس بی ارتباط با سابقه طولانی مدت تربیت هنرجویان در دانشگاه سوره و هنرستان موسیقی نیست (از سال 1377 تا به کنون). در گروه عارف به عنوان یکی از اعضای تاثیرگذار در سال 1378 فعالیت داشته اند علاوه بر آن به عنوان سرپرست کنسرت همایون مرکب در تالار رودکی توانستند نگاه بسیاری را به هنر وجودی خویش جلب نمایند. رهبری گروه کنسرواتوار ملی تهران را نیز باید به دیگر سوابق ایشان اضافه نمود.

آموزش سازدهنی مقدماتی

مدرس: منصور پاک نژاد

استاد منصور پاک نژاد در 29 قسمت که معادل 30 هفته آموزش حضوری است تمامی نکات و مفاهیم جامع را درباره ساز دهنی (هارمونیکا) بیان می نمایند.

علاقه مندان به نوای دل انگیز ساز دهنی می توانند همگام با آموزشات استاد پاک نژاد پیش بفرایند و پس از تسلط بر مفاهیم پایه قدم در راه آموختن و تسلط بر سبک یا مدل موردعلاقه ساز هارمونیکا بگذارند.

پختگی و تسلط استاد بر مفاهیم کتاب طلایی که تالیف ایشان نیز هست یاری می نماید& هنرجویان بدون سردرگمی از این آموزش پر طراوت بهره ببینند.

درباره مدرس

استاد منصور پاک نژاد سابقه طولانی در موسیقی ایرانی دارند. ایشان از دوره نوجوانی ساز های کلاویه ای و ساز دهنی را می شناختند. مهندس بهمن نوایی و پرویز منصوری به عنوان اساتید برجسته به آقای منصور پاک نژاد مبانی و مفاهیم را آموختند.

بعضی از فعالیت های هنری

استاد منصور پاک نژاد چندین ورک شاپ را در تالار فارابی، کاخ سعد آباد، ایوان شمسی و سالن کنسرت سورنا برگزار کردند که با استقبال هنرجویان نیز روبرو شد. بعلاوه اجرای ایشان در سالن ایوان شمس در سال 1393 را کمتر هنر دوستی می تواند از یاد ببرد علاوه بر اینکه تالیف کتاب خود آموز ساز دهنی در 4 جلد نشان از شناخت بالای ایشان از این ساز دارد (ساز دهنی ترمولو در سال 1380، ساز دهنی کروماتیک در سال 1382، ساز دهنی دیاتونیک 10 سوراخه در سال 1389، کتاب خود آموز طلایی در سال 1396).

منبع: کجارو
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2158

به "آموزش میوزماسل، سه تار مقدماتی و سازدهنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش میوزماسل، سه تار مقدماتی و سازدهنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید