راهنمای سفر به سنگاپور

به گزارش مجله آراد، راهنمای سفر به سنگاپور، شامل اطلاعات ضروری و نکات مهم در خصوص سفر به سنگاپور است. با خبرنگاران همراه باشید.

راهنمای سفر به سنگاپور

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

سنگاپور در سال 1965 مستقل شد و تا پیش از این تاریخ، مستعمره بریتانیا بود. امروزه سنگاپور به یکی از پیشتازترین مراکز مالی جهان تبدیل شده است. این منطقه با توجه به استانداردهای جنوب شرق آسیا، منطقه ای گران است و هر چیزی در آن در مقایسه با مناطق اطراف، دو برار قیمت دارد. جاذبه های تفریحی و سرگرمی های متعددی در سنگاپور برای گردشگران وجود دارد: پارک های استوایی، غذاهای ارزان چینی و هندی، خرید، پارک های موضوعی جذاب، سواحل زیبا و باغ وحشی که در میان بهترین های جهان واقع شده است.

در ادامه با نکاتی مهم درباره سفر به سنگاپور آشنا می شویم.

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران

سنگاپور در منطقه زمانی UTC/GMT +8 hours واقع شده و 4 ساعت و نیم از تهران جلوتر است.

زبان رسمی

انگلیسی، ماندارین، تامیل مالایی

واحد پول

دلار سنگاپور (SGD)

نوع برق شهری

ولتاژ استاندارد برق در سنگاپور 220 تا 240 ولت و فرکانس آن 50 هرتز است. پریزها و دوشاخه ها در سنگاپور از نوع G است که در تصویر زیر تعیین شده است:

کد کشور

+65

شماره های اضطراری

  • پلیس: 999
  • آتش نشانی و آمبولانس: 995
  • آمبولانس برای موراد غیراضطراری: 1777

جهت رانندگی

چپ

فرودگاه بین المللی

فرودگاه چانگی سنگاپور

وضعیت آب و هوا

سنگاپور به خاطر موقعیت جغرافیایی و قرار دریافت در کنار دریا، معمولا آب و هوای ثابت و یکنواختی دارد. رطوبت بالا و بارندگی زیاد ویژگی های اصلی آب و هوای سنگاپور است. میانگین دمای هوا بین 25 تا 31 درجه سانتی گراد است. در 40 درصد از روزهای سال، رعد و برق اتفاق می افتد و میزان رطوبت نسبی بین 70 تا 80 درصد است. آوریل، گرم ترین ماه سال، ژانویه خنک ترین ماه و نوامبر مرطوب ترین ماه سال است.

بهترین زمان برای سفر به سنگاپور

تمام ماه های سال می توانید به سنگاپور سفر کنید. این جزیره در تمام طول سال، آب و هوای گرم استوایی دارد. از آنجایی که همیشه تعداد قابل توجهی مسافر کاری در سنگاپور وجود دارد، به ندرت هتل ها با کمبود مسافر روبرو می شوند و قیمت های آن ها بیشتر ایام سال بالا است. در نهایت اگر نمی خواهید بابت اقامت در هتل هزینه های گزاف پرداخت کنید از سفر کردن در زمان برگزاری رویدادهای محبوب و تعطیلات ملی مثلا سال نوی چینی، اجتناب کنید. نباید فراموش کنید که در تمام طول سال بارندگی وجود دارد.

هزینه های سفر

اقامت

اقامت در سنگاپور ارزان نیست. بابت یک شب و یک تخت در خوابگاه هاستل، باید مبلغی بین 15 تا 17 دلار سنگاپور بپردازید. بیشتر هاستل ها، وای فای رایگان، صبحانه رایگان و بعضی از آن ها ملحفه رایگان در اختیار مسافران می گذارند. می توانید با پرداخت حداقل 45 دلار سنگاپور، اتاقی در یک هتل 2 ستاره پیدا کنید که امکاناتی مانند تهویه مطبوع، حمام اختصاصی، وای فای رایگان و تلویزیون دارد. بیشتر هتل های بزرگ، شبی بین 80 تا 110 دلار هزینه دارند. به وسیله سایت Airbnb می توانید اتاق های اشتراکی پیدا کنید که هزینه آن ها از شبی 22 دلار آغاز می شود. هزینه کرایه کردن یک واحد کامل از شبی 85 دلار آغاز می شود.

خورد و خوراک

در سنگاپور می توانید انواع مختلف غذا از کشورهای سراسر جهان را پیدا کنید؛ به خصوص غذاهای هندی و چینی. غذاهای هندی و چینی معمولا بین 8 تا 9 دلار هزینه دارند. اگر می خواهید غذاهای مخصوص سنگاپوری را امتحان کنید، غذاهای دریایی بهترین انتخاب هستند. تعداد زیادی غذاخوری ارزان در سراسر سنگاپور وجود دارد که غرفه های خیابانی دارند و با کمتر از 6 دلار، انواع غذاها را سرو می نمایند. قیمت غذا در بیشتر رستوران های معمولی از 20 دلار آغاز می شود. اگر بخواهید خودتان آشپزی کنید، هزینه تهیه مواد اولیه برای مدت یک هفته، در حدود 75 دلار می شود که شامل پاستا، سبزی، مرغ و سایر مواد غذایی اصلی است.

حمل و نقل عمومی

در سراسر سنگاپور، تعداد زیادی اتوبوس و تاکسی وجود دارد. متروی سنگاپور هم بسیار گسترده است و از شمال تا جنوب و شرق تا غرب سنگاپور را پوشش می دهد. قیمت بلیط مترو به مسافتی که طی می کنید بستگی دارد اما در مجموع در حدود 4 دلار قیمت دارد. می توانید از کارت های سفری توریستی (سنگاپور Tourist Pass) بهره ببرید که امکان استفاده نامحدود از مترو برای مدت زمان تعیینی را فراهم می نماید. کارت یک روزه 10 دلار، دو روزه 16 دلار و کارت سه روزه، 20 دلار قیمت دارد.

هزینه فعالیت های تفریحی

در مجموع، هزینه فعالیت های تفریحی در سنگاپور زیاد گران نیست. بعضی از جاذبه های سنگاپور مثل باغ گیاه شناسی سنگاپور یا منطقه حفاظت شده طبیعی بوکیت تیماه (Bukit Timah)، رایگان هستند. هزینه ورودی باغ وحش سنگاپور، 48 دلار است.

میانگین هزینه روزانه

میانگین هزینه روزانه در سنگاپور در حدود 55 تا 80 دلار برای سفر ارزان است. در این آنالیز شرایطی در نظر گرفته شده که در آن، در هاستل اقامت کنید، در غرفه های غذاخوری ارزان در محله هند کوچک غذا بخورید، بیشتر وعده های غذایی را خودتان بپزید و از وسایل حمل و نقل عمومی بهره ببرید.

با استفاده از این چند راه حل ساده می توانید هزینه های سفرتان را از این مقدار هم کاهش دهید. نباید فراموش کنید که اگر در محل اقامت بهتر اقامت کنید و بیشتر وعده های غذایی را از بیرون و آماده تهیه کنید، این هزینه شما به مراتب افزایش پیدا می نماید.

توصیه هایی برای صرفه جویی در هزینه ها

از وسایل حمل و نقل عمومی بهره ببرید

با داشتن کارت های سفری توریستی، هزینه روزانه شما برای حمل ونقل در سنگاپور، فقط 10 دلار می شود. با داشتن این کارت می توانید از اتوبوس و مترو به طور نامحدود بهره ببرید.

در خیابان اسمیت غذا بخورید

در این خیابان، غرفه های غذاخوری ارزانی وجود دارند که در آن ها با کمتر از 6 دلار می توانید غذا بخورید. اینجا بهترین مکان برای امتحان کردن غذاهای حاضری محلی است.

غذای ارزان بخورید

با غذا خوردن در محله هایی مثل هند کوچک یا محله چینی ها یا غرفه های خیابانی در سراسر شهر، می توانید مقدار زیادی در هزینه غذا خوردن صرفه جویی کنید. وعده های غذایی عرضه شده در این مناطق، فقط چند دلار قیمت دارند.

کوچ سرفینگ را امتحان کنید

از سایت کوچ سرفینگ بهره ببرید تا بتوانید در منزل یکی از اهالی اقامت کنید. به این ترتیب، هیچ هزینه ای بابت اقامت نمی پردازید. این کار دو حسن دارد یکی اینکه هزینه اقامت شما به صفر می رسد و دیگر اینکه می توانید از نزدیک با اهالی شهر ملاقات کنید و دوستان جدیدی پیدا کنید. هیچ چیزی بهتر از این نیست که یک راهنمای محلی داشته باشید که ابعاد و زوایا شهر را به شما معرفی کند.

از آب بسته بندی شده استفاده نکنید

آب لوله کشی در سنگاپور، آشامیدنی است بنابراین لازم نیست که دائم آب های بسته بندی شده بخرید. یک بطری داشته باشید و آن را پر کنید. این کار علاوه بر اینکه جیب شما را خالی نمی نماید، برای محیط زیست هم بهتر است.

از تورهای پیاده روی رایگان بهره ببرید

شرکت های مختلفی مثل سنگاپور Footprints تورهای پیاده روی گردش در شهر دارند که رایگان هستند. این تورها روشی فوق العاده برای برای یاد دریافت در خصوص تاریخ، فرهنگ و معماری سنگاپور هستند.

جاذبه های گردشگری

سنگاپور یکی از شهرهای گران جهان است. اما این شهر گران علاوه بر مراکز خرید لوکس و مجلل، هتل های لوکس و رستوران های فوق العاده و مشهور، جاذبه های دیگری هم دارد. تاریخ زنده و تنوع قومی در سنگاپور بسیار جالب توجه است. فضاهای عمومی و جاذبه های گردشگری خانوادگی متعددی در سنگاپور وجود دارند که می توانید اوقات خوشی را به همراه تمام اعضای خانواده در آنها بگذرانید.

سنگاپور، سیستم حمل و نقل عمومی گسترده و کارامدی دارد. به همین دلیل، رفتن به گوشه و کنار شهر و بازدید از جاذبه های مختلف با استفاده از این وسایل حمل و نقل عمومی بسیار مقرون به صرفه و راحت است. با داشتن یک نقشه متروی سنگاپور، به راحتی می توانید راستا خود را پیدا کنید و به جاذبه های مختلف سر بزنید. همه جا انگلیسی صحبت می شود و علائم و نشانه ها به زبان انگلیسی هستند. گشت و گذار در این شهر در مقایسه با مناطق اطرافش، بسیار راحت و ارزان است.

1. مارینا بی سندز ( Marina Bay Sands )

گردشگاه لوکس مارینا بی سندز، مجموعه تفریحی کاملی است که شامل یک هتل، برندهای مشهور، مرکز خریدی با کانال های آب که از زیر آن می گذرند، موزه ArtScience و Skypark است. در این مجموعه تفریحی می توانید از هر کدام از جاذبه های سنگاپور، بخش کوچکی را تجربه کنید. سکوی بازدید اسکای پارک و یک استخر بی نهایت در سازه ای شبیه کشتی بالای هتل واقع شده اند. فقط مهمانان هتل می توانند از این استخر بی نهایت استفاده نمایند اما بازدید از سکوی بازدید اسکای پارک برای عموم آزاد است. از فراز این سکوی بازدید می توانید پل منحنی مارپیچ دوگانه، بندر، باغ های خلیج و افق شهری زیبای سنگاپور را تماشا کنید. بر فراز سنگاپور، می توانید در کافه ها و رستوران ها چیزی بخورید یا از فروشگاه ها سوغاتی بخرید. تجمل و زیبایی مارینا بی سندز، گوشه ای از جاذبه های سنگاپور را نشان می دهد.

2. پرنده سنگاپوری ( سنگاپور Flyer )

پرنده سنگاپوری دومین چرخ و فلک بزرگ جهان است. اگر سکوی بازدید شما را راضی نمی نماید از فراز این چرخ و فلک، مناظر زیبای سنگاپور را تماشا کنید. از میان تورهای مختلف یکی را که برای تان مناسب تر است انتخاب کنید و به تماشای سنگاپور بنشینید. علاوه بر سنگاپور، از این ارتفاع حتی می توانید جزیره Spice اندونزی و تنگه Johor را ببینید. انواع مختلف بلیط برای استفاده از این چرخ و فلک وجود دارد. بعضی از آنها شامل نمایش های مولتی مدیا در خصوص تاریخ سنگاپور و مراحل ساخت پرنده سنگاپوری هستند. پرواز با پرنده سنگاپوری، نیم ساعت طول می کشد. این چرخ و فلک از صبح زود تا اواخر شب فعال است.

3. باغ های خلیج ( Gardens by the Bay )

به محض اینکه این فضای سبز زیبا را از فراز مارینا بی سندز ببینید برای دیدن آن از نزدیک مشتاق می شوید. این پارک طبیعی 101 هکتاری در مرکز سنگاپور واقع شده و از سه باغ ساحلی مجزا تشکیل شده است: باغ جنوبی خلیج، باغ شرقی خلیج و باغ مرکزی خلیج. بزرگ ترین آنها باغ جنوبی است که 53 هکتار وسعت دارد. در باغ شرقی از تماشای پوشش گیاهی متفاوت لذت خواهید برد و از ازدحام و همهمه شهر دور می شوید. در این مجموعه، بازدید از بیشه ابردرخت ها (Supertree Grove) را از دست ندهید. به قسمت Cloud Forest Dome سر بزنید تا از تماشای بلندترین آبشار داخلی جهان لذت ببرید و درباره تنوع زیستی منطقه یاد بگیرید. برای اطلاع از آخرین قیمت بلیط ها و زمان تورهای بازدید به وب سایت رسمی باغ های خلیج سر بزنید.

4. باغ های گیاه شناسی

باغ های گیاه شناسی سنگاپور یکی دیگر از جاذبه های این شهر است که ارزش وقت گذاشتن دارد. اولین جاذبه ای که از سنگاپور در فهرست میراث جهانی یونسکو نهاده شد، همین باغ های گیاه شناسی بود. سنگاپور که چون جنگلی بتنی به نظر می رسد به این فضاهای طبیعی احتیاج دارد. درختان این باغ را می توانید به وسیله راستاهای پیاده روی بازدید کنید. در این مجموعه حتما از بخش باغ ملی ارکیده دیدن کنید. بخش های دیگر این مجموعه عبارت اند از: باغ بونسای، اکوگاردن (eco-garden)، اکولیک (eco-lake) و...

5. محله چینی ها

اگر قبلا به چین سفر نموده باشید، حضور در محله چینی های سنگاپور، خاطرات سفرتان را زنده می نماید. از غذاخوری های کوچک گرفته تا فانوس های قرمز سنتی، هر نشانه ای از چین که در نظر دارید، در این محله پیدا می شود. هیجان و شور و نشاط خاصی در این محله وجود دارد. می توانید از مرکز میراث چین بازدید کنید و معبد هندوی Sri Mariamman را که زیبا و شگفت انگیز است از نزدیک ببینید. معبد دیگری که تماشای آن خالی از لطف نیست، معبد Buddha Tooth Relic است. اگر سحرخیز باشید می توانید مراسم صبحگاهی معبد را ببینید. این محله مکانی فوق العاده برای خوردن غذاهای چینی و ارزان، لذت بردن از تماشای فرهنگ متفاوت چینی و خرید کردن است.

6. هند کوچک و خیابان عرب

یکی از جذاب ترین ویژگی های سنگاپور، تنوع قومی در مناطق مختلف آن است. البته بیشتر افراد، سنگاپور را به عنوان یک مرکز خرید بزرگ می شناسند ولی غیر از مراکز خرید، در بخش های قدیمی تر شهر، سنت های غنی، غذاهای لذیذ و فرهنگ های متفاوتی را خواهید دید. نمونه این تنوع قومی را می توان در محله عرب ها و هند کوچک مشاهده کرد. جمعیت هندی ها، تاریخی غنی در سنگاپور دارند که به بیش از 200 سال پیش بر می شود. نام سنگاپور از معادل سانسکریت کلمه شهر شیر گرفته شده است. این محله امروزه منطقه ای پررونق و رنگارنگ است. در این محله می توانید غذای هندی بخورید، ساری بخرید و نشانه های هند را ببینید.

در محله عرب ها می توانید از مسجد تاریخی سلطان دیدن کنید. این مسجد در سال 1825 ساخته شده است. غیرمسلمان ها اجازه ورود به محل اقامه نماز ندارند و فقط می توانند گنبدهای طلایی و نمای خارجی زیبای مسجد را ببینند. در این محله هم رستوران های متعددی وجود دارد. غذا و موسیقی عربی بخشی جدانشدنی از این محله پرجنب و جوش هستند.

7. هتل رافلز ( Raffles )

این بنای مستعمراتی یکی از آخرین هتل های مجلل قرن نوزدهمی است. این هتل در سال 1887 ساخته شده است و بیش از یک قرن به عنوان یکی از نشانه های سنگاپور شناخته شده است. این هتل شهرتی فوق العاده به خاطر خدمات و کیفیت غذا داشته است. معماری کلاسیک و باغ های استوایی، جذابیت این هتل را دوچندان نموده است. هتل رافلز در منطقه Colonial District واقع شده است؛ محله ای که از چند بنای تاریخی دیگر هم میزبانی می نماید.

8. موزه و شاپل چانگی ( چانگی )

سنگاپور هم از وحشت جنگ جهانی دوم در امان نبوده است. موزه و شاپل چانگی، داستان کسانی را تعریف می نماید که در زمان اشغال توسط ژاپنی ها، در رنج و عذاب زندگی می کردند. این موزه، نامه ها، عکس ها، نقاشی ها و آثار شخصی بیش از 50 هزار نفر از شهروندان و سربازان زندانی شده در زندان چانگی را به نمایش می گذارد. گردشگران این موزه می توانند برای بازدید از بخش های مختلف آن از تورهای همراه با راهنما اسفتاده نمایند یا از تورهای صوتی بهره مند شوند.

9. باغ وحش سنگاپور

این باغ وحش به عنوان یکی از بهترین موزه های جنگل بارانی جهان شناخته می شود و مکانی فوق العاده برای گشت و گذاری چند ساعته است. این مجموعه، امکانات کاملی دارد و حیوانات باغ وحش به خوبی حفاظت می شوند و در محیط هایی شبیه به زیستگاه های طبیعی خود نگهداری می شوند. اورانگوتان، شامپانزه، گورخر، میرکت، اژدهای کومودو، ببر سفید، کانگورو و ده ها گونه جانوری دیگر در این مجموعه نگهداری می شوند. اگر باغ وحش شما را راضی نمی نماید و دوست دارید حیات وحش را از نزدیک مشاهده کنید، سافاری رود، سافاری شبانه و پارک پرندگان Jurong هم فرصت های مناسبی برای تماشای حیات وحش هستند.

10. پارک (Fort Canning)

Fort Canning که زمانی به عنوان پناهگاه نظامی مورد استفاده قرار می گرفته، سرگذشتی طولانی و پرفرازونشیب داشته است. این دژ که در سال 1859 ساخته شده، یکی از مکان های اصلی دفاعی سنگاپور بوده است. اکنون، در زمان صلح و آرامش، این بنا به عنوان مکانی برای اجرای گروه های مختلف هنری در نظر گرفته می شود و کنسرت ها، تئاترها، فستیوال ها و برنامه های دیگر در محیط پارک اجرا می شود. از دیگر جاذبه های این پارک، آثاری از گذشته سنگاپور است که قدمت آنها به قرن چهاردهم میلادی بر می شود. از جمله بانگالوی (خانه ییلاقی) خصوصی سر استنفورد رافلز، پایه گذار سنگاپور.

11. جزیره سنتوزا (سنتوزا)

سنگاپور یک مقصد گردشگری ساحلی نیست اما اگر دل تان می خواهد تا ساعاتی را در کنار ساحل بگذرانید و از تفریحات ساحلی لذت ببرید، به جزیره سنتوزا سر بزنید. ساحل سیلوسو (Siloso) جای خوبی برای لذت بردن از ساحل است. گردشگران در این ساحل در زمین های مخصوص، والیبال بازی می نمایند، قایق سواری و موج سواری می نمایند. جاذبه های ساحلی دیگری هم وجود دارد که یکی از آنها آکواریوم جهانی زیر آب است. در این آکواریوم می توانید با دلفین ها شنا کنید. یکی از جاذبه هایی که در جزیره سنتوزا حتما باید ببینید، مجسمه مرلاین (Merlion) است. این مجسمه سر شیر و بدن ماهی دارد و به نماد سنگاپور تبدیل شده است. دژ سیلوسو هم در همین جزیره واقع شده است. انواع ورزش های هیجان انگیز آبی را می توانید در این جزیره تجربه کنید.

12. اورچارد رود (اورچارد Road)

بسیاری از گردشگران سنگاپور در این شهر هیچ کاری جز خرید انجام نمی دهند و البته حق هم دارند. سنگاپور میزبان بهترین مراکز خرید و برترین برندهای جهان است. در میان مناطق مختلف سنگاپور، اورچارد رود یکی از بهترین ها برای خرید است. هر گوشه ای از این منطقه که چشم بیاندازید، فروشگاه برندهای برتر را خواهید دید. 22 مرکز خرید و 6 دپارتمان استور در این منطقه وجود دارد. سینما و سالن های مالتی مدیا را هم به این مجموعه اضافه کنید. اگر گرسنه شوید، غذاخوری های فراوانی در منطقه وجود دارد که غذاهای بین المللی از سراسر جهان سرو می نماید.

13. اسکله کلارک (Clarke Quay)

این اسکله در قرن نوزدهم یک مرکز تجاری مهم بوده و در حال حاضر هم قطب گردشگری و تجاری سنگاپور است. پس از ساعت ها خرید در اورچارد رود می توانید به این منطقه سر بزنید، در رستوران های ساحلی غذا بخورید و از تفریحات مختلف لذت ببرید. تاکسی های دریایی و کروزهای متعدد از این منطقه به بخش های مختلف سنگاپور حرکت می نمایند.

14. موزه تمدن های آسیایی

اگر هتل رافلز و دژ Canning، شما را راضی نمی نماید و دوست دارید بیشتر در خصوص تاریخ بدانید، از بنای Empress Place دیدن کنید که در سال 1865 و به سبک نئوکلاسیک ساخته شده است. این بنا اکنون میزبان موزه تمدن های آسیایی است که فرهنگ های مختلف آسیایی را معرفی می نماید.

15. جزیره Pulau Ubin

اگر دوست دارید بدانید که سنگاپور پیش از اینکه به شهر آسمان خراش ها و هتل های لوکس تبدیل شود، چه شکلی بوده و زندگی اهالی آن چطور بوده، از جزیره Pulau Ubin دیدن کنید. دپارتمان پارک های ملی، سفر به این جزیره را بازگشت به سنگاپور دهه 1990 نامیده است. زمانی که مردم در روستاهای کوچک و ساده زندگی می کردند و مزرعه داری و ماهیگیری، شیوه ای برای گذران زندگی بوده است.

فرهنگ غذایی در سنگاپور

آشپزی در سنگاپور بسیار متنوع است و از گروه های مختلف قومی ساکن در منطقه الهام گرفته است. نشانه هایی از آشپزی هر کدام از این مناطق را می توانید در غذاهای سنگاپوری پیدا کنید. چرا که قرار دریافت در کنار دریا موجب حضور مهاجران از سراسر جهان شده و این تنوع قومی بر آشپزی هم تاثیرگذار بوده است. تاثیر آشپزی مالایی، چینی، اندونزیایی و هندی را می توانید به وضوح در سنگاپور مشاهده کنید. حتی سنت های غربی به خصوص انگلیسی و پرتغالی هم بر آشپزی سنگاپور تاثیر گذاشته اند.

در سنگاپور، غذا بخش مهمی از هویت ملی و موضوع صحبت رایج در میان اهالی است. هر کدام از ادیان مختلفی که در سنگاپور وجود دارد، قوانین خاص خود را در غذا خوردن دنبال می نمایند. مثلا مسلمان ها گوشت خوک نمی خورند یا هندوها گوشت گاو مصرف نمی نمایند. جمعیت قابل توجهی از گیاه خواران هم در سنگاپور زندگی می نمایند. در سنگاپور به راحتی می توانید غذاهای ملل مختلف جهان و رستوران های مخصوص هر ملت و فرهنگی را پیدا کنید.

قوانین خاص

اگر قصد دارید به سنگاپور سفر کنید، باید پیش از سفر بدانید که این کشور، قوانین مهم و گاه سختگیرانه ای دارد که اگر به آنها توجهی نکنید به دردسر می افتید. یا مشمول پرداخت جریمه نقدی می شوید یا باید به زندان بروید. البته این قوانین نباید مانع شما برای سفر به سنگاپور شوند و شما را ناامید نمایند. سنگاپور، کشور امنی برای مسافران است که جاذبه های گردشگری متنوع و متعدد و تنوع قومی فوق العاده ای دارد. در ادامه با بعضی از عجیب ترین قوانین سنگاپور آشنا می شویم.

در سنگاپور آواز خواندن در مجامع عمومی ممنوع است. در صورتی که چنین کاری انجام دهید 3 ماه زندان یا جریمه نقدی یا هر دو در انتظار قانون شکنان است.

اتصال به وای فای دیگران به عنوان هک در نظر گرفته می شد و ممنوع است. جریمه این کار 10 هزار دلار یا 3 سال زندان یا هر دو است.

غذا دادن به کبوترها شاید جرم به نظر نرسد ولی در سنگاپور جرم است و اگر این قانون را بشکنید باید 500 دلار جریمه بدهید.

نکشیدن سیفون بعد از استفاده از توالت، 150 دلار برای تان خرج بر می دارد!

سیگار کشیدن در مجامع عمومی ممنوع است. خرید سیگار هم غیرقانونی است.

برهنگی در سنگاپور به هیچ عنوان قابل قبول نیست حتی در محیط های اطراف منزل.

آشغال ریختن روی زمین گرچه در همه جای جهان مذموم است اما در سنگاپور قوانین سخت گیرانه ای در خصوص آن وجود دارد. اگر کسی یک بار این قانون را زیر پا بگذارد باید 300 دلار جریمه دهد و در صورتی که برای بار سوم این کار را تکرار کند، باید یک بار در هفته خیابان ها را تمیز کند در حالی که کارتی از گردنش آویزان است و روی آن نوشته من آشغال ریز هستم!.

فروش آدامس در سنگاپور ممنوع است. مجازات قاچاق آدامس به این کشور، 2 سال زندان یا 100 هزار دلار جریمه نقدی است.

بیرون انداختن آب دهان در سنگاپور در مجامع عمومی ممنوع است. اگر کسی این قانون را زیر پا بگذارد، باید 1000 دلار جریمه بدهد.

منبع: کجارو
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 393

به "راهنمای سفر به سنگاپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به سنگاپور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید