افزایش شاخص بورس تهران ، ارزش معاملات بورس و فرابورس 18.9 هزار میلیارد تومان شد

به گزارش مجله آراد، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در خاتمه معاملات با افزایش 19 هزار و 730 واحد روبه رو شد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به بیش از 18.9 هزار میلیارد تومان رسید.

افزایش شاخص بورس تهران ، ارزش معاملات بورس و فرابورس 18.9 هزار میلیارد تومان شد

به گزارش خبرنگاران از فارس، بورس اوراق بهادار تهران که بعد از اصلاح حدود سه ماهه از هفته گذشته ارزنده شده و رو به رشد قرار گرفته است، امروز هم گرچه در ساعات آغازین بازار کاهش یافته بود، اما بعداً رو به افزایش گذاشت، به گونه ای که در سرانجام معاملات، شاخص کل با رشد 19 هزار و 730 واحد به رقم یک میلیون و 490 هزار و 711 واحد رسید.

همچنین شاخص کل بورس با معیار هم وزن، امروز با افزایش 8 هزار و 695 واحد به رقم 431 هزار و 863 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 5 میلیون و 900 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران در بورس تهران بیش از 11.2 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق اقتصادی در قالب 1.6 میلیون نوبت معامله و به ارزش 12 هزار و 545 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات امروز فرابورس هم به بیش از 6 هزار و 419 میلیارد تومان رسید؛ یعنی امروز در دو بازار بورس اوراق و فرابورس ایران، بیش از 18 هزار و 964 میلیارد تومان داد و ستد شد.

امروز همه شاخص های بورس سبز شدند که ناشی از رشد شاخص ها دارد، به طوری که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی نسبت به روز قبل 1.3 درصد رشد کردند، همچنین شاخص کل بورس با معیار هم وزن و شاخص قیمت با معیار هم وزن 2 درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور یک درصد رشد کرد. شاخص بازار اول بورس و نیز شاخص بازار دوم بورس امروز 1.3 درصد رشد کردند.

امروز نمادهای شاخص ساز در بورس شامل پتروشیمی خلیج فارس، گلگهر، چادرملو، ایران خودرو، مپنا، کشتیرانی و سرمایه گذاری امید بوده اند.

نمادهای پرتراکنش در بورس تهران شامل شستا، ایران خودرو، بانک تجارت، پالایش نفت اصهفان، پالایش نفت تهران، فولاد مبارکه و سرمایه گذاری سیمان تأمین بوده اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل در سرانجام معاملات روزانه با رشد 337 واحد به رقم 18 هزار و 803 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 279 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز در فرابورس ایران بیش از 2.9 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق اقتصادی در قالب 787 هزار نوبت معامله و به ارزش 6 هزار و 419 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای شاخص ساز در فرابورس شامل پتروشیمی مارون، بانک دی، صنعتی مینو، پتروشیمی زاگرس، ذوب آهن، فولاد هرمزگان و مدیریت انرژی امید تابان هور بوده است.

امروز نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل برق و انرژی پیوندگستر، سرمایه گذاری اقتصادی سپهر صادرات، لاستیک یزد، دامپروری ملارد شیر، پتروشیمی ارومیه، ذوب آهن اصفهان و بانک دی بوده اند.

بازار بورس این روزها فرایند رو به رشد خود را طی می نماید و بسیاری از سهام در صف های خرید قرار می گیرند و این نشان می دهد افراد حرفه ای و شرکت های حقوقی با توجه به کاهش قیمت سهام و ارزنده شدن سهام نسبت به جمع آوری آنها از بازار اقدام می نمایند.

در عین حال کارشناسان همیشه به سهامداران تازه وارد توصیه می نمایند، قبل از خرید و فروش سهام خود حتما با مطالعه، تحقیق، تحلیل و مشورت از افراد متخصص و امین استفاده نمایند.

همچنین برای سرمایه گذاری در بورس حتما از پس انداز خو استفاده نمایند، به هیچ وجه دارایی های مورد استفاده خود را برای سهام نفروشند.

از طرف دیگر با فروش سهام عدالت شرایط بازار بهتر شده و سهام پرتفوی سهام عدالت بهتر است. بنابراین سهامداران عدالت توجه نمایند که سهام در دست آنها هر روز ارزنده تر می گردد، به شرط اینکه این سهام را نگه دارند و از سود و عایدی آن در سالهای آینده استفاده نمایند.

به هر حال فرهنگ سهامداری در کشور نوعی فرهنگ مشارکت در توسعه اجتماعی و مشارکت غیرمستقیم در اقتصاد و سازندگی کشور است، زیرا بخشی از پول های معامله شده در بازار جذب فراوری در شرکت های بورسی و فرابورسی می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1480

به "افزایش شاخص بورس تهران ، ارزش معاملات بورس و فرابورس 18.9 هزار میلیارد تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شاخص بورس تهران ، ارزش معاملات بورس و فرابورس 18.9 هزار میلیارد تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید