اصلاحات دفترچه کنکور دکتری منتشر شد

به گزارش مجله آراد، حسین توکلی افزود: ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 97 در 7 گروه و 246 کدرشته امتحانی برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و پردیس های خودگردان صورت می گیرد.

اصلاحات دفترچه کنکور دکتری منتشر شد

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: با توجه به اینکه مهلت ثبت نام برای شرکت در آزمون دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 97 تا شنبه 11 آذر ماه تمدید شده است، داوطلبان می توانند با توجه به اصلاحات دفترچه و اطلاعیه های سازمان سنجش در تاریخ های 5 و 7 آذر نسبت به ثبت نام جدید و ویرایش اطلاعات ثبت نام قبلی خود اقدام کنند.

توکلی گفت: تا امروز 8 آذرماه 96 تعداد 135 هزار و 385 نفر در این دوره از آزمون ثبت نام کرده اند.

وی گفت: آزمون دکتری سال 97 در گروه علوم انسانی 63 کدرشته، در گروه علوم پایه 46 کدرشته، در گروه فنی و مهندسی 40 کدرشته، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی 35 کدرشته، در گروه هنر 7 کدرشته، در گروه دامپزشکی 26 کدرشته و در گروه هنر 9 کدرشته برگزار می شود.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: متقاضیان ضرورت دارد در مهلت تعیین شده پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام و پرداخت مبلغ 600 هزار ریال (60 هزار تومان) اقدام کنند. همچنین با توجه به ارائه خدمات پیامکی در طول آزمون داوطلبان علاقه مند به دریافت این خدمات باید نسبت به پرداخت مبلغ 5 هزار ریال اقدام کنند.

وی تاکید کرد: براساس ضوابط، هر داوطلب می تواند با توجه به علاقه فقط در یک کد رشته محل امتحانی و متناسب با مدرک فارغ التحصیلی در این آزمون ثبت نام و شرکت کند.

توکلی گفت: همچنین سطح سئوالات اختصاصی در این آزمون حسب مورد در حد داشتن اطلاعات و تجربیات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر رشته مطابق فهرست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه درسی در دروس تخصصی ضریب چهار، آزمون زبان ضریب یک و آزمون استعداد تحصیلی ضریب یک است.

وی یادآور شد: آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 97 برای پذیرش دانشجو در 7 گروه و 246 کدرشته امتحانی روز جمعه 4 اسفندماه 96 در حوزه های امتحانی مربوط در یک نوبت برگزار می شود.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1516

به "اصلاحات دفترچه کنکور دکتری منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاحات دفترچه کنکور دکتری منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید