10 روش خانگی برطرف لکه مام و سفیدک آن از روی لباس سفید و مشکی

به گزارش مجله آراد، آیا می دانید برترین روش خانگی برطرف لکه مام از روی لباس چیست؟ استفاده از مام های دئودورانت می تواند لکه های زرد و کدری روی لباس ایجاد کند. شاید فکر کنید که ایجاد لکه مام روی لباس موجب می گردد که لباس موردعلاقه شما دیگر قابل استفاده نباشد، اما ما اینجا هستیم تا برترین نسخه خانگی برطرف لکه مام را به شما آموزش دهیم. در این مقاله از سرویس در می توانید با آموزش پاک کردن لکه مام از روی لباس آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در خصوص پاک کردن لکه مام از روی لباس پاسخ خواهیم داد.

10 روش خانگی برطرف لکه مام و سفیدک آن از روی لباس سفید و مشکی

چگونه لکه های مام و سفیدک آن را روی لباس از بین ببریم؟

به طور معمول پوشیدن لباس درست بعد از استفاده از مام موجب لکه شدن آن می گردد. اما برترین روش خانگی رفع لکه مام از روی لباس چیست؟ در ادامه می توانید چند روش فوق العاده جهت پاک کردن لکه مام و سفیدک از زیر بغل لباس آشنا شوید.

1- از جوراب نایلونی برای از بین بردن لکه مام بهره ببرید

شاید به نظر عجیب بیاید، اما یکی از ساده ترین روش ها برای از بین بردن سفیدک و لکه مام از زیر بغل لباس های تیره استفاده از جوراب نایلونی است. اگر به تازگی از مام استفاده نموده اید و بلافاصله لباستان را پوشیدید و لباس لکه شد، می توانید جوراب نایلونی را روی رگه های دئودورانت بمالید. این کار موجب می گردد تا سفیدک های ایجاد شده به راحتی محو شوند.

2- لباستان را در سرکه سفید بخیسانید

اگر در پی برترین روش خانگی رفع لکه مام از روی لباس هستید، پیشنهاد می گردد از بهره ببرید. برای این کار باید یک ظرف را پر از سرکه سیب کنید. سپس لباس مورد نظرتان را برای حدود 1 ساعت داخل سرکه قرار دهید.

بعد از 1 ساعت با استفاده از مسواک یا برس کوچک آغاز به تمیز کردن لکه کنید. سپس لباس را داخل ماشین لباسشویی بیندازید و مثل همواره بشویید. می توانید از این روش هم برای لباس های تیره و هم روشن بهره ببرید.

در صورت تمایل می توانید را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های زنجیره ای بخرید.

3- از ترکیب جوش شیرین و آب بهره ببرید

از این است که یکی از راه چارههای کاربردی برای رفع لکه مام است. شاید به جرات بتوان گفت برترین نسخه خانگی رفع لکه مام از روی لباس همان جوش شیرین است. برای این کار باید جوش شیرین را با آب ترکیب کنید تا خمیر غلیظی ایجاد گردد.

سپس خمیر را روی لکه زیر بغل قرار دهید. 20 دقیقه صبر کنید و بعد لباس را با آب گرم یا نسبتاً داغ بشویید. برای لکه های سرسخت می توانید خمیر جوش شیرین را برای یک شب روی لباس قرار دهید. درنهایت لباس را در ماشین لباسشویی بیندازید و بشویید.

برای تهیه به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی می توانید همین حالا خرید خود را از فروشگاه های انجام دهید.

4- ترکیب آب و آبلیمو را امتحان کنید

یکی دیگر از روش های از بین بردن لکه مام روی لباس استفاده از آب لیمو ترش است. آبلیمو درست مثل جوش شیرین می تواند بدترین لکه ها را از زیر بغل لباس از بین ببرد. برای این کار باید از میزان مساوی آب و آبلیمو بهره ببرید.

سپس این ترکیب را به صورت مستقیم روی لکه بریزید. اگر لباس شما سفید یا روشن است، می توانید بعد از استفاده از این ترکیب آن را برای 1 ساعت در برابر نور خورشید قرار دهید. آفتاب با اسیدیته آبلیمو لکه ها را از بین می برد و یک سفید نماینده طبیعی قوی محسوب می گردد.

می توانید را به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی از فروشگاه های بخرید.

5- از پراکسید هیدروژن یاری بگیرید

استفاده از پراکسید هیدروژن برترین روش خانگی رفع لکه مام از روی لباس های سفید رنگ است. از قلم نیاندازید که این ماده نباید روی لباس های تیره استفاده گردد، زیرا رنگ لباس را تغییر می دهد. استفاده از این ماده برای تمیز کردن لباس های سفید از جنس ابریشم، ساتن و پشم نیز مناسب نیست.

در این روش باید 1/2 فنجان پراکسید هیدروژن را با 2 فنجان آب خنک ترکیب کنید و لباس را برای 30 دقیقه داخل این ترکیب بگذارید. سپس این لباس را در لباسشویی بشویید تا لکه کاملاً رفع گردد.

6- از لکه برهای موجود در فروشگاه ها بهره ببرید

امروزه در بیشتر فروشگاه ها لکه برهای مخصوص لباس به فروش می رسند. این لکه برها طوری طراحی شده اند که برای از بین بردن بیشتر لکه ها از جمله لکه مام روی لباس مؤثر هستند. به خاطر داشته باشید که هر چه سریع تر اقدام به از بین بردن لکه کنید، راحت تر تمیز می گردد.

برای تهیه به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی از فروشگاه های اقدام کنید.

7- از آسپرین یاری بگیرید

جالب است بدانید که استفاده از قرص آسپرین هم یک روش ساده برای پاک کردن لکه مام از روی لباس سفید است. برای این کار باید 3 تا 4 قرص آسپرین را خرد کنید و با کمی آب ترکیب کنید تا حالت خمیری پیدا کند.

سپس آن را به صورت مستقیم روی لکه زیر بغل لباس قرار دهید. به خاطر داشته باشید که این روش تنها برای لباس های سفید رنگ مؤثر است و نباید برای لباس های رنگی استفاده گردد.

8- از یک شوینده قوی بهره ببرید

اگر در پی برترین روش خانگی رفع لکه مام از روی لباس هستید، می توانید با استفاده از یک شوینده قوی لباس خود را بشویید. بعضی از شوینده ها قدرت بیشتری در لکه بری دارند و با سخت ترین لکه ها مبارزه می نمایند.

برای این کار می توانید میزانی از مواد شوینده را با آب ترکیب کنید و لباس را برای چند دقیقه در آن قرار دهید. سپس لباس را در ماشین لباسشویی بیندازید و بشویید. می توانید انواع با برترین کیفیت را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های بخرید.

9- از نمک بهره ببرید

برای از بین بردن زردی زیر بغل لباس ها می توانید از میزانی نمک بهره ببرید. برای این کار باید یک لیتر آب جوش را با 4 قاشق نمک ترکیب کنید. سپس یک پارچه تمیز را به این مخلوط آغشته کنید و آغاز به تمیز کردن لکه کنید. می توانید ناحیه لکه دار لباس را داخل این ترکیب قرار دهید و سپس با یک پارچه لباس را تمیز کنید.

10- از ترکیب مایع ظرفشویی و پراکسید هیدروژن بهره ببرید

به عنوان آخرین مورد از آموزش پاک کردن لکه مام از روی لباس به شما پیشنهاد می کنیم برای از بین بردن سفیدک لباس که در اثر مام ایجاد شده، از ترکیب مایع ظرفشویی و پراکسید هیدروژن بهره ببرید.

برای این کار باید 3 قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را با 6 قاشق غذاخوری پراکسید هیدروژن ترکیب کنید. سپس با یاری یک برس کوچک یا مسواک لکه را تمیز کنید. بعد از تمیز کردن لباس، برای 1 ساعت آن را در هوای آزاد قرار دهید و سپس در ماشین لباسشویی بشویید.

در صورت تمایل می توانید را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه های بخرید.

بیشتر بخوانید: مام زیر بغل بهتر است یا استیک؟

روش های جلوگیری از ایجاد لکه مام روی لباس

استفاده از مام همواره موجب ایجاد لکه های زرد و زننده روی لباس نمی گردد. اگر به درستی از بهره ببرید، قطعاً کمتر با این مشکل روبرو خواهید شد. در ادامه می توانید با راه چاره مؤثر برای جلوگیری از ایجاد لکه مام روی لباس آشنا شوید.

*بعد از استفاده از مام کمی صبر کنید تا کاملاً خشک گردد، سپس لباستان را بپوشید.

*اگر برای رفتن به بیرون عجله دارید، می توانید بعد از استفاده از مام، زیر بغلتان را با باد سشوار خشک کنید و بعد لباس بپوشید.

*به میزان مناسب از مام بهره ببرید. استفاده بیش از حد از مام موجب لکه های زرد رنگ روی لباس می گردد.

*از دئودورانت های فاقد آلومینیوم بهره ببرید. بعضی تحقیقات نشان می دهد که آلومینیوم موجود در مام ها می تواند برای سلامت مضر باشد. از طرف دیگر آلومینیوم مهم ترین علت زرد شدن لباس بعد از استفاده از مام است. به جای این مام ها سعی کنید از مام های طبیعی فاقد مواد مصنوعی و آلومینیوم بهره ببرید.

*برای پیشگیری از بروز لکه مام روی لباس از پودر بچه بهره ببرید. برای این کار باید بعد از شستن لباس آن را پشت و رو کنید و میزانی پودر بچه روی زیر بغل لباس یپاشید. این کار از لکه شدن زیر بغل لباس شما با مام جلوگیری می نماید.

سوالات متداول

چگونه لکه های مام و سفیدک آن را از روی لباس از بین ببریم؟

برترین روش خانگی رفع لکه مام استفاده از سرکه، نمک، پراکسید هیدروژن، آبلیمو، جوش شیرین و یا شستن لباس با یک شوینده قوی است.

برترین روش برای از بین بردن لکه از روی لباس مشکی چیست؟

برای از بین بردن لکه مام از روی لباس های مشکی می توانید از یک جوراب نایلونی یا پارچه برای پاک کردن سفیدک زیر بغل بهره ببرید و یا آن را با یک شوینده قوی بشویید.

منابع: nike، tide، bepure

منبع: افق کوروش
انتشار: 23 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1402 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2366

به "10 روش خانگی برطرف لکه مام و سفیدک آن از روی لباس سفید و مشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 روش خانگی برطرف لکه مام و سفیدک آن از روی لباس سفید و مشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید