کنترل حضور و غیاب عصای دست مدیران و صاحبان کسب وکار

به گزارش مجله آراد، دستگاه های کنترل حضور و غیاب را هرروز در سازمان ها، شرکت ها و اماکن مختلف می بینیم اما این دستگاه ها چه خدمتی به ما می نمایند؟

کنترل حضور و غیاب عصای دست مدیران و صاحبان کسب وکار

به گزارش مجله آراد، بنابر اعلام دیجی دنیا، نظارت مؤثر بر ساعات حضور و عملکرد پرسنل همراه با رصد دقیق فرآیندهای فراوریی یا خدماتی از الزامات ارتقا بازدهی کسب وکارها به شمار می رود.

ابزارهایی همچون دستگاه حضور و غیاب که به این امر یاری می نمایند، عصای دست مدیران در بهبود سیستم می باشد.

در واقع تمام دستگاه های کنترل تردد اعم از حضور و غیاب، گیت های کنترل تردد، کنترل تردد پارکینگ و … ابزارهای کنترلی هستند که مدیران از آن ها برای آنالیز عملکرد پرسنل و سیستم های فراوریی یا خدماتی خود از آن ها استفاده می نمایند.

مروری کوتاه بر تاریخچه دستگاه های حضور و غیاب

مروری اجمالی بر تاریخچه دستگاه های حضوروغیاب نشان می دهد این ابزارها اولین بار در اواخر قرن 19 میلادی اختراع و به کار گرفته شدند. در آن ایام گسترش کارخانه ها و افزایش تعداد پرسنل شاغل در کارخانه ها و شرکت های بازرگانی صاحبان کار و مدیران را بر آن داشت که حضوروغیاب پرسنل را تحت نظارت های دقیق تری قرار دهند.

بعد از طی دهه های اولیه از اختراع اولین دستگاه های کنترل حضور و غیاب، در سال 1938 اولین دستگاه تمام اتوماتیک حضوروغیاب وارد بازار شد که تحولی بزرگ در محاسبه ساعت کارکرد کارمندان ایجاد کرد. در دهه های بعد تحولاتی که در پی پیشرفت های تکنولوژی کامپیوتر ایجاد شد به دستگاه های کنترل حضور و غیاب نیز تسری پیدا کرد.

امروزه این دستگاه ها مجهز به انواع فناوری نوین ازجمله تکنولوژی بارکد، مغناطیس، پروکسی، مایفر و بیومتریک هستند.

دستگاه حضوروغیاب

دستگاه های حضور و غیاب از زمره ابزارهای کنترل داخلی به شمار می روند که نقش آن ها در پایش عملکرد پرسنل حائز اهمیت است. مدیران با این ابزارها به این جمع بندی می رسند که شاغلان در شرکت ها و سازمان های تحت مدیریت آن ها تا چه اندازه تابع نظم و مقررات و تا چه حد در خدمت اهداف سیستم هستند.

گیت های کنترل تردد

گیت های کنترل تردد یکی دیگر از ابزارهای کنترل رفت وآمد هستند که به خصوص در اماکن پرازدحام مثل ورودی مترو، ایستگاه های بی آرتی، ورزشگاه های ورزشی، شرکت های دارای پرسنل و ارباب رجوع فراوان و … به ایجاد نظم و ساماندهی تردد یاری می نمایند.

گیت کنترل تردد

به مدیران شرکت ها و مسئولان سازمان ها این امکان را می دهد که با ایجاد دروازه ها و گلوگاه های قابل نظارت، نظم و امنیت را مبادی ورود و خروج شرکت و سازمان خود برقرار نمایند.

این گیت ها به دستگاه کنترل تردد (حضوروغیاب) متصل می شوند و می توانند مجوزهای تردد را از دستگاه دریافت نمایند و با توجه به آن ها به شخص اجازه تردد بدهند

دستگاه های کنترل تردد پارکینگ

با گسترش استفاده از خودرو در شهرها، پارکینگ های خودرو هم به اجزای لاینفک زندگی انسان شهرنشین تبدیل شده اند. وقتی تعداد خودروهای ورودی و خروجی افزایش یابد به پارکینگ های بزرگ تر احتیاج است و مدیریت تردد خودروها در این اماکن دیگر به سادگی میسر نیست. دستگاه های کنترل تردد پارکینگ به صورت سیستمی و برنامه ریزی شده ورود و خروج خودروها را به پارکینگ ثبت و کنترل نموده و می توانند به راهبند پارکینگ فرمان بدهند و در نهایت گزارش های مستند از ترددها به مدیران ارائه می نماید. امروزه این ابزار در برقراری نظم و امنیت در پارکینگ نقش حیاتی دارد.

بهبود سیستم های کنترل های داخلی با مکانیزه کردن آن ها

نکته مهم این که شرکت ها و سازمان ها با مکانیزه کردن کنترل های داخلی به دنبال کاستن از نقش انسان در فرآیندهای کنترل داخلی هستند. دخالت انسان در فرآیندهای کنترل داخلی این فرآیندها را دچار اشکالات ناخواسته ناشی از اشتباهات و خطاهای انسانی و یا فساد ناشی از تخلفات و کنترلرها می نماید.

این در حالی است که ابزارهای کنترل داخلی همچون دستگاه های حضور و غیاب، مسائل ناشی از خطاهای انسانی را ندارند و امکان شکل گیری فساد و تخلف در فرآیندهای کنترلی را نیز تا حد زیادی کاهش می دهند.

شرکت پیشگامان ماندگار فراورینماینده انواع دستگاه های اتوماسیون اداری و صنعتی و نرم افزارهای مرتبط با بیش از 22 سال سابقه در فراوری دستگاه های اتوماسیون پرکاربرد در مشاغل گوناگون همچون دستگاه اتوماسیون (حضوروغیاب) اداری، اتوماسیون پارکینگ، اتوماسیون باشگاه ها و مجموعه های ورزشی و … آماده ارائه این دستگاه ها به متقاضیان همراه با نصب، آموزش، خدمات پس از فروش و پشتیبانی محصول است. برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت digijahan.com اولین و تخصصی ترین فروشگاه اتوماسیون حضور غیاب سازمانی و ورزشی مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 44954300 تماس بگیرید.

انتهای رپرتاژ خبری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 220

به "کنترل حضور و غیاب عصای دست مدیران و صاحبان کسب وکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل حضور و غیاب عصای دست مدیران و صاحبان کسب وکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید