کشف نیمه گمشده نخست وزیر کانادا در مسابقه خوانندگی افغانستان

به گزارش مجله آراد، یک خواننده جشن های عروسی در افعانستان به دلیل داشتن شباهت زیاد به نخست وزیر کانادا به بخت اول قهرمانی در رقابت استعدادیابی افغان استار تبدیل شده است.

کشف نیمه گمشده نخست وزیر کانادا در مسابقه خوانندگی افغانستان

از سفر با تور ارزان کانادا لذت ببرید.

به گزارش مجله آراد به نقل از AFP، عبدالسلام مفتون با شرکت در مسابقه خوانندگی افغان استار در یک شب ره صد ساله رفت و یک سلبریتی ناخواسته شد. مهم ترین دلیل این ماجرا علاوه بر استعداد او در خوانندگی، شباهت بیش از اندازه به جاستین ترودو بوده است؛ نخست وزیر 47 ساله کانادا که از حدود سه سال پیش مسئولیت دولت را بر عهده گرفته و بسیاری او را از جذاب ترین سیاستمداران جهان می دانند.

مفتون اهل یکی از روستاهای دورافتاده و بسیار محروم ایالت بدخشان در شمال شرقی افغانستان است و با خوانندگی در جشن های ازدواج و تولد روزگار می گذراند. او پیش از حضور در مسابقه استعدادیابی افغانستان هرگز نمی دانست شبیه نخست وزیر جذاب کاناداست. تا اینکه یکی از داوران افغان استار این نکته را گوشزد کرد و از آن لحظه به بعد بخت خواننده 29 ساله برای بردن جایزه اول نسخه افغانستانی مسابقه امریکن آیدل به شدت افزایش یافت.

عبدالسلام مفتون امیدوار است شباهت با ترودو باعث جلب توجه و آرای مردمی افغان استار گردد. او در این باره به خبرنگار آژانس فرانس پرس گفت: مردم نام مرا یادشان رفته و به من می گویند جاستین ترودو. خودم هم اصلا چیزی درباره نخست وزیر کانادا نمی دانستم تا اینکه تصویر او را در رسانه های اجتماعی دیدم. حالا شاید این شباهت عجیب باعث گردد بخت من برای برنده شدن در مسابقه خوانندگی 50 درصد افزایش یابد.

ویدئوی بحث کارشناسی داوران افغان استار درباره شباهت مفتون با ترودو ده ها هزار بار در شبکه های اجتماعی دیده شده است؛ یک کاربر فیس بوک او را قل گمشده نخست وزیر کانادا توصیف نموده و دیگری ماجرا را درست شبیه یک داستان بالیوودی دانسته است. در فیلم های هندی معمولا یکی از دوقلوها در کودکی گم می گردد و پس از پشت سر گذاشتن انواع مصیبت ها در جوانی به قل گمشده خود می رسد.

مفتون در میان هشت خواننده ای است که روز پنجشنبه باید برای رفتن به مرحله بالاتر مسابقه افغان استار رقابت نمایند. حتی حضور در این مرحله هم می تواند به کسب و کار این خواننده جوان رونق بخشد و زندگی او و چهار فرزندش را دگرگون کند: می دانم که به این زودی ها نمی توانم به کانادا بروم اما امیدوارم در آینده ترودو را از نزدیک ببینم. او یک شخصیت جهانی است و من مردی فقیر از دورافتاده ترین نقطه افغانستان.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 460

به "کشف نیمه گمشده نخست وزیر کانادا در مسابقه خوانندگی افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف نیمه گمشده نخست وزیر کانادا در مسابقه خوانندگی افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید