سرانجام سانسور رسانه های غربی درباره عین الاسد

به گزارش مجله آراد، سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه گفته است در اثر این حمله 11 سرباز زخمی شدند، چند سرباز به دلیل بروز علائم ضربه مغزی ناشی از انفجار، تحت مداوا قرار گرفتند و بعضی از پرسنل به مراکز درمانی در آلمان و کویت منتقل شده اند.

سرانجام سانسور رسانه های غربی درباره عین الاسد

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، رسانه های غربی پس از مدتی سکوت درباره عین الاسد، به ایعاد مختلف این موضوع پرداختند که در ادامه می خوانید.

سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه:در اثر این حمله 11 سرباز زخمی شدند، چند سرباز به دلیل بروز علائم ضربه مغزی ناشی از انفجار، تحت مداوا قرار گرفتند و بعضی از پرسنل به مراکز درمانی در آلمان و کویت منتقل شده اند .

روزنامه بیلد آلمان: هیچ یک از موشک های بالستیک ایرانی رهگیری نشدند. موشک ها دو سوله شامل محل اقامت خلبان های پهپادها و نیروهای ویژه را تخریب کردند. شدت حملات را می توان براساس تعداد زیادی از سربازان را که برای ضربه به مغز (ناشی از شدت امواج) تحت مداوا قرار گرفتند، فهمید .

کوستین هرویگ از خلبانان آمریکایی در عین الاسد (فرانس پرس) : کاستین هرویگ، خلبان یکی از پهپادهای آمریکایی: ما سرنوشت را پذیرفتیم. ما فکر می کردیم کارمان اساسا تمام است. کنترلی بر اوضاع نبود. موشک ها مناطقی را که دقیقا در کنار اتاق عملیات خلبان ها بود، درهم می کوبیدند .

دارا مسیکات، کارشناس ارشد مطالعات استراتژیک و امنیت ملی در اندیشکده رَند: این حمله به هیچ عنوان سمبلیک نبود و توانمندی نظامی پایگاه را هدف قرار داد. موشک ها به ساختمان های انبار و تجهیزات در بخش زیرساخت های این پایگاه (پرازدحام) برخورد نموده است .

گزارش شبکه الاتجاه: ترامپ، کشته های عین الاسد را بین تلفات آمریکا در آلمان و افغانستان جا می زند تا شدت بحران و فشاری که خود را در آن گرفتار نموده است، بیشتر نشود .

وسلی کیلپاتریک، نظامی آمریکایی (فرانس پرس): در جریان حمله با سوختن خطوط فیبری کنترل پهپادها کاملا از دست رفت. سربازها دیگر نمی توانستند محل پهپادها را شناسایی نمایند .

نیویورک تایمز: مقامات نظامی و اطلاعاتی آمریکا از میزان دقت، شدت و قدرت حملات موشکی ایران به پایگاه های نظامی آمریکا در شمال عراق، شگفت زده شدند .

روسیا الیوم: موشک ها به مرکز اصلی فرماندهی، مرکز ارتباطات، سامانه کنترل پهپادها، آشیانه هواپیما ها و ساختار های زیربنایی پایگاه هوایی عین الاسد خسارت جدی وارد نموده است .

یک افسر دانمارکی در گفت و گو با تلوزیون دانمارک: موشک های ایران بسیار دقیق بودند، دستگاه های کنترل رادارهای غول پیکر با همه تجهیزات شان به علاوه مقر اطلاعات نظامی آمریکا به صورت کامل منهدم شدند. انبارهای اسلحه، باند پروازی جنگنده ها و سکوهای دیده بانی هوایی و پایگاه های شلیک موشک زمین به هوا به طور کامل تخریب شدند و دستگاه های حسگر هوایی و حرارتی هم از بین رفتند. چندین ساعت در مخفیگاه نشسته بودیم. همه شوکه شدند. اگر پناهگاه ها نشانه می رفتند فاجعه تمام عیار قرن رخ می داد .

جفری لوئیس، مدیر اجرایی در مرکز بلفر دانشگاه هاروارد : ایرانی ها هدفی را از دست ندادند. ساختمان ها بسیار دقیق مورد اصابت قرار گرفتند .

سرهنگ تیم گارلاند، فرمانده ارشد پایگاه عین الاسد (فرانس پرس):هیچ یک از فرماندهان انتظار چنین انفجارهای قوی ای را نداشتند و زمانی که موج اول حملات انجام شد، قوی ترین و بلندترین صدایی بود که در طول زندگی شنیده بودم. اشیای غیرطبیعی در هوا می دیدیم، شکل حرکت آن و بالا رفتن دمای منطقه غیرطبیعی بود. دو سرباز در برج های مراقت بودند که شدت فشار آنها را از جای خود به بیرون پرت نموده بود. یکی از آسایشگاه های سربازان در پایگاه به طور کامل ویران شد .

آندرس برزینس، فرمانده نیروهای لتونیایی مستقر در عراق: بزرگ ترین و خطرناک ترین حمله به مواضع آمریکا بود. موشک های بالستیک استفاده شده 600 تا 900 کیلو مواد منفجره داشتند و اگر به اقامتگاه نیروها اصابت می کردند، ضربه عمده ای می زدند. تمام موشک ها به تاسیسات نظامی اصابت کردند و خسارت به باند و تاسیسات دیگر وارد شد .

خبرگزاری آسوشیتدپرس: نظامیان آمریکایی همچنان در حال پاکسازی پایگاه عین الاسد از بقای برجامانده از حمله موشکی هفته گذشته ایران بودند، چاله های بزرگی در این پایگاه ایجاد شده و سیستم های حمل ونقل نظامی سنگین حین حملات موشکی ایران آسیب دیده اند .

خبرنگار شبکه تلویزیونی سی ان ان: زنده ماندن در جایی که چنین فاجعه بزرگی رخ داده، بعید به نظر می رسد. حمله در شب رخ داده و بعید است افراد خارج از پایگاه بوده باشند .

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: 11 موشک ایرانی در پایگاه عین الاسد تاسیسات، تجهیزات و هواپیماها را منهدم کردند .

واشنگتن پست:حمله موشکی ایران به عین الاسد ده ها مجروح برجای گذاشته است .

وبسایت شبکه تلویزیونی فوجی ژاپن به نقل از یک منبع دولتی آمریکا:در حمله موشکی ایران حداقل 20 نفر کشته و مجروح شده اند .

منبع:فرهیختگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 807

به "سرانجام سانسور رسانه های غربی درباره عین الاسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام سانسور رسانه های غربی درباره عین الاسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید