تور ارزان دبی: پاسخ ایران به ادعای بی اساس امارات

به گزارش مجله آراد، هیات جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به ادعا های بی اساس نماینده امارات متحده عربی علیه تمامیت ارضی کشورمان گفت: عبارت صحیح خلیج فارس از 500 سال پیش از میلاد مسیح برای اشاره به پهنه آبی واقع در بین شبه جزیره عربستان و فلات ایران بکار برده می شده و این نام آن تا ابد همین خواهد ماند.

تور ارزان دبی: پاسخ ایران به ادعای بی اساس امارات

با تور ارزان دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به گزارش روابط عمومی وزارت امور خارجه، متن پاسخ هیات جمهوری اسلامی ایران به اظهارات نماینده امارات بدین توضیح است: مایلم به ادعا های بی اساس نماینده امارات متحده عربی علیه تمامیت ارضی کشورم در ارتباط با جزایر ایرانی ابو موسی، تنب کوچک و تنب عظیم پاسخ دهم. جمهوری اسلامی ایران موضع ثابت و اصولی خود را تکرار می نماید که وجود چنین اختلافی بین ایران و امارات را به رسمیت نمی شناسد. این سه جزیره بخش جدایی ناپذیر خاک ایران بوده اند و هر گونه ادعای خلاف آن بطور قاطع رد می گردد.

با این وجود، و برای نشان دادن نهایت احترام خویش به اصل حسن همجواری، ایران همیشه آمادگی خود را برای گفتگوی دوجانبه با امارات با هدف از بین بردن هر گونه سوء تفاهمی که ممکن است از طرف امارات بر سر جزیره ابو موسی وجود داشته باشد، اعلام نموده است.

بعلاوه بایستی به نماینده امارات متحده عربی یادآوری گردد که عبارت صحیح خلیج فارس از 500 سال پیش از میلاد مسیح برای اشاره به پهنه آبی واقع در بین شبه جزیره عربستان و فلات ایران بکار برده می شده و این نام آن تا ابد همین خواهد ماند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1933

به "تور ارزان دبی: پاسخ ایران به ادعای بی اساس امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان دبی: پاسخ ایران به ادعای بی اساس امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید