وزیر نفت: تعطیلی تهران کمک بزرگی به تامین گاز کشور کرد

به گزارش مجله آراد، وزیر نفت گفت: دستور رییس جمهور برای تعطیلی مدارس و ادارات شهر تهران کمک بزرگی به تامین گاز کشور کرد و در این مدت نزدیک 2 و نیم میلیون متر مکعب کاهش مصرف صورت گرفت.

وزیر نفت: تعطیلی تهران کمک بزرگی به تامین گاز کشور کرد

به گزارش ایرنا، جواد اوجی وزیر نفت که برای بررسی شرایط پایداری انتقال شبکه گاز به استان خراسان رضوی سفر کرده است روز یکشنبه در جلسه فوق العاده ستاد انرژی استان خراسان رضوی و در ارتباط تلفنی با رییس جمهور ضمن تشکر از مردم کشور برای صرفه جویی از گاز گفت: از روز پنجشنبه صبح واردات گاز ترکمنستان به ایران قطع شد و کشور تمام توان خود را برای تامین گاز به کار بست و به یک رکورد بی نظیر دست پیدا کرد.

وی خطاب به رییس جمهور ادامه داد: مدیریت مصرف گاز با همکاری استانداران سراسر کشور و برپایی ستاد سوخت و بحران برای رصد لحظه ای میزان گاز شکل گرفت.

او گفت: متاسفانه از روز گذشته در برخی از نقاط جنوب استان خراسان رضوی دچار قطعی گاز شدیم که پیش بینی شدبه سرعت گاز مایع در اختیار آن ها قرار گیرد و بخاری نفتی و گازی نیز توزیع شد.

اوجی افزود: قطع گاز ترکمنستان به واسطه مشکل پیش آمده در این کشور است و حتی بر اساس اخبار رسیده شهر عشق آباد و استان های مجاور در پایداری شبکه گاز و برق دچار مشکل شده اند.

وی افزود: در این مدت سعی شد تا با تغییر آرایش در بخش تولید و مصرف نسبت به پایداری شبکه انتقال گاز تصمیم گیری لحظه ای رخ دهد تا دچار کمترین میزان قطع گاز در کشور و استان خراسان رضوی باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 27 دی 1401 بروزرسانی: 27 دی 1401 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2318

به "وزیر نفت: تعطیلی تهران کمک بزرگی به تامین گاز کشور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نفت: تعطیلی تهران کمک بزرگی به تامین گاز کشور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید