هشدار ترکیه به اتحادیه اروپا درباره پ ک ک

به گزارش مجله آراد، وزارت امور خارجه ترکیه به اتحادیه اروپا هشدار داد که در قبال تظاهرات و حملات (احتمالی) حامیان حزب کارگران کردستان ترکیه (پ ک ک) در شهرهای اروپا تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.

هشدار ترکیه به اتحادیه اروپا درباره پ ک ک

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

اتحادیه اروپا

به گزارش رسانه های ترکیه در روز چهارشنبه، ترکیه از کشورهای اروپایی خواست در قبال آنچه که افزایش اقدامات خشونت آمیز گروه تروریستی پ.ک.ک در خاک این کشورها خواند، هوشیار باشند.

در بیانیه وزارت امور خارجه ترکیه آمده است:

بعد از شروع عملیات چشمه صلح در شمال سوریه، تظاهرات و رفتارهای خشونت آمیز هواداران و اعضای گروه تروریستی پ ک ک در شهرها و کشورهای اروپایی علیه محلات، خانه ها، مغازه ها و نمایندگی های سیاسی و تجاری ترکیه و ترک تبارها افزایش یافته است. از اتحادیه اروپا تقاضا داریم نسبت به حفاظت از نمایندگی های کشورمان و شهروندان ترک تدابیر لازم را اتخاذ نموده و با رفتارهای خشونت آمیز این گروه تروریستی مقابله نمایند.

پ ک ک

در ادامه این بیانیه تصریح شد: ما انتظار داریم که کشورهای مربوطه در پاسخ به اقدامات پ.ک.ک تدابیر لازم را به جهت تامین امنیت جانی و اموال برای شهروندان، پرسنل، هیاتهای دیپلماتیک و منافع کشور ترکیه در خارج از مرزها، افزایش داده و حداکثر حساسیت را در قبال به این مساله داشته باشند.

ترکیه روز چهارشنبه گذشته عملیاتش موسوم به عملیات چشمه صلح را در شرق رودخانه فرات در شمال سوریه علیه نیروهای دمکراتیک کرد سوریه به اجرا در آورد.

ترکیه

از زمان شروع حمله نظامی ترکیه به سوریه کشورهای منطقه و اروپا که اقلیت های کرد در آنها اقامت دارند، شاهد برگزاری تظاهرات ضدترکیه بوده است. این تظاهرات در بعضی شهرهای آلمان نیز برگزار شده اما نکته نگران نماینده آن خشونت بار بودن تظاهرات مذکور نسبت به اقدامات مشابه در دیگر کشورها است.

بنابر خبری که خبرگزاری د. پ. آ. آلمان منتشر نموده در تظاهرات نمودها علیه اقدام ترکیه در سوریه که امروز سه شنبه در شهر هرنه واقع در ایالت غربی نوردراین وستفالن برگزار شده، تظاهرات نمایندگان به یک کافه ترکها حمله نموده و دست کم 5 نفر را مصدوم نمودهاند.

به گفته یک سخنگوی پلیس در این تظاهرات حدود 350 نفر با شعارهایی علیه حکومت ترکیه شرکت نموده بودند. آنها همچنین به یک کیوسک متعلق به ترک ها در نزدیکی این کافه حمله نموده و یک زن و یک مرد را مصدوم نموده اند.

آلمان در حال حاضر میزبان بیشترین مهاجران ترک در اروپا بوده و جمعیت چندمیلیونی ترکها در بخش های مختلف این کشور فعال هستند.

در شرایطی که فعالیت گروه های راست گرایی مانند گروه های ضدیهودی و مهاجرستیز موضوع نگران نماینده در بین مقامات آلمانی است، افزوده شدن تمایلات ضدترکها به ویژه از سوی شهروندان کرد نیز می تواند اوضاع اجتماعی و امنیتی این کشور را دچار مشکل کند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 517

به "هشدار ترکیه به اتحادیه اروپا درباره پ ک ک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار ترکیه به اتحادیه اروپا درباره پ ک ک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید