نظام آموزشی جدید برای محیط بانان تدوین شد

به گزارش مجله آراد، تهران (پانا) - رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین نظام آموزشی جدید برای محیط بانان در قالب 20 پودمان خبر داد.

نظام آموزشی جدید برای محیط بانان تدوین شد

آرش یوسفی امروز در نشست خبری سازمان حفاظت محیط زیست که به صورت آنلاین برگزار شد، درباره آموزش محیط بانان اظهار کرد: تمامی محیط بانان شاغل در سازمان محیط زیست دوره استاندارد آموزشی 15 روزه ای را گذرانده و مهارت های کاربردی و پایه را آموزش دیده اند. طی سال های اخیر متاسفانه به محیط بانان آموزش های کامل و استانداری ارائه نمی شد اما اکنون تمامی محیط بانان دوره آموزشی و توجیهی را گذرانده اند.

یوسفی با اشاره به اینکه برنامه نظام آموزشی محیط بانان تدوین شده است، اظهارکرد: در نظام جدید آموزش هایی برای محیط بانان در قالب 20 پودمان از بدو استخدام تا مرحله افسران عالی و بالاترین درجه های یگان حفاظت تعریف شده است. نظام آموزشی جدید به تصویب کمیته سرمایه انسانی سازمان رسیده است و اکنون درحال اجرا است. تمامی محیط بانان جدید پودمان اول که دوره توجیهی بدو خدمت و پودمان دوم که آمادگی جسمانی و دفاع شخصی است را گذرانده اند. این دو پودمان برای تمامی محیط بانان کشور تا پایان سال اجرایی خواهد شد.

رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه گفت: مجموعه ای تحت عنوان راهنمای محیط بانان توسط اساتید این حوزه تدوین شده و برنامه ما این است که در هر پاسگاه محیط بانی یک بسته آموزشی در دسترس محیط بانان باشد. در راستای تربیت محیط بانان جدید با همکاری وزارت آموزش و پرورش دیپلم فنی حرفه ای کار و دانش محیط بانان طراحی شده است و این کار به ما کمک می کند که محیط بانانی را از بین دانش آموزان تربیت کنیم.

وی گفت: ساختار آموزش و پرورش محدودیت هایی در جذب نیروی انسانی دارد و از بدو تدریس این کتاب امکان انتخاب معلمان این بخش برعهده سازمان حفاظت محیط زیست نبوده است. به هرحال هماهنگی هایی با دانشگاه فرهنگیان اجرا شده است که درس شناخت محیط زیست به عنوان واحدی درسی در این دانشگاه تدریس شود علاوه بر این ها برنامه های آموزشی برای معلمان کتاب انسان و محیط زیست درنظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1781

به "نظام آموزشی جدید برای محیط بانان تدوین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظام آموزشی جدید برای محیط بانان تدوین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید