مصر در قبال اقدامات ترکیه ساکت نخواهد ماند، منطقه در آستانه جنگ

به گزارش مجله آراد، به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیاالیوم، مصطفی بکری نماینده مجلس مصر خاطرنشان کرد: منطقه به علت اقدامات ترکیه به عرصه جنگ تبدیل خواهد. مصر ساکت نمی ماند و متجاوز نخواهد بود.

مصر در قبال اقدامات ترکیه ساکت نخواهد ماند، منطقه در آستانه جنگ

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

وی اضافه نمود: توطئه ای علیه مصر از سوی ترکیه به همراه فائز السراج رئیس دولت وفاق ملی لیبی در جریان است. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، مصر را تهدید به اعزام نیرو به لیبی می نماید.

بکری تاکید نمود: اردوغان توافقنامه ای با السراج امضا نموده است که به موجب آن در آبهای لیبی حضور خواهد یافت و این در راستای کوشش های اردوغان برای احیای امپراتوری عثمانی است. طرح اردوغان در لیبی مفادش سیطره بر لیبی و ساخت کاخ برا السراج و انتقال خانواده وی از انگلیس به لیبی است. السراج لیبی را به خاطر کرسی و سِمت می فروشد.

نماینده مجلس مصر گفت: ترکیه از السراج خواسته است که همه سرمایه های خارجی لیبی را به ترکیه انتقال دهد. زمان آن فرا رسیده است که با هرکه سودای دراز دستی به مصر دارد، برخورد کوبنده ای گردد. اقدامات تحریک آمیز از سوی ترکیه علیه مصر وجود دارد و مصر ساکت نخواهد ماند و منطقه در آستانه جنگ واقع شده است و مصر تجاوزگر نخواهد بود.

لازم به ذکر است که دو روز قبل نیروهای مسلح مصر در یک تمرین نظامی مشترک که با هدف نمایش قدرت دریایی این کشور در مناطق مالی دریایی و تأمین امنیت اهداف حیاتی در آب های عمیق صورت گرفت، یک فروند موشک ضد کشتی از زیردریایی شلیک کردند.

در این رزمایش که نیروهای مسلح مصر سالیانه آن را برگزار می نمایند، کشتی های حامل بالگرد از نوع میسترال و زیردریایی های مصر شرکت داشتند و طی آن یک فروند موشک ضد کشتی از نوع هارپون که 130 کلیومتر برد دارد، شلیک شد.

به گزارش روزنامه الاهرام، وزارت دفاع مصر این رزمایش را پیروز خواند و گفت که در طول این رزمایش نظامی، نیروهای مسلح مصر از جدیدترین تکنولوژی ها و سیستم های نظامی استفاده کردند.

اخیراً توافق ترکیه با دولت وفاق ملی لیبی که مصر آن را اخوانی می داند و از نیروهای خلیفه حفتر در مقابل این دولت حمایت می نماید، توافق ترسیم مرزهایی دریایی امضا کردند که اعتراض و واکنش یونان و قاهره را در پی داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 695

به "مصر در قبال اقدامات ترکیه ساکت نخواهد ماند، منطقه در آستانه جنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصر در قبال اقدامات ترکیه ساکت نخواهد ماند، منطقه در آستانه جنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید