راستا خدمت به مردم و بازنشستگان، طولانی و نیازمند همراهی مدیران و کارکنان است

به گزارش مجله آراد، با حضور اسماعیل زارعی کوشا، مشاور وزیر و سرپرست دفتر وزارتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نشست معارفه محمد اسکندی، سرپرست نو صندوق بازنشستگی کشوری و تکریم اکبر افتخاری، مدیرعامل سابق این صندوق برگزار گردید.

راستا خدمت به مردم و بازنشستگان، طولانی و نیازمند همراهی مدیران و کارکنان است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اسماعیل زارعی کوشا در این نشست که امروز - دوشنبه 29 شهریور 1400- برگزار گردید، گفت: در این مدت، خدمات خوب و کار های مهمی در سطح صندوق و مجموعه های اقتصادی تابعه اجرا شده که باید این فرایند ادامه یابد.

زارعی کوشا، بعلاوه محمد اسکندری را چهره ای جوان، علمی و شناخته شده توصیف و ابراز امیدواری کرد؛ با حضور وی که شناخت خوبی از صندوق بازنشستگی کشوری، هلدینگ ها و شرکت های تابعه آن دارد، تحول ایجاد شده با قدرت بیشتری ادامه یابد.

وی، حضور اسکندری در سمت سرپرستی صندوق بازنشستگی کشوری را برای مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسیار مغتنم خواند و توضیح داد: راستا خدمت به مردم، به ویژه بازنشستگان طولانی است که احتیاجمند همراهی همه مدیران و کارکنان است تا به اهداف اصلی و ارتقای خدمت به ذینفعان به خصوص بازنشستگان عزیز دست یابیم.

کوشش ما در صندوق ایجاد فضای آرامش خواهد بود

در این نشست، محمد اسکندری، سرپرست نو صندوق بازنشستگی کشوری، نظریه مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری را تحول در حوزه فناوری اطلاعات، کوتاه شدن راستا دسترسی به اطلاعات و شفافیت اسم کرد و گفت: این نظریه در دوره های مختلف مدیریتی مطرح شده و خوشبختانه در دوره گذشته کار های خوبی در این حوزه ها اجرا شده که باید ادامه یابد.

وی با بیان این که شیوه ما استفاده از مدیریت حرفه ای است و در دوران کاری هیچ گاه ذره ای از آن کوتاه نیامده ام، اضافه کرد: فلسفه وجودی حضور همه ما به اسم مدیر و کارمند در صندوق بازنشستگی کشوری، خدمت به عزیزان بازنشسته است.

اسکندری ادامه داد: ضروری است به رویکرد های غیرحرفه ای و غیرعلمی در این حوزه کمتر توجه گردد چراکه چنین رویکرد هایی ما را دچار حاشیه می نمایند، قطعا شفافیت از راستا آرامش و دوری از هیاهو می گذرد و کوشش ما در صندوق، ایجاد فضای آرامش خواهد بود.

وی آینده صندوق بازنشستگی کشوری را بسیار مهم و اولویت برنامه های خود اسم کرد و گفت: باید آینده صندوق بازنشستگی براساس منابع و مصارف تعریف گردد؛ درحال حاضر صندوق، به اسم یکی از چند بحران کشور شناخته می گردد، ما باید اتکای صندوق به بودجه عمومی را کاهش دهیم.

سرپرست نو صندوق بازنشستگی کشوری تاکید نمود: باید در این صندوق، بودجه قابل اتکا شکل بگیرد تا تکافوی احتیاج ها و مصارف را بدهد.

اسکندری، برنامه خود را بلندمدت و تبیین آینده مطلوب برای صندوق و ذینفعان آن خواند و اضافه کرد: باید شیوه ارزیابی عملکرد در سطح صندوق و مجموعه های اقتصادی علمی بوده و مورد قبول ذینفعان صندوق باشد.

وی تغییر مدیریت اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری را از شیوه بنگاه داری به مدیریت ثروت و سرمایه، ضروری دانست و گفت: این تغییر شیوه مدیریت در کنار بهبود و ارتقای خدمات به بازنشستگان عزیز باید انجام گردد و ما وظیفه داریم آینده ای را برای بازنشستگان تعریف کنیم که کمترین دغدغه را داشته باشند، ثروتی به صندوق تزریق گردد و این مهم را دست یافتنی کند.

سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری، اجرای نظام جامع تامین اجتماعی را مهم اسم کرد و اضافه کرد: با اجرای نظام جامع تامین اجتماعی، صندلی صندوق بازنشستگی و خدمات به بازنشستگان عزیز ارتقا خواهد یافت.

صندوق بازنشستگی، سازمانی پیشرو در حوزه شفافیت و ارائه خدمات الکترونیک است

اکبر افتخاری، مدیرعامل پیشین صندوق بازنشستگی کشوری هم در این نشست گفت: در این 20 ماه کوشش کردیم در حد توان و بضاعت خود، خدمات و فعالیت هایی را تعریف و اجرا کنیم که حاصل یک کار تیمی و شبانه روزی بوده است؛ خدماتی که معادل 10 سال کار در صندوق بازنشستگی بود.

افتخاری گفت: زمانی که مدیریت صندوق را تحویل گرفتم، شرایط خوبی نداشت؛ صورت های اقتصادی شرکت ها و هلدینگ ها از سال 95 باز بود و حسابرسی نشده بود، پرتفوی بورسی معین نبود و مطالبات زیاد و فشرده ای وجود داشت.

وی ادامه داد: امروز صورت های اقتصادی تمام شرکت ها و هلدینگ های صندوق تا سال 99 حسابرسی شده است، سایت شفافیت صندوق حاوی تمامی اطلاعات مهم مربوط به شرکت هاست و سودآوری مجموعه اقتصادی صندوق از 3500 میلیارد تومان به بیش از 15 هزار میلیارد تومان رسیده است.

در خاتمه این نشست که سید مرتضی موتورچی، سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل دفتر امور حقوقی، معاونین، مدیران ستادی و مدیران عامل هلدینگ های صندوق بازنشستگی کشوری حضور داشتند، حکم محمد اسکندری به اسم سرپرست صندوق بازنشستگی کشوری به وی تقدیم و از خدمات اکبر افتخاری قدردانی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1928

به "راستا خدمت به مردم و بازنشستگان، طولانی و نیازمند همراهی مدیران و کارکنان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راستا خدمت به مردم و بازنشستگان، طولانی و نیازمند همراهی مدیران و کارکنان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید