فعالیت گسترده تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا، لزوم برخورد قاطع مسئولان با اخلالگران حوزه سلامت

به گزارش مجله آراد، قائم مقام دبیرکل اتحادیه تشکل های اسلامی سیاسی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اقدامات گسترده خود در قالب گروه های جهادی به مقابله با ویروس منحوس کرونا پرداخته اند.

فعالیت گسترده تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا، لزوم برخورد قاطع مسئولان با اخلالگران حوزه سلامت

دانیال اسلامی پناه در مصاحبه با خبرنگار حوزه تشکل های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: در ایام کرونایی که ملت ایران با همدلی در کنار یکدیگر هستند، دانشجویان نیز علی رغم تعطیلی واحدهای دانشگاهی برای یاری به مردم در مورد مبارزه با کرونا فعالیت می نمایند.

وی اضافه نمود: تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اقدامات گسترده خود به مقابله با کرونا رفته ، اعضای خود را در قالب گروه های جهادی به مقابله با این ویروس منحوس فرستاده و با تهیه اقلام ضدعفونی نماینده، توزیع دستکش و... به وظیفه خود عمل نموده اند.

قائم مقام دبیرکل اتحادیه تشکل های اسلامی سیاسی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تشکل های دانشجویی از ظرفیت مطالبه گری خود استفاده می نمایند، گفت: تشکل های دانشجویی با برگزاری جلسات پی در پی با مسئولان، می توانند خبرنگارانن را مجاب نمایند تا اقدامات بهداشتی و درمانی را در زمان کمتر و با کیفیت بیشتر به مردم ارائه دهند.

اسلامی پناه ادامه داد: بسیاری از تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی باتوجه به تاثیر بسزای فضای مجازی در آموزش همگانی بهداشت فردی برای مقابله با کرونا، با استفاده از صفحات اطلاع رسانیِ مجازی اقدام به آموزش نکات بهداشتی و علمی در زمینه مقابله با این ویروس منحوس پرداخته اند که می تواند گامی موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته شاهد اقدامات مسئولان و فعالیت های داوطلبانه مردم در کنترل بیماری کووید19 بوده ایم، اضافه نمود: در حال حاضر شاهد شور ایجاد شده لایه های مختلف اجتماعی در فضای حقیقی و مجازی از حیث همدلی و همراهیِ مردم هستیم که موجب خوشحالی انسان می گردد.

دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول گفت: البته مدیریت بحران سلامت در کنترل اپیدمی کرونا دارای ضعف هایی است و می توان سیستم مدیریت بهداشت و درمان را نقد کرد؛ عدم توانایی کنترل کامل اخلالگران مالی حوزه بهداشت و درمان در این بحران یکی از نقدهای وارده به نظام سلامت است.

اسلامی پناه با بیان اینکه بیماری کرونا مانند کمانی با تیر خود امنیت جانی و سلامت ملت را نشانه رفته است، تاکید نمود: ضروری است که مسئولان در کنار یاری به مردم در مقابله با کرونا، با فساد در حوزه سلامت مبارزه و هویت اخلالگران را افشا نمایند.

وی توضیح داد: وزیر بهداشت نباید در تصمیم گیری ها مماشات کند، باید سیستم مدیریتی وزارت بهداشت به شیوه قاطع تری اقدام به افشاسازی نام اخلالگران امنیت سلامت مردم کند؛ مسئله جدی تر چگونگی رشد و پدیدارشدن مفسدان حوزه سلامت است که احتکار ماسک، دستکش و دیگر اقلام اینچنینی شاید روزنه ای برای ورود و آنالیز جزئی تر فسادهای عظیم تر در این حوزه باشد.

این فعال دانشجویی اعلام نمود: یکی دیگر از نقدهای وارده به حوزه بهداشت و درمان کشور، کلیات سیاست های تدوین شده در حوزه سلامت است که فقط مرتبط با این روزها نیست بلکه نتیجه عملکرد نادرست یا ناقص بعضی از مسئولان در طول سال های مختلف بوده است؛ باید آنالیز گردد تا چه اندازه ای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مسئله بهداشت عمومی و آموزش همگانی آحاد و اقشار جامعه اهمیت داده است و این مقدار نسبت به سطح استاندارد جهانی در چه جایگاهی قرار گرفته است.

اسلامی پناه با اشاره به اینکه آنالیز نظام بودجه بندی کشور و مقایسه تخصیص سرانه بهداشتِ هرنفر ایرانی با میزان سرانه درمان آن شخص مهم است، اضافه نمود: اگر هزینه ای که برای حوزه بهداشت تخصیص داده شده کمتر از هزینه ای باشد که برای درمان هر نفر ایرانی اختصاص یافته، قطعا باید منتظر عدم پیشگیری و ابتلای ایرانیان به بیماری های مختلف بوده و سپس با اقدامات درمانی و هزینه گزاف تر جان خبرنگارانن را در حد توان نجات دادن، مغایر با سیاست گذاری بر مبنای اخلاق مداری است.

وی مطرح نمود: مولفه بهداشت از موثرترین معیارها در مشخص سطح توسعه یافتگی کشورها به خصوص توسعه مالی به حساب می آید که گویا از چشم بعضی از مسئولان اجرایی و قانون گذاری کشور مدت ها پنهان مانده است؛ گرچه تصور پنهان ماندن آن قطعا خوشایندتر از تصور اهمیت ندادن خبرنگارانن به این مسئله و اولویت اجتماعی است.

قائم مقام دبیرکل اتحادیه تشکل های اسلامی سیاسی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سرانجام اعلام نمود: از طرف دانشجویان از زحمات بی دریغ همکارانم در رشته پرستاری و همچنین پزشکان، پیراپزشکان، کارکنان مجموعه های درمانی و کادر پرتلاش شبکه های بهداشت قدردانی نموده و امیدوارم که مردم ایران ویروس کرونا را به زودی پشت سر بگذارند؛ ملت ایران اطمینان داشته باشند که فرزندان ایران اسلامی در دانشگاه ها، همواره در خدمت خبرنگارانن هستند و با تمام وجود به خدمت رسانی به مردم عزیز می پردازند.

4118/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1055

به "فعالیت گسترده تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا، لزوم برخورد قاطع مسئولان با اخلالگران حوزه سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت گسترده تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا، لزوم برخورد قاطع مسئولان با اخلالگران حوزه سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید