شناسایی واکسن نزده ها از دو هفته دیگر

به گزارش مجله آراد، معاون بهداشت وزارت بهداشت از آغاز اجرای کشوری طرح مدیریت هوشمند کرونا تا دو هفته آینده خبر داد.

شناسایی واکسن نزده ها از دو هفته دیگر

به گزارش ایسنا، معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره سامانه هوشمند مدیریت کرونا، گفت: قرار است در این سامانه که وزارت کشور زحمت آن را کشیده است، وزارت بهداشت اطلاعات بیماران و نتایج آزمایشگاه ها را بارگذاری کند.

اطلاعات آن از طریق دستگاه های خصوصی و دولتی قابل بهره برداری باشد تا افرادی که واکسن کرونا نزدند و یا بیمار هستند، شناسایی شوند تا هوشمندانه جلوی تردد مبتلایان به کرونا و واکسن نزده ها را بگیریم.

وی اضافه کرد: اطلاعات ذکر شده از طریق معاونت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در حال بارگذاری بر سامانه مذکور است و فعلا در 3 شهرستان قزوین، آذربایجان غربی و کردستان در حال اجرای پایلوت این طرح هستیم تا با نواقص احتمالی و کاستی های آن آشنا شویم که بتوانیم این مسائل را ظرف دو هفته آینده که قرار است این طرح را در سطح کشور اجرایی کنیم، رفع نماییم.

او تاکید کرد: نتایج در حال وصول است و در پی پیدا کردن و رفع مسائل هستیم. با افزایش مشارکت مردم در خوداظهاری ابتلا به کرونا می توانیم سلامت تردد در اماکن تجمعی را مدیریت کنیم تا هم فعالیت های اجتماعی برقرار باشد و هم از ورود افراد بیمار به تجمعات و اماکن عمومی جلوگیری شود.

حیدری تاکید کرد: سامانه هوشمند مدیریت کرونا بیشتر معطوف به اصناف، خرید بلیط سفر و... است.

وی درباره بازگشایی مدارس گفت: در بحث بازگشایی مدارس شرط اول واکسیناسیون کادر مدرسه و اولیا است.

مدارس می توانند برای کسب اطلاعات از سامانه سلامت و سامانه ماسک استفاده کنند تا ببینند مخاطب یا اولیای دانش آموز واکسن دریافت کرده اند یا خیر که این زیرساخت اکنون فراهم است.

منبع: فرارو
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2027

به "شناسایی واکسن نزده ها از دو هفته دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی واکسن نزده ها از دو هفته دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید