روستانشین وردشتی نیمی از منزلش را به کلاس درس اختصاص داد

به گزارش مجله آراد، تهران (پانا) - رئیس آموزش و پرورش سمیرم گفت یکی از اهالی روستا آقداش منزل خود را نصف کرد و نیمی از آن را به کلاس درس اختصاص داد تا دانش آموزان در آن به تحصیل بپردازند.

روستانشین وردشتی نیمی از منزلش را به کلاس درس اختصاص داد

محمد نادری رئیس آموزش و پرورش سمیرم در گفت وگو با پانا در مورد مدرسه عشایری روستای آقداش شهرستان سمیرم، اظهار کرد: روستای وردشت از توابع سمیرم است که 10 دانش آموز دارد. خانم یغمایی، معلمی بود که با دارایی شخصی خود مدرسه ای در این روستا ساخت و متأسفانه از جهان رفت و در دهه فجر این مدرسه افتتاح خواهد شد.

وی اضافه نمود: با شیوع کرونا چون دانش آموزان دسترسی به اینترنت و موبایل نداشتند، حتی در دوران همه گیری این ویروس هم کلاس ها به صورت حضوری دایر بود و یکی از اهالی روستا منزل خود را نصف کرد و نیمی از آن را به کلاس درس اختصاص داد تا دانش آموزان در آن به تحصیل بپردازند.

نادری با بیان اینکه در روستای آقداش حدیث ایثار را می توان تفسیر کرد، اضافه نمود: این مدرسه چند پایه، 10 نفر دانش آموز دارد که با پیش دبستانی 12 نفر هستند.

گفتنی است، شهرستان سمیرم یکی از شهرستان های جنوبی استان اصفهان است که به دلیل پراکندگی جغرافیایی فاصله اولین مدرسه روستایی تا آخرین مدرسه روستایی این شهرستان به 250 کیلومتر می رسد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2059

به "روستانشین وردشتی نیمی از منزلش را به کلاس درس اختصاص داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستانشین وردشتی نیمی از منزلش را به کلاس درس اختصاص داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید