رئیس صداوسیما کاهش مخاطبان تلویزیون را تایید کرد

به گزارش مجله آراد، رئیس رسانه ملی در ضیافت افطاری با جمعی از هنرمندان از ساخت شهرک سینمایی ویژه شهری، تجهیز و آماده سازی شهرک سینمایی غزالی و نظم و نسق نظام برآورد و پرداخت به برنامه سازان، اطلاع داد و گفت: تولیدات باید با پژوهش به جزئیات قصه و به فیلمنامه برسد و فشار آنتن نباید ما را از اهمیت فیلمنامه غافل کند.

رئیس صداوسیما کاهش مخاطبان تلویزیون را تایید کرد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، پیمان جبلی در ملاقات صمیمانه ای که با جمعی از هنرمندان در مرکز همایش های بین المللی سازمان صداوسیما برگزار گردید با ابراز خرسندی از میزبانی هنرمندان، آن را جلسه ای در خانواده صداوسیما خواند و گفت: همه ما، چه شما به عنوان هنرمند، چه ما به عنوان مسئولین صدا و سیما، باید از خودمان بپرسیم چرا احساس علاقه ای که مخاطب به هنرمندان و آثارشان داشت، کاهش یافته است؟ چرا بعضی آثاری که در گذشته با هزینه های کمتر ساخته می شد، ماندگارترند؟ همه مان مقصریم و نمی توانیم خودمان را تبرئه کنیم. اصلاح محتوا و رویکرد مقدم بر تغییرات ساختاری است.

رئیس سازمان صداوسیما با پرسیدن این سئوال که در اصالت دادن به ذائقه مخاطب و مرجعیت و محتوای رسانه کدام را ارجح دانسته ایم، گفت: به عنوان یک مخاطب، همکار و فردی که 30 سال در رسانه کار نموده معتقدم ما توالی و ترتیب بین مرجعیت و جذابیت و محتوا را فراموش نموده ایم.

وی گفت: دغدغه بعضی سازندگان، صرفا درصد مخاطب بوده و درباره محتوا، دغدغه ای نداشته اند. اما می خواهم بر این نکته تاکید کنم که در دوران نو، محتوا هم اولویت دارد.

جبلی گفت: چه قدر توانسته ایم در یک شبانه روز، خوراک خوب به مخاطب بدهیم.

وی تکرار آثار بدون محتوا را به دادن پی در پی آب شور دریا به فردی تشنه تشبیه کرد و گفت: متاسفانه بعضی ها این نگاه را توقف فراوریات تعبیر نموده اند و گفته اند جبلی دستور توقف ساخت سریال ها را داده است تا بین ما و شما که صاحب اصلی آنتن هستید، اختلاف بیاندازند. چنین چیزی نیست و من بار ها با حضور در پشت صحنه سریال ها، بر این نکته تاکید نمودم که قصد ما اصلاح محتوا و فرآیند فراوری است و نه متوقف کردن آنها.

جبلی با اشاره به شعار تحول در دوران مدیریت نو سازمان، اولویت این تحول را محتوا، رویکرد، فرآیند و در صورت لزوم، ساختار دانست و گفت: ما در کشوری هستیم که به اذعان جهانیان بر قله فرهنگ و هنر و تمدن است و همین باید محور فراوری محتوای سالم براساس داشته های هویتی باشد. پس از خودمان بپرسیم ما چقدر از این ظرفیت ها و نقاط اقتدارمان رادر قالب های مختلف، رسانه ای نموده ایم؟

جبلی، هنرمندان را صاحب واقعی آنتن خواند و گفت: در سازمان به روی شما باز است. من سال پیش به دوستان گفتم به همه شما اطلاع بدهند ما از الان برای سال آینده تاکید می کنیم با همه شما کار داریم.

رئیس رسانه ملی تاکید نمود: فراوریات باید با پژوهش به جزئیات قصه و به فیلمنامه برسد و فشار آنتن نباید ما را از اهمیت فیلمنامه غافل کند. ما و شما باید به نقاط مشترک برسیم، چون هیچ کدام به تنهایی نمی توانیم این راه را طی کنیم.

جبلی از تهیه کنندگان خواست با کشف استعداد های جوان، مومن و انقلابی، آن ها را پای تجربیات پیشکسوتان بنشانند. وی ساخت کار پرهزینه را الزاما علت موفقیت یک اثر ندانست و گفت: چه بسا کار های ارزانی که به واسطه محتوا و قصه مناسب، تاثیر بیشتری می گذارند.

رئیس رسانه ملی با اشاره به ادبیات داستانی قوی کشور آن را پشتوانه ای قوی برای اقتباس دانست و گفت: با همین پشتوانه می توان استخوان بندی فیلمنامه ها را محکم کرد. وی خواستار شناسایی افتخارات و معرفی آن ها به مخاطب در قالب های متنوع شد و گفت: در برهه ای که مردم ما با مشکلاتی معیشتی روبرو هستند، باید امید بدهیم.

وی در خاتمه با ابراز امیدواری برای استمرار جلسات با هنرمندان، از ساخت شهرک سینمایی ویژه شهری، تجهیز و آماده سازی شهرک سینمایی غزالی و نظم و نسق نظام برآورد و پرداخت به برنامه سازان، اطلاع داد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 خرداد 1401 بروزرسانی: 27 خرداد 1401 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2192

به "رئیس صداوسیما کاهش مخاطبان تلویزیون را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس صداوسیما کاهش مخاطبان تلویزیون را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید