دومین گروه ناظران بین المللی هم ادعای ترامپ را رد کردند

به گزارش مجله آراد، فارس نوشت: دومین گروه ناظران انتخاباتی از سازمان کشورهای آمریکایی هم ادعاهای ترامپ مبنی بر رخ دادن تقلب گسترده در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را رد کردند.

دومین گروه ناظران بین المللی هم ادعای ترامپ را رد کردند

گزارش اولیه این گروه هفته گذشته منتشر شد که بر مبنای مشاهدات 28 کارشناس از 13 کشور بود که اقدامات انتخاباتی در واشنگتن، و چهار ایالت جورجیا، آیووا، مریلند و میشیگان را پیگیری نموده بودند.

به گزارش وبگاه خبری هیل، ناظران قبل از مشاهده فرایند رای گیری زودهنگام، فعالیت های انتخاباتی ستادها و فرایند نهایی رای گیری در روز انتخابات، با مقامات ایالتی و انتخاباتی، مقامات حزبی و سایر مقامات در ایالت ها و واشنگتن دیدار نموده بودند.

به گفته آن ها، هیچ موردی از تقلب یا بی نظمی در رای گیری در انتخابات مشاهده نشد. این ناظران همچنین گفتند موردی از ارعاب مسئولان شمارش آرا بخصوص در میشیگان که در آن معترضان خواهان توقف فرایند شمارش آرا شده بودند، مشاهده نشد. سازمان کشورهای آمریکایی در انتها هم رای گیری پستی را ایمن توصیف کرد.

گروه ناظران ضمن اعلام حمایت از نامزدها برای احقاق حقوقشان، گفت مهم است که آن ها با طرح ادعاهای مشروع در دادگاه ها و نه حدس مضر و بی اساس در رسانه های عمومی، مسئولانه رفتار نمایند.

آن ها در انتها گفتند: ماموریت سازمان کشورهای آمریکایی از همه احزاب سیاسی، نامزدها و شهفرایندان می خواهد اجازه دهند دموکراسی پیروز گردد و باقی مراحل انتخابات در چارچوب قانون پیگیری گردد.

پیشتر روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در مصاحبه با مقامات 45 ایالت مختلف از جمله ایالت های کلیدی که ستاد ترامپ در آن ها شکایت وجود تقلب گسترده انتخاباتی را مطرح نموده، گفتند هیچ موردی از چنین اقداماتی مشاهده نشده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر برگزار گشت و دونالد ترامپ با مطرح کردن ادعای تقلب در انتخابات، تا به امروز نتایج آن را به رسمیت نشناخته است.

علی رغم ارزیابی رسانه های آمریکا مبنی بر پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری (279 رأی الکترال از نظر سی ان ان و 290 رأی الکترال از نظر فاکس نیوز)، به دلیل مخالفت ترامپ با پذیرش شکست و تاکید وی به شکایت به دادگاه، اداره دولتی خدمات عمومی نیز هنوز پیروزی بایدن را به رسمیت نشناخته تا فرایند رسمی انتقال قدرت شروع گردد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1432

به "دومین گروه ناظران بین المللی هم ادعای ترامپ را رد کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین گروه ناظران بین المللی هم ادعای ترامپ را رد کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید