داستان مبارزات رئیس علی دلواری به کتاب های درسی راه یافت

به گزارش مجله آراد، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در بوشهر، داستان رئیس علی برگرفته از کتاب رئیس علی دلواری به قلم سیروس فتحی، نویسنده دشتستانی است. داستان رئیس علی درس هشتم از بخش بخوان و بیندیش را در فصل سوم کتاب فارسی پنجم دبستان، به خود اختصاص داده است. این فصل از کتاب با عنوان ایران من نام گذاری شده است.

داستان مبارزات رئیس علی دلواری به کتاب های درسی راه یافت

سیروس فتحی کارشناس ارشد حوزه برنامه ریزی فرهنگی و تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر که از فرهنگیان با سابقه بوشهر و عضو شورای سرپرستی کانون شاعران و نویسندگان آموزش و پرورش این استان به شمار می رود، این خبر را اعلام نموده است.

فتحی، خود کتاب رئیس علی دلواری را در سال 1392 نوشته و به همت انتشارات مدرسه به چاپ رسانده است. این کتاب در سال 1396 به چاپ چهارم رسید و قرار است چاپ جدید آن نیز به زودی منتشر گردد.

یادآوری می گردد، رئیس علی دلواری، زاده دلوار شهرستان تنگستان (استان بوشهر) و از رهبران قیام جنوب در تنگستان و بوشهر علیه تجاوز دولت بریتانیا در جنگ جهانی اول بود. وی در 12 شهریورماه سال 1294 هجری شمسی با دسیسه انگلیسی ها به دست یکی از افراد نفوذی به شهادت رسید. سالگرد شهادت رئیس علی دلواری در تقویم ملی به عنوان روز ملی مبارزه با استعمار نام گذاری شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1264

به "داستان مبارزات رئیس علی دلواری به کتاب های درسی راه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان مبارزات رئیس علی دلواری به کتاب های درسی راه یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید