حمایت رئیس جمهور فرانسه از لبنان، راه حلی برای بحران برق و مسائل مردم پیدا کنید

به گزارش مجله آراد، رئیس جمهور فرانسه گفت: ما در لبنان هستیم تا یاری های بین المللی و سازمان ملل و نهادهای دیگر را تنظیم کنیم. ما کوشش می کنیم تا یاری ها مستقیما به دست مردم برسد.

حمایت رئیس جمهور فرانسه از لبنان، راه حلی برای بحران برق و مسائل مردم پیدا کنید

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به نقل از سایت النشره، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در سفرش به بیروت با میشل عون، رئیس جمهور لبنان ملاقات و درباره آخرین تحولات مربوط به انفجار بندر بیروت و شرایط اقتصادی این کشور با وی بحث و گفتگو کرد.

ماکرون گفت: تحقیقات درباره انفجار بندر بیروت باید با شفافیت کامل صورت گیرد تا دلیل انفجار روشن گردد.

در این ملاقات میشل عون از ماکرون خواست تصاویر ماهواره ای را از لحظه وقوع انفجار به لبنان بدهد.

ماکرون نیز متعهد شد که در نزدیک ترین زمان ممکن در این زمینه به لبنان یاری کند.

ماکرون همچنین در جریان بازدید از مناطق الجمیزه و مارمخایل به لبنانی هایی که تجمع نموده بودند، گفت: حمایتی که ما از لبنان به عمل می آوریم به دست مفسدین نخواهد رسید. من قصد دارم توافق جدیدی را با مقامات سیاسی لبنان امضا کنم.

ماکرون گفت: لبنان به تدابیر سیاسی قوی برای مبارزه با فساد و اصلاحات احتیاج دارد. همچنین باید نظام بانکی لبنان اصلاح گردد تا شفاف تر باشد.

همچنین ماکرون در ملاقات با رؤسای احزاب در کاخ الصنوبر گفت: تغییر سیاسی مسئولیت مردم لبنان است و فرانسه باید بر این مسئله اصرار کند. حمایت اقتصادی از لبنان مشروط به انجام اصلاحات است. ما هرگز لبنان را رها نخواهیم کرد.

وی گفت: ما در لبنان هستیم تا یاری های بین المللی و سازمان ملل و نهادهای دیگر را تنظیم کنیم. ما کوشش می کنیم تا یاری ها مستقیما به دست مردم برسد.

رییس جمهوری فرانسه اضافه کرد: ما طی روزهای آینده نشست بین المللی را برای یاری به لبنان برگزار خواهیم کرد. بانک جهانی و سازمان ملل نقش حیاتی در چگونگی یاری به لبنان دارند. من حق ندارم خواستار اصلاح قانون اساسی در لبنان شوم اما باید برای مبارزه با فساد کوشش کرد. باید در حساب های بانکی لبنان بازنگری گردد. من از مقامات لبنانی خواستم با تحقیقات بین المللی موافقت نمایند. ما نیز آماده یاری به لبنان هستیم. من اطلاعاتی بیشتر از بقیه مردم درباره انفجار بیروت ندارم. انجام تحقیقات بین المللی لازم است.

وی گفت: احتمالا تحریم هایی علیه مسئولان لبنانی اعمال گردد اما باید اوضاع در جهت درستی پیش برود. اعمال تحریم برای ما اولویت نیست اما بعید هم نیست.

ماکرون هم چنین در اظهاراتی خصمانه علیه حزب الله گفت: اگر از منافع مردم لبنان حمایت می کنید پس راه حلی برای بحران برق و مسائل مردم پیدا کنید نه اینکه در خدمت منافع بیگانگان باشید!

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1248

به "حمایت رئیس جمهور فرانسه از لبنان، راه حلی برای بحران برق و مسائل مردم پیدا کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت رئیس جمهور فرانسه از لبنان، راه حلی برای بحران برق و مسائل مردم پیدا کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید