تپه های مغناطیسی هند؛جاذبه ای دیدنی و عجیب، عکس

به گزارش مجله آراد، تپه های مغناطیسی هند در شهر له (Leh) را می توان یکی از جاذبه های گردشگری هند دانست. جاذبه ای دیدنی و البته تجربه ای عجیب! این تپه را با نام تپه جاذبه نیز می شناسند.

تپه های مغناطیسی هند؛جاذبه ای دیدنی و عجیب، عکس

تپه های مغناطیسی (Magnetic Hills) یا شیب های با جاذبه معکوس، سراشیبی هایی هستند که درک ما از جاذبه زمین را به چالش می کشند. در این مناطق عجیب و اسرارآمیز خودروهایی که در شرایط خلاص قرار دارند، در کمال تعجب به جای حرکت به سمت پایین سراشیبی، به بالا حرکت می نمایند.

این اتفاق های عجیب و غریب که در بزرگراه له -کارل نام بردیم، توسط تمام گردشگرانی که از سراسر دنیا به این منطقه سفر نموده اند امتحان شده است. بنابراین افراد بسیاری را می توان پیدا کرد که وجود چنین خصوصیتی را در تپه های مغناطیسی هند شهادت بدهند.

روستاییان ساکن لاداخ معتقدند که زمانی در گذشته، جاده ای وجود داشته است که مردم را به سمت بهشت راهنمایی می کرد و می برد. کسانی که به درستی سزاوار بودند و به نیک سیرت بودند، در این جاده مستقیم به سمت بهشت راهنمایی می شدند و حرکت می کردند. اما کسانی که درست کردار یا درست سیرت نبودند، هرگز نمی توانستند این کار را انجام دهند.

بعدها یک نظریه معقول گفته شد. این تئوری بیان می نماید که یک نیروی مغناطیسی قوی وجود دارد که از سمت تپه ها می آید. همین نیوری مغناطیسی قوی باعث می گردد که وسایل نقلیه ای را که در محدوده آن قرار می گیرند به سمت آن جذب و کشیده شوند.

یکی دیگر از نظریه هایی که در رابطه با تپه های مغناطیسی هند در منطقه لاداخ و شهر له عنوان شده است به نظریه خطای چشم معروف است. که می گوید این تپه ها هیچ منبع نیروی مغناطیسی ندارند؛

بلکه فقط یک توهم ایجاد شده از انعکاس نور است که باعث می گردد جاده ای که به سمت تپه های مغناطیسی هند پایین می رود را شیب دار نبینید. همین شیب هم باعث حرکت اجسامی مانند وسایل نقلیه به سمت کوه های مغناطیسی لاداخ می گردد.

این نظریه عنوان می نماید که شیب این جاده ها منفی است اما به چشم ما انسان ها، دارای شیبی مثبت و به سمت بالا دیده می شوند. بنابراین، هنگامی که وسیله نقلیه ای را در حال حرکت به سمت بالا در این جاده می بینید، در واقع آن ماشین به سمت پایین در حال حرکت است.

تابلو علامت زرد رنگی که چند متر دورتر از تپه های مغناطیسی هند در کنار این جاده نصب شده است، راهنمایی های لازم را به مسافران و گردشگران می نماید. گردشگران می توانند وسیله نقلیه خود را روی دنده خلاص در این ناحیه پارک نموده و شاهد حرکت ماشین ها در جاده باشند.

خطوط هوایی

به عنوان یک حقیقت و اتفاق در این باره همچنین می بایست به خطوط هوایی هندوستان رجوع کرد. نیروی هوایی هند به خاطر اینکه به دلیل تداخل های مغناطیسی در این منطقه هواپیماهایش انحراف پیدا می کرد یا به مشکل برمی خورد، دستور داده است که از روی این ناحیه به هیچ عنوان پرواز نداشته باشند.

بسیاری از هواپیماهایی که در گذشته از بالای تپه های مغناطیسی می گذشتند دچار اختلالات مغناطیسی در رادار خود شده و تحت تاثیر نیروی مغناطیسی تپه ها قرار می گرفتند.

منبع: گردشبان
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1691

به "تپه های مغناطیسی هند؛جاذبه ای دیدنی و عجیب، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تپه های مغناطیسی هند؛جاذبه ای دیدنی و عجیب، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید