تقاضای چین برای خرید گاز LPG از ایران

به گزارش مجله آراد، خبرنگاران: عضو هئیت ریسه اتاق تهران سفرهای هیات های تجاری را مثبت ارزیابی کرد و گفت: عمده خرید پسته ایران توسط کشور چین صورت می گیرد و این در حالی است که چین خواستار محصولات پتروشیمی، گاز LPG و نفت ایران است.

تقاضای چین برای خرید گاز LPG از ایران

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

سید حمید حسینی در گفت و گو با خبرنگار مالی مجله آراد، اظهار کرد: سفرهای هیات های تجاری تا 3 سال گذشته که افزایش تحریم ها رخ نداده بود همراه با تجار جوان که آشنایی با مسائل بین المللی و مسئولان و تجار کشورهای دیگر نداشتند برای افزایش فرصت های فراوریی و صادراتی صورت می گرفت.

وی ادامه داد: سری جدید سفرهای هیات های تجاری از ایران در راستای حفظ روابط تجاری و دستیابی به بازارهای جدید اجرا شده که در این سفرها هیات رییسه اتاق ها و تشکل ها حضور داشتند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران یادآور شد: اکثر سفرهای تجاری به کشورهای مختلف توانسته بر تجارت و روابط تجاری ایران تاثیرگذار باشد که از این میان می توان به حضور بازرگانان قطر در منطقه بوشهر برای سرمایه گذاری در آن ناحیه اشاره نمود.

حسینی ادامه داد: خریداران آنچنان در قالب هیات های تجاری به کشورهای دیگر سفر نمی نمایند و تا به امروز 70 تا 80 درصد هیات های تجاری به دنبال عرضه کالای خود بوده اند.

وی تاکید نمود: چین از کشور ایران پسته، محصولات پتروشیمی، گاز LPG و نفت وارد می نماید و این در حالی است که آمادگی واردات هر گونه کالا با توجه به رقابت پذیری با فراوری داخلی خود را دارد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: دولت با افزایش درآمدهای خود توانسته بخشی از هزینه های خود را پوشش دهد اما جای نگرانی دارد که هزینه بهداشت و درمان از محل هدفمندی یارانه ها تامین خواهد شد یا خیر؟

عضو هئیت ریسه اتاق تهران اعلام کرد: جایگزین یارانه نقدی فراوری می تواند بهبود فضای کسب و کار، خروج دولت از قیمت گذای و بهبود روابط بین المللی باشد.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 554

به "تقاضای چین برای خرید گاز LPG از ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقاضای چین برای خرید گاز LPG از ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید