تظاهرات در لندن در اعتراض به کوشش ها برای محدود کردن حق تجمعات

به گزارش مجله آراد، هزاران نفردر پایتخت انگلیس علی رغم محدودیت های کرونایی با حضور در میادین مهم این شهر به اختیارات جدید پلیس در سرکوب آزادی های مدنی معترض شدند.

تظاهرات در لندن در اعتراض به کوشش ها برای محدود کردن حق تجمعات

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هزاران معترض در لندن، پایتخت انگلیس شنبه بعد از ظهر علی رغم محدودیت های کرونایی علیه لایحه جدید به نفع پلیس که موجب کاسته شدن از آزادی بیان می گردد، تظاهرات کردند.

به نوشته روزنامه گاردین حاضران در این تظاهرات از مرکز لندن راهپیمایی کردند. معترضان پس از تجمع در میدان ترافالگا، از کاخ باکینگهام و سپس ویکتوریا، به سمت وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور حرکت کردند.

شماری از طرفداران جنبش های اجتماعی معترض به این لایحه حاضر در این تجمع گفتند که با دادن اختیارات به پلیس برای جلوگیری از اعتراض ها، محدودیت های قابل توجهی در آزادی بیان و آزادی اجتماعی ایجاد می گردد.

به نوشته این روزنامه، پلیس لندن بیان کرد که این تظاهرات مسالمت آمیز بود. البته ماموران پلیس از نزدیک معترضان را زیرنظر داشتند، اما ظاهراً فردی دستگیر نشده است.

مسئول یکی از جنبش های اجتماعی در این زمینه گفت: این لایحه حمله گسترده ای به آزادی های مدنی و بخشی از فرایند گسترده دولت برای خاموش کردن آزادی بیان، بستن اعتراض ها و خاموش کردن صدای مخالف است. به تعبیری این حمله به ارزش اساسی دموکراتیک است. ما واقعاً از تمایل دولت به سمت اقتدارگرایی نگران هستیم.

در لایحه پیشنهادی برای افزایش اختیارات پلیس در انگلیس، قدرت سرکوب پلیس افزایش یافته است. از زمان ارائه این لایحه در مجلس انگلیس، اعتراض هایی به ویژه در در جنوب غربی انگلیس شکل گرفت و کار به خشونت کشیده شد و بعضی خودروهای نقلیه آتش زده شد. معترضان در انگلیس پلیس این کشور را به استفاده از شیوه های برخوردی سنگین متهم می نمایند.

در هفته های گذشته نیز منابع خبری از برگزاری تظاهراتی در لندن و علیه محدودیت های کرونایی خبر دادند. به گزارش منابع خبری، حدود پنج هزار نفر درهاید پارک لندن علیه اقدام های محدود نماینده کرونایی و واکسیناسیون تظاهرات کردند. فیلم های منتشر شده از این تظاهرات نشان داد که معترضان بدون ماسک بر صورت و رعایت مقررات ویژه این ایام در حال اعتراض هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1767

به "تظاهرات در لندن در اعتراض به کوشش ها برای محدود کردن حق تجمعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات در لندن در اعتراض به کوشش ها برای محدود کردن حق تجمعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید