بخشش خواهر ناتنی، جوان معتاد را از قصاص نجات داد

به گزارش مجله آراد، پسر کارتن خواب که با وارد آوردن ضرباتی پدرش را به قتل رسانده و مادرش را زخمی کرده بود، با التماس به خواهرش پیروز به جلب رضایت او شد.

بخشش خواهر ناتنی، جوان معتاد را از قصاص نجات داد

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، یک سال قبل خبر درگیری خونینی بین اعضای یک خانواده به مأموران پلیس داده شد. بررسی های مأموران نشان داد مهاجم پسر خانواده است و با ضرباتی مرگ بار پدرش را از پا درآورده و مادرش را زخمی کرده است. زندگی خانوادگی این جوان که سینا نام دارد نشان می داد او آخرین فرزند خانواده است و مدت ها بود که خانه را ترک کرده بود. علت این مسئله اختلافی بود که با پدر و مادرش داشت. او به دلیل اعتیاد شدید از خانه طرد شده بود. با ردیابی مأموران، سینا دو روز بعد از حادثه در ورامین شناسایی و درحالی که شرایط بدی داشت، بازداشت شد.

سینا بعد از دستگیری به قتل اعتراف کرد و گفت: من به مواد اعتیاد داشتم و پدرم از این شرایط خیلی ناراحت بود. او من را از خانه بیرون کرده بود و من کارتن خواب شده بودم. با اینکه وضع مالی پدرم خوب بود، اما اعتیاد من به مواد باعث شده بود او به من پولی ندهد و بعد هم من را از خانه بیرون کرد. روز حادثه به خانه رفتم، نمی دانستم پدرم در خانه است. می خواستم از مادرم پول بگیرم و مواد بخرم. پدرم که موضوع را فهمید با هم درگیر شدیم و من از شدت عصبانیت کنترل خودم را از دست دادم و او را زدم، بعد هم مادرم را زدم و از خانه بیرون آمدم. پرونده بعد از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و شعبه 7 مسئول رسیدگی به این پرونده شد. در جلسه دادگاه بعد از اینکه نماینده دادستان کیفرخواست علیه متهم را خواند، خواهر و برادر متهم که تنی بودند، اعلام گذشت کردند، اما خواهر بزرگ تر او که ناتنی بود، درخواست قصاص کرد. این زن گفت: پدرم دو بار ازدواج کرد. بار اول با مادر من ازدواج کرد و چند سال بعد از هم جدا شدند، حاصل این ازدواج من بودم. بار دوم با مادر خواهر و برادرانم ازدواج کرد. آن ها سه بچه بودند و ما با هم رابطه خوبی داشتیم. سینا برادر کوچکم اعتیاد داشت و پدرم برای اینکه او اعتیادش را ترک کند، هر کاری کرد، اما سینا اعتیاد را کنار نمی گذاشت. این زن گفت: پدرم برای ما پدر خوبی بود و من سینا را به خاطر کاری که کرده نمی بخشم و درخواست قصاص دارم.

سپس متهم در جایگاه حاضر شد. او اتهامش را انکار کرد و گفت قتل پدرش کار او نبوده است. وقتی در دادگاه فیلم اعترافات او پخش شد، سینا به گریه افتاد و گفت می خواهد واقعیت را بگوید. این پسر جوان گفت: من پدرم را کشتم، اما آن قدر شرمنده هستم که نمی خواستم اتهام را قبول کنم. همان طورکه خواهرم گفت علت اینکه پدرم با من درگیری داشت، اعتیاد من بود. من گل مصرف می کردم و پدرم خیلی از این موضوع ناراحت بود. اعتیاد من آن قدر شدید بود که خانه را ترک کردم و کارتن خواب شدم. به خاطر پول مواد دست به هر کاری می زدم و گاهی هم از شدت بی پولی و گرسنگی به خانه می رفتم و از مادرم غذا و پول می گرفتم. آن روز با پدرم سر اینکه همچنان مواد مصرف می کنم درگیر شدم و این درگیری باعث شد کنترل خودم را از دست بدهم. با چاقو پدرم را زدم و بعد هم مادرم را زدم. متأسفانه چاقو به قلب پدرم خورد و باعث مرگ او شد. متهم ادامه داد: من قتل را قبول دارم، مادرم من را بخشیده و خواهر و برادر تنی ام هم من را بخشیده اند. من از خواهر بزرگم هم درخواست بخشش دارم. ما رابطه خیلی خوبی با هم داریم و اینکه مادرمان یکی نیست باعث نشده بین ما اختلافی باشد. من می دانم خواهرم از من ناراحت است و به او حق می دهم که چنین عصبانیتی داشته باشد. پدر ما مرد خوبی بود و من اشتباه بزرگی کردم. من همیشه به خواهر بزرگم احترام گذاشته ام و خواهم گذاشت. او خواهر بسیار خوبی برایم بوده و همیشه از من حمایت کرده است. متهم سپس از دادگاه اجازه خواست تا با خواهرش صحبت کند. او به طرف خواهرش رفت و به دست و پای او افتاد. سینا درحالی که گریه می کرد با بغض و اشک از خواهرش خواست او را حلال کند و اگر هم نظرش به قصاص است قبول می کند قصاص شود. در این هنگام خواهر بزرگ سینا نیز برادرش را بلند کرد و گفت او را بخشیده است.

این زن که مانند برادرش به شدت گریه می کرد گفت: سینا برادر من است. توان دیدن مرگ او را ندارم. همان طورکه مصیبت مرگ پدرم بزرگ بود، مصیبت مرگ برادرم هم خیلی بزرگ است. من او را می بخشم.

به این ترتیب پرونده این بار با درخواست نماینده دادستان به لحاظ جنبه عمومی جرم رسیدگی شد. متهم که هنوز تحت تأثیر اتفاقی بود که در دادگاه افتاده بود، گفت: من از کرده خودم پشیمان هستم. من هم داغدار پدرم هستم و هم عامل مرگ او. عذاب وجدان تا پایان عمرم من را رها نخواهد کرد. می دانم زندگی خوبی نخواهم داشت، اما سعی می کنم مواد را ترک کنم و به زندگی برگردم. بعد از متهم، وکیل مدافع او در جایگاه حاضر و خواستار بخشش دادگاه برای موکلش شد. با پایان جلسه دادگاه هیئت قضات برای تصمیم گیری برای متهم به لحاظ جنبه عمومی جرم وارد شور شدند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1515

به "بخشش خواهر ناتنی، جوان معتاد را از قصاص نجات داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشش خواهر ناتنی، جوان معتاد را از قصاص نجات داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید