تبادل نظر با گیتی موسوی؛ قدرتمند ترین زن دنیا!

به گزارش مجله آراد، روزنامه شهروند: گیتی موسوی 43 ساله که رشته تحصیلی اش ادبیات بوده حالا به عنوان قدرتمند ترین زن دنیا شناخته می گردد. هر چند که او هنوز نتوانسته نامش را در گینس ثبت کند، اما با کشیدن یک تریلی12 تن و 270 کیلویی، رکورد یک زن استرالیایی که پیش از این تریلی 11 تن و 350 کیلویی را کشیده بود، شکست.

تبادل نظر با گیتی موسوی؛ قدرتمند ترین زن دنیا!

قدرت بدنی، عضله های قوی و هماهنگی بین جسم و ذهنش برگ برنده او در این ماراتن نفسگیر بود. موسوی که پنج سال است به طور حرفه ای به ورزش می پردازد، صحبت های جالبی درباره ورزش و زندگی اش دارد. او می گوید جابه جا کردن یک تریلی برایش مثل آب خوردن بود و روزی که می خواست تریلی را بکشد، درخواست کرد تا یک تن دیگر به بار تریلی اضافه گردد تا به این زودی ها هیچ زنی در دنیا نتواند رکورد او را بشکند.

خانم موسوی حسابی جنجال به راه انداختید، 12 تن تریلی را کشیدید؟

12تن و 270 کیلو. (می خندد)

دقیقا، همین 270کیلو هم مهم است، چون فکر نمی کنم من بتوانم 27کیلو را هم بکشم.

به هرحال هر آدمی یک مهارتی دارد. من هم فکر نمی کنم بتوانم خبرنگار باشم. (می خندد)

چه شد که اصلا این مهارت را انتخاب کردید؟

ببینید هر فردی در یک زمینه ای استعداد دارد. یک نفر هنرمند است، یک نفر ورزشکار. استعداد من در رشته های قدرتی بود؛ یعنی از بچگی عادت داشتم در خانه مان هم وسایل سنگین را جا به جا می کردم. برای همین عضلات بدنم آماده این کار ها بود.

باید ژنتیک قوی هم داشته باشید. درست است؟

بله؛ ژنتیکی هم خیلی قوی هستم. پدربزرگ و پدرم خیلی قوی بودند و پهلوان بودند؛ بنابراین ژن شان هم در من تأثیر گذاشته و توانستم این کار را به یاری خدا انجام دهم.

چه ورزشی انجام می دهید که توانستید بدن تان را برای کشیدن 12 تن تریلی آماده کنید؟

من از کودکی ورزش های آمادگی جسمانی انجام می دادم. از 5 سال پیش وارد ورزش بدنسازی شدم و برای خودم کار می کردم. چون اصلا در ایران برای خانم ها ورزش قدرتی نداریم، ولی برای من فرقی نداشت که مسابقات یا تیم ملی برای ورزشی که انجام می دهم باشد یا نباشد، می خواستم برای خودم ورزش کنم.

این تریلی را در چقدر مسافت کشیدید؟

نزدیک به 40متر. البته برای ثبت در گینس 30متر کشیدن کافی بود، ولی من بیشتر از 30متر تریلی را کشیدم. آخرش هم سربالایی بود و من در سربالایی تریلی را می کشیدم و حس می کردم 10متر آخرش تریلی من را به عقب می کشد، ولی خدا یاری کرد و من توانستم این مسافت را رکورد بزنم.

راستش من هنوز هم فکر می کنم خیلی عجیب است که یک نفر بتواند یک تریلی را بکشد.

ببینید من فقط با نیرو و قدرت جسمی ام این کار را انجام ندادم. آدم ها علاوه بر قدرت جسمانی، قدرت فکری و روحی هم دارند. من عزم و اراده و قدرت فکر و اندیشه ام را هم برای این کار جمع نموده بودم و با تمرکز بر همه این ها توانستم قدرت جسمانی ام را نشان دهم.

این وزنه های سنگین چند تُنی، آسیب و فشاری به بدن تان وارد نمی نماید؟

نه اصلا به هیچ وجه. مثل این بود که من یک وزنه دوکیلویی یا دوکیلو سیب زمینی برداشتم. تنها مسئله ای که من بعد از کشیدن تریلی داشتم، مشکل تنفسی بود، آن هم به این خاطر که من آسم دارم. حساسیت خیلی خفیفی دارم و اشتباه نموده بودم که آن روز اسپری و حتی آب هم با خودم نبرده بودم. برای همین وقتی تریلی را می کشیدم، فقط نفس کم می آوردم، وگرنه بعد از کشیدن تریلی هیچ جای بدنم و دستام درد نمی کرد. در واقع حین کشیدن سخت بود و زور می برد.

چقدر زور دارید؟

خیلی. (می خندد) زور بدن و پای من خیلی زیاد است. شاید هم بتوانم یک تن بیشتر از این را هم بکشم.

یعنی 12 تن روی دست، کمر یا شانه ها فشار نمی آورد؟

اصلا برای من هیچ فشاری نداشت، حتی بعد از این که تریلی را کشیدم، به خانه رفتم و به جای استراحت کلی هم کار کردم.

در خیابان ماشین ها را هم جا به جا می کنم

اولین بار بود که تریلی را می کشیدید؟

نه؛ قبلا هم یک بار تریلی را کشیده بودم.

به غیر از کشیدن تریلی چه وزنه های سنگین دیگری را امتحان کردید؟

کلا ماشین ها را زیاد جابه جا کردم. اگر می دیدم یکی ماشینش توی چاله یا جوب افتاده، می رفتم و بلندش می کردم. یا این که یک نفر که در جای پارک بد پارک نموده باشد، می روم و ماشینش را یک مقدار جابه جا می کنم تا یک ماشین دیگر هم بتواند جلو یا عقبش پارک کند. مثلا با خواهرم که بیرون می روم، اگر بخواهیم جایی پارک کنیم و این مشکل وجود داشته باشد، می روم ماشین را می کشم و بعد که پارک کردیم، دوباره سرجایش برمی گردانم.

فکر می کنم روش برداشتن و کشیدن و سایل سنگین یک قاعده و قانونی هم دارد. درست است؟

بله و خیلی هم مهم است، چون اگر با روش غلط این کار را انجام دهیم، صددرصد بدن آسیب می بیند، ضمن این که آمادگی جسمانی و قدرت عضلات خیلی مهم است.. به هرحال من از بچگی ورزش کردم و 5 سال است که وارد باشگاه بدنسازی شدم و به صورت حرفه ای تک تک ماهیچه ها و عضلات بدنم را تمرین داده ام.

روزی چقدر تمرین می کردید؟

حدود 3 تا 4ساعت بدون وقفه. من وقتی در باشگاه ورزش می کنم با هیچ کس حتی حرف نمی زنم و توجه ام را هیچ چیزی از دور و اطرافم جلب نمی نماید. محال است ناخن هایم یک سانت بلند گردد و من بروم ورزش کنم، چون همین ناخن مانع ورزش کردن است. یا این که امکان ندارد برای رفتن به باشگاه آرایش کنم، چون مواد آرایشی باعث می گردد مواد سمی وارد بدن گردد و نتوانیم استفاده لازم را از ورزش ببریم.

هدف تان از این که تریلی را کشیدید، چه بود؟ از قبل برنامه ای برای این کار داشتید و هدفی را دنبال می کنید؟

من، چون ورزش را با تمام وجود انجام می دادم، دوست داشتم که در یک رقابت یا مسابقه ای شرکت کنم. در ایران به دنبال یک خانمی می گشتم که بتواند با من وارد یک رقابت قدرتی گردد، اما متاسفانه خانمی که بتواند این کار را انجام دهد، پیدا نکردم تا این که دو سال پیش با آقای اشکان دشمن زیاری که مشاور ایرانیان برای ثبت رکورد در کتاب گینس هستند، آشنا شدم. ایشان گفتند می توانی خودت را با دنیایان مقایسه کنی تا نام ایران را در گینس ثبت کنی؛ در فیلم ها دیده بودم که آقایان تریلی می کشند؛ بعد که در اینترنت سرچ کردیم، دیدیدم که یک خانم استرالیایی هم یک ماشین 11 تن و 350 کیلویی را کشیده است. راستش خیلی به من برخورد، چون ما از نسل رستم و پهلوانان ایرانی هستیم، ولی اسم خارجی ها در گینس به عنوان افراد قدرتمند ثبت شده بود؛ برای همین تصمیم را گرفتم که این کار را انجام دهم.

می خواهید رکوردتان را در گینس ثبت کنید؟

بله؛ ولی به خاطر هزینه اش هنوز نتوانسته ام این کار را انجام دهم.

مگر برای ثبت رکورد در گینس باید پول پرداخت کنید؟

ثبت رکورد در گینس برای همه کشور ها رایگان است؛ به غیر از ایران، چون می گویند تحریم هستیم و از ما هزینه می گیرند.

هزینه اش چقدر است؟

اگر بخواهم یک ماهه ثبت کنم باید 100 میلیون پرداخت کنم. اگر بخواهم 6 ماهه ثبت گردد 60 میلیون باید بدهیم.

مسئولان یا سازمان و ارگانی از شما حمایت می نمایند تا بتوانید این هزینه را جور کنید؟

با شهرداری و برخی از مسئولان صحبت کردم و امیدوارم بتوانم نام ایران را در گینس ثبت کنم. فکر نمی کنم برای مسئولان پرداخت این هزینه خیلی سخت باشد.

اگر نام تان در گینس ثبت شد، می خواهید چه کاری انجام دهید؟

واقعیت اش برنامه هایی که دارم برنامه های تبلیغاتی است. ضمن این که می خواهم رکورد های قدرتی گینس را آنالیز کنم و ببینم دیگر چه رکورد هایی را می توانم بشکنم. به هر حال هنوز این آغاز کار من بود و امیدوارم بتوانم رکورد های بیشتر و وزنه های سنگین تری را جابه جا کنم.

از تریلی سنگین تر هم وجود دارد؟

شاید داشته باشیم نمی دانم. (می خندد)

گفتید می خواهید در برنامه های تبلیغاتی شرکت کنید؛ مثلا چه برنامه هایی؟

من متولد تهران هستم، اما در تبریز زندگی می کنیم و تیم فوتبال شهر من تراکتورسازی است. دلم می خواهد چند تا تراکتور سنگین را قبل از آغاز بازی بکشم و به تماشاچیان و هواداران تیم تراکتورسازی روحیه بدهم. مردم ما خیلی به شادی و برنامه های مفرح نیاز دارند.

اگر کسی رکوردم را بشکند رکوردش را می شکنم

در باور عمومی شاید برخی از مردم انتظار دارند کاری که شما کردید را یک مرد انجام دهد. شاید شما هم با این نگاه روبه رو شده باشید؛ مثلا این که حالا چرا می خواهی کار مرد ها را انجام دهی یا این که زن که تریلی جا به جا نمی نماید و از این دست حرف ها درست است؟

بله؛ انتقاد خیلی زیاد است. عده ای فکر می نمایند اگر یک خانم بیاید و کار های سنگین انجام دهد و قوی باشد، ظرافت زنانه ندارد. در حالی که من چهره و صدای زنانه ای دارم و روحیه ام خیلی زنانه و لطیف است و بالابودن قدرت بدنی ام منافاتی با احساسات زنانه ام ندارد. یک زن در عین حال که همه ویژگی های زنانه اش را دارد می تواند قوی و مستحکم هم باشد.

ازدواج کردید؟

بله؛ من یک دختر چهارده ساله دارم.

خانواده تان با کاری که انجام می دهید، مخالفتی ندارند؛ منظورم این است که نگران آسیب رسیدن به بدن تان باشند؟

مادرم همواره نگران است که به کمرم آسیب وارد گردد. به هر حال حق دارد مادر است و شاید بچه اش را با بچه های معمولی همسن و سالش مقایسه می نماید. مادرم موقع کشیدن تریلی یک گوشه ای ایستاده بود و داشت آیت الکرسی می خواند. فکر می کنم حالا دیگر پذیرفته که دخترش برای خودش مردی شده است. (می خندد)

خانم موسوی اگر کسی رکوردتان را بشکند، چه کار می کنید؟

ببینید به من گفتند رکورد این خانم استرالیایی 11 تن و 350 کیلو است یعنی من اگر 11 تن و 400 کیلو می زدم، رکورد این خانم شکسته می شد. من به آقایانی که تریلی را برای من آماده می کردند، گفتم یک تن سنگین ترش کنید. گفتند می خواهی خودکشی کنی، اما من گفتم نه می خواهم یک رکوردی بزنم که به این راحتی ها شکسته نگردد. حالا شاید یک نفر پیدا گردد که بیاید رکورد این خانم استرالیایی را با 100 یا 200 کیلو بالاتر بشکند، ولی تا بخواهد یک نفر پیدا گردد که رکوردی هم اندازه من یا بیشتر از من بزند تا آن وقت من هم خودم را آماده می کنم و باز رکورد او را می شکنم. (می خندد)

منبع: برترین ها
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 240

به "تبادل نظر با گیتی موسوی؛ قدرتمند ترین زن دنیا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبادل نظر با گیتی موسوی؛ قدرتمند ترین زن دنیا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید