اعداد و ارقام اقتصادی در هفته پایانی بهمن ماه 1398

به گزارش مجله آراد، در هفته ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم ترین آنها را می توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

اعداد و ارقام اقتصادی در هفته پایانی بهمن ماه 1398

0.4 درصد

سازمان ملل متحد: تنها 0.4 درصد از مبلغی که برای خرید یک فنجان قهوه پرداخت می شود به دست کشاورزانی می رسد که در مزارع قهوه مشغول کار هستند.

600 میلیون نفر

بانک جهانی: در 15 سال آینده حدود 600 میلیون نفر در کشورهای درحال توسعه جهان وارد بازار کار می شوند.

12.3 درصد در مقابل 10.9 درصد

سازمان همکاری و توسعه مالی (OECD): 12.3 درصد از زنان در کشورهای عضو OECD زیر خط فقر زندگی می کنند، در حالی که این رقم برای مردان ساکن این کشورها 10.9 درصد است.

1.6 درصد

سازمان همکاری و توسعه مالی (OECD): در سه ماهه سرانجامی سال 2019 مجموع تولید ناخالص داخلی کشورهای عضو OECD نسبت به دوره مشابه سال قبل از آن 1.6 درصد رشد داشته است.

30 میلیارد دلار

فوربس: نگرانی های ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان که تعلیق بسیاری از پروازهای تجاری به چین را در پی داشته است، می تواند سود شرکت های هواپیمایی جهان را در سال جاری میلادی به میزان 30 میلیارد دلار کاهش دهد.

35 هزار نفر

فوربس: شرکت خدمات مالی و بانکداری HSBC که از لحاظ ارزش دارایی ها بزرگترین بانک اروپا و هفتمین بانک بزرگ جهان به شمار می رود، قصد دارد در راستای اصلاحات ساختاری و کاهش هزینه های خود، 35 هزار نفر از کارکنانش در اقصی نقاط جهان را تعدیل کند.

78 درصد

سی ان بی سی (CNBC): نتایج یکی از مطالعات میدانی شرکت Checkster که در زمینه مشاوره جذب نیروی انسانی فعالیت می کند حاکی از این است که 78 درصد از متقاضیان کار در آمریکا طی شش ماه اخیر در هنگام پُر کردن فرم های تقاضای کار یا مصاحبه، به کارفرمایان دروغ گفته و یا درباره توانمندی های خود اغراق کرده اند.

3.5 درصد

سی ان بی سی (CNBC): اقتصاددانان شرکت خدمات مالی و بانکداری مورگان استنلی در گزارشی خاطرنشان کردند نرخ رشد مالی چین در سه ماهه اول سال جاری میلادی (در مقایسه با دوره مشابه سال قبل) می تواند تا 3.5 درصد کاهش یابد. نرخ رشد مالی چین در سه ماهه سرانجامی سال گذشته 6 درصد بوده است.

1500 دلار

سی ان بی سی (CNBC): هر خانوار آمریکایی سالانه به طور متوسط معادل 1500 دلار مواد غذایی تلف می کند.

2362 نفر

بلومبرگ: شرکت ایرباس طی بیانیه ای خاطرنشان کرد که در ادامه اصلاحات ساختاری در بخش های دفاعی و هوافضای خود، تا سرانجام سال آینده میلادی 2362 نفر از کارکنانش را تعدیل خواهد کرد.

2.2 میلیارد دلار

بلومبرگ: بانک جهانی با پرداخت وام 2.2 میلیارد دلاری به دولت نیجریه موافقت کرده است. این وام قرار است صرف اجرای شش پروژه زیرساختی در نیجریه شود.

1.7 میلیارد دلار

بلومبرگ: دولت اندونزی قصد دارد با وضع مالیات بر کیسه های پلاستیکی، نوشیدنی ها شیرین و سوخت های آلاینده سالانه 1.7 میلیارد دلار درآمد مالیاتی کسب کند.

5.6 میلیارد دلار سنگاپور

فایننشال تایمز: دولت سنگاپور 5.6 میلیارد دلار سنگاپور (معادل 4 میلیارد دلار آمریکا) برای حمایت از کسب وکارهای این کشور در برابر تأثیرات مالی شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته است.

1500 نفر

رویترز: شرکت خودروسازی جنرال موتورز با اعلام اینکه یکی از کارخانه های خود در تایلند را به فروش رسانده است، از تعدیل 1500 نفر از کارکنان خود در این کشور خبر داد.

404 میلیون دلار

رویترز: شرکت انگلیسی-سوئیسی گلنکور (Glencore) که بزرگترین تولیدکننده کالاهای خام در جهان به شمار می رود، در سال 2019 متحمل 404 میلیون دلار زیان خالص شده است.

1.4 درصد

یورو استات: شاخص قیمت مصرف کننده در منطقه یورو طی ماه ژانویه (11 دی تا 11 بهمن) نسبت به ماه مشابه سال قبل 1.4 درصد افزایش نشان می دهد.

1799 میلیارد پوند

دفتر ملی آمار انگلیس: در سرانجام ماه ژانویه سال جاری میلادی مجموع بدهی بخش دولتی انگلیس بدون در نظر دریافت رقم بدهی بانک های دولتی به حدود 1799 میلیارد پوند رسیده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 915

به "اعداد و ارقام اقتصادی در هفته پایانی بهمن ماه 1398" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعداد و ارقام اقتصادی در هفته پایانی بهمن ماه 1398"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید