[4 فاکتور مهم ] در انتخاب کابینت آشپزخانه

به گزارش مجله آراد، انتخاب کابینت آشپزخانه در برخی از مواقع تنها برای یک بار صورت می گیرد، بنابراین باید برترین انتخاب ممکن را انجام داد و جای هیچ اشتباه و پشیمانی را باقی نخواهد نگذاشت. یک کابینت زیبا با کیفیت پایین، شما را بسیار زودتر از آن چه فکر می کنید، پشیمان خواهد نمود.

[4 فاکتور مهم ] در انتخاب کابینت آشپزخانه

اطلاعاتی برای انتخاب کابینت آشپزخانه

قدم های اولیه برای انتخاب کابینت آشپزخانه

انتخاب کابینت آشپزخانه، در عین جذابیت، می تواند کار استرس آوری هم باشد. انتخاب کابینت آشپزخانه در برخی از مواقع تنها برای یک بار صورت می گیرد، بنابراین باید برترین انتخاب ممکن را انجام داد و جای هیچ اشتباه و پشیمانی را باقی نگذاشت. اگر قصد دارید کابینت های خود را کمی به روزتر کنید یا قصد بازسازی آشپزخانه خود را دارید، و یا از ابتدا می خواهید کابینت مناسب آشپرخانه خود را انتخاب کنید، نکات و ایده های مفیدی در انتخاب کابینت آشپزخانه وجود دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید.

انتخاب کابینت آشپزخانه یکی از مهم ترین تصمیم هایی است که برای بازسازی و دکوراسیون آشپزخانه خود انجام می دهید. اولین کاری که باید برای این تصمیم مهم انجام دهید، این است که در پی یک فروشگاه خوب باشید. این فروشگاه باید برای شما برترین کیفیت از هر طرح و مدلی از انتخاب کابینت آشپزخانه که شما پسند می کنید را ضمانت نموده و در اختیار شما قرار دهد. یک کابینت زیبا با کیفیت پایین، شما را بسیار زودتر از آن چه فکر می کنید، پشیمان خواهد نمود. در حالت دیگر، فروشگاه هایی وجود دارند که کیفیت را فدای زیبایی و طرح می نمایند و نمی توانند، خواسته شما را در طرح مورد نظرتان برآورده نمایند. هر دوی این ها به یک میزان و در کنار هم اهمیت خواهند داشت. به جز فروشگاه، اگر قصد دارید که این کار را به یک طراح داخلی بسپارید، به سراغ یک حرفه ای بروید تا در انتخاب کابینت آشپزخانه مسئله ای برایتان پیش نیاید.

چگونگی انتخاب کابینت آشپزخانه

کارهای دیگری که باید انجام دهید، بیشتر شخصی هستند ولی از اهمیت بالایی برخوردارند. برای مثال بودجه و هزینه ای را که می خواهید برای انتخاب کابینت آشپزخانه اختصاص دهید، معین کنید. با توجه به بودجه در نظر گرفته شما، انتخاب های شما هم متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر کابینت مورد نظر خود را سفارش دهید و یا از مدل های از پیش آماده بهره ببرید، همه چیز فرق خواهد نمود و واضح است که کدام یک هزینه بیشتری را برای شما به وجود می آورد.

برای انتخاب کابینت آشپزخانه ابتدا، سبک و طرح مورد نظر خود را پیدا کنید. این کار را می توانید با جستجو در مجلات، سایت های فروش و انتخاب کابینت آشپزخانه، مشورت از افراد حرفه ای و… انجام دهید. اگر حوصله کافی و خلاقیت هم دارید، می توانید خودتان دست به کار شوید و طرح و سبک مورد نظرتان را برای انتخاب کابینت آشپزخانه طراحی کنید. لازم نیست که یک طراح حرفه ای باشید، فقط تا حدی ضروری است که بتوانید ایده ذهنی خود را روی کاغذ آورده و آن را به دیگران منتقل کنید. برای انتخاب کابینت آشپزخانه می توانید از انتخاب نوع درِ آن آغاز کنید. درهای کابینت بیشتر از هر چیز دیگری در دسترس و جلوی چشم قرار می گیرند و نمای زیادی در آشپزخانه دارند. برای اینکه انتخاب کابینت آشپزخانه خود را محدود کنید، معینات درِ مورد نظر خود را آماده کنید. برای مثال درهای مربعی به همراه لبه هایی در آن، احساسی از سنت و کلاسیک شدن را به وجود می آورند. کابینت هایی که طرح در آن ها ساده و بدون تزئینات هستند، مدرن تر بوده و امروزه بیشتر هوادار دارند. به این نوع از کابینت ها، مدل بدون فریم و قاب می گویند. فضای داخلی کابینت را هم در نظر بگیرید. اینکه می خواهید در هر کابینت، چند قفسه وجود داشته باشد، نکته بسیار مهمی خواهد بود.

طرح و سبک در انتخاب کابینت آشپزخانه

در مرحله بعدی از انتخاب کابینت آشپزخانه باید نوع چوب و رنگ آن را بشناسید. رنگ های سفید برای فضاهای کوچک تر مناسب می باشند و حسی از تمیزی، پاکی و آرامش را القا می نمایند. کابینت هایی با رنگ های تیره تر، فضای آشپرخانه را گرم تر، صمیمی تر و شلوغ تر نشان می دهند.

برای انتخاب کابینت آشپزخانه علاوه بر زیبایی به عملکرد آشپزخانه خود هم فکر کنید. اگر شما خودتان آشپز هستید، بیشتر از هر کسی می دانید که به چه کاربری احتیاج دارید. برای مثال آیا می خواهید کابینت آشپزخانه خود را در زیر قسمت بار قرار دهید و یا آن ها را در نقاط بالاتر نصب کنید. می توانید برای انتخاب کابینت آشپزخانه از کابینت های قفسه ای مانند و شیشه ای بهره ببرید و برخی از وسایل خود را در معرض دید قرار دهید. هر انتخابی که داشته باشید، باید سازمان بخشی آشپزخانه را در اولویت قرار دهید. به این فکر کنید که با انتخاب کابینت آشپزخانه بیشترین استفاده را از فضای آشپزخانه خود ببرید. کابینت های خود را به صورت فشرده نصب کنید و هر سانت از فضای خود را به حداقل برسانید.

منبع: اتاق
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1904

به "[4 فاکتور مهم ] در انتخاب کابینت آشپزخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "[4 فاکتور مهم ] در انتخاب کابینت آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید