گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان

به گزارش مجله آراد، دکتر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با مختار تیلوبردی وزیر امور خارجه قزاقستان در خصوص مهم ترین مسائل دوجانبه و منطقه ای مصاحبه و مصاحبه کرد.

گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرنگاران، دکتر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با مختار تیلوبردی وزیر امور خارجه قزاقستان در خصوص مهم ترین مسائل دوجانبه و منطقه ای تبادل نظر و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این تبادل نظر روابط مثبت و محبت آمیز دو کشور و اراده طرفین برای استمرار، توسعه و تحکیم مناسبات دوجانبه و همکاری های منطقه ای و بین المللی، را مورد تاکید قرار داد.

دکتر امیرعبداللهیان اضافه کرد، جمهوری اسلامی ایران از ابتدای ناآرامی های اخیر قزاقستان تحولات را به دقت رصد و از حاکمیت ملی قزاقستان، حمایت و دخالت خارجی در این کشور را محکوم می کند.

وزیر امور خارجه قزاقستان نیز در این تبادل نظر ضمن ارائه گزارشی از تحولات اخیر کشورش، بر تداوم اصول سیاست خارجی قزاقستان در قبال جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و اضافه کرد، تبادل نظر با وزیر خارجه ایران، نماد حمایت تهران از حاکمیت ملی قزاقستان است.

وی ضمن ابراز خرسندی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در طول تحولات اخیر، تاکید کرد که سفر آقای قاسم توقایف (رئیس جمهور قزاقستان) به ایران، همچنان در دستور کار قرار گرفته است و توسعه تجارت بین دو کشور برای نورسلطان، حائز اهمیت است.

آقای تیلوبردی همچنین با اشاره به سی اُمین سالگرد روابط دو کشور و اهمیت آن برای طرفین، از دکتر رئیسی برای شرکت در نشست بین المللی قزاقستان که در اکتبر سال جاری برگزار خواهد شد، دعوت کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2131

به "گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید