کنترل کرونا با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره برای شناسایی چینی ها در روسیه ، گردشگران چینی در روسیه قرنطینه می شوند

به گزارش مجله آراد، ویروس کرونا به دلیل نداشتن واکسن و راه درمان، یکی از خطرناک ترین ویروس هایی است که گریبان بشریت را گرفته است. دولت روسیه برای پیشگیری از وارد شدن این ویروس به خاک این کشور، میخواهد با یاری تکنولوژی تشخیص چهره مسافرین چینی داخل خاک روسیه را شناسایی نموده و آن ها را برای مدتی قرنطینه کند.

کنترل کرونا با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره برای شناسایی چینی ها در روسیه ، گردشگران چینی در روسیه قرنطینه می شوند

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان گوانجو هستید و میخواهید از زیباترین شهر چین دیدن کنید با ما همراه شوید.

شهردار مسکو سرگی سوبیانین (Sergei Sobyanin) توضیحاتی در این رابطه ارائه داده که در ادامه می خوانیم: مقامات امنیت قصد دارند با یورش به مراکزی که احتمال می دهیم مسافرین چینی در آن ها حضور داشته باشند، آن ها را شناسایی کنیم و به به مراکز قرنطینه برده و برای مدتی تحت مراقبت نگه داریم. یورش بردن، چالشی است که علاقه ای به انجام آن نداریم ولی برای حفظ امنیت شهروندان و خود ناقلین ویروس کرونا، امری لازم است.

سوبیانین می گوید که بعضی از مسافرین، شرایط قرنطینه را زیر پا گذاشتند و در ساختمان هایی زندگی می نمایند که 600 ساکن دارد. آن ها مسافرین چینی را در یکی از مراکز ساختمانی قرنطینه نموده بودند ولی او با زیر پا گذاشتن شرایط قرنطینه به محیطی های عمومی رفته و با چند نفر دیگر نیز صحبت نموده بود. دولت روسیه با تکنولوژی تشخیص چهره، توانستند کل 58 مسافر وارد شده به روسیه و حتی راننده تاکسی آن ها را نیز پیدا نموده و از آن ها تست ویروس کرونا بگیرند.

دولت روسیه علاوه بر استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره به از شهروندان روسی نیز خواسته تا چشم و گوش دولت باشند و مسافرین چینی را به مقامات گزارش دهند. راننده های اتوبوس نیز موظف هستند تا مسافرین چینی را شناسایی و به مراکز مربوطه گزارش نمایند. در همین رابطه اعتراضاتی وجود دارد که برای مثال راننده های تاکسی و اتوبوس، چگونه می توانند تفاوت مسافرین چینی با کره ای را تشخیص دهند؟ با این حال به نظر می رسد روسیه از اقدامات فوری و خشن ترسی ندارد.

منبع: دیجیاتو

منبع: چمدان
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 789

به "کنترل کرونا با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره برای شناسایی چینی ها در روسیه ، گردشگران چینی در روسیه قرنطینه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل کرونا با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره برای شناسایی چینی ها در روسیه ، گردشگران چینی در روسیه قرنطینه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید