شرایط از سرگیری پرواز های خارجی

به گزارش مجله آراد، با شیوع ویروس کرونا پرواز های بین المللی در بسیاری از کشور ها متوقف و صنعت هوایی کشور ها با مشکلاتی روبرو شد. شرایط از سرگیری پرواز های خارجی چگونه است؟

شرایط از سرگیری پرواز های خارجی

خبرنگاران - شیوع ویروس کرونا در جهان بسیاری از مشاغل و صنایع به ویژه بیشتر شرکت های هواپیمایی جهان را تحت تاثیر خود قرار داد و تغییرات بسیاری در سفر های بین المللی ایجاد کرد.

از ابتدای روبرو شدن با بحران ویروس کرونا در کشور اعمال محدودیت ها نیز در سطح گسترده آغاز شد و به دلیل تاکید بر کاهش سفر ها حمل و نقل کشور اعم از جاده ای، ریلی و هوایی با کاهش شدید مسافر روبرو شد و با کمترین ظرفیت به فعالیت خود ادامه داد.

در ابتدا پرواز های داخلی با کمترین ظرفیت خود به فعالیت ادامه دادند، اما پرواز های خارجی در روز های نخست تعطیل شدند و تنها برخی پرواز ها برای بازگرداندن مسافرانی که قصد بازگشت به کشور را داشتند صورت گرفت.

در بسیاری از کشور ها در سراسر جهان به مردم توصیه شد از سفر های بین المللی و غیر ضروری خودداری کنند و به واسطه آن بسیاری از پرواز های هوایی کنسل شد.

اعلام زمان از سر گیری پرواز ها پس از برداشت محدودیت ها

به همین دلیل رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در گفت وگو با میزان درباره از سرگیری پرواز های خارجی گفت: هنوز تصمیم جدیدی در زمینه از سرگیری تمام پرواز های خارجی صورت نگرفته است و باید منتظر تصمیمات جدید ستاد ملی مبارزه با کرونا بود.

وی اضافه نمود: در این زمینه باید صبر کرد دید محدودیت ها در کشور های مقصد در چه زمانی برداشته می شود و نحوه پذیرش آن ها به چه صورت انجام خواهد گرفت.

سخنگوی سازمان هواپیمایی تاکید کرد: پس از برداشت محدودیت ها نحوه از سرگیری پرواز ها طبق برنامه اعلام می شود.

چندی پیش هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد با پیگیری های اجرا شده، موافقت مقامات بهداشتی و صدور مجوز پرواز از سوی هواپیمایی کشوری هلند، پرواز های برنامه ای هما مجدداً به فرودگاه آمستردام برقرار می شود.

لازم به ذکر است این پرواز ها با کسب مجوز از وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی کشوری و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، روز های پنج شنبه هر هفته از فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) به مقصد فرودگاه آمستردام انجام می شود.

زمان آغاز فعالیت خطوط هوایی خارجی

خطوط هوایی بین المللی سوییس از هفته آینده انجام 14 پروازهفتگی را در دستور کار قرار می دهد.

خطوط هوایی سریلانکا در نظر دارد پرواز های باری اش را افزایش دهد و پرواز های ویژه باری این خطوط هوایی از 18 می آغاز می شود.

شرکت هواپیمایی قزاقستان ایر نیز چندی پیش خاطرنشان کرد پرواز های برنامه ریزی شده را از دو شهر بزرگ این کشور از سر می گیرد. این از سرگیری خدمات پس از اعلام سرانجام شرایط اضطراری ملی است که به طور رسمی در تاریخ 11 ماه مه برگزار می شود.

خطوط هوایی چک فعالیت هایش را از 18 ماه می دوباره از سر می گیرد و طبق اعلام هواپیمایی چک پرواز ها در مدت زمان کمتر از 8 روز آینده از سر گرفته می شود.

به گزارش میزان، شرکت هواپیمایی کره جنوبی خاطرنشان کرد قصد دارد پرواز ها به مقصد کشور های مختلف بین المللی در سراسر جهان را دوباره راه اندازی کند و خدمات به مقاصد آمریکای شمالی، اروپا و آسیا که به دلیل شیوع کرونا به حالت تعلیق درآمده بود را از ماه ژوئن از سر می گیرد.

منبع: بیت ران
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1537

به "شرایط از سرگیری پرواز های خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط از سرگیری پرواز های خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید