کرونا و تاثیر آن بر فرایند مهاجرت به استرالیا در سال 2020

به گزارش مجله آراد، شیوع گسترده و کم نظیر کرونا باعث شده عالم گیر گردد و از چین تا ایران و ایتالیا و بسیاری از کشورهای جهان را آلوده کند. استرالیا هم از این قاعده مستثنی نبوده و بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت استرالیا در لحظه تنظیم این مطلب (10 مارچ) شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 51 نفر رسیده است.

کرونا و تاثیر آن بر فرایند مهاجرت به استرالیا در سال 2020

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

کوید 19، ایرانی ها و نگرانی از به خطر افتادن فرایند مهاجرت

این روزها همه درگیر شیوع یک ویروس جدید به نام کرونا شده اند. بیماری کرونا 2019 (COVID-19) اولین بار در ووهان چین شناسایی شد و به وسیله تماس مستقیم با قطره های تنفسی فرد آلوده (ازطریق سرفه و عطسه) و تماس با سطوح آلوده به ویروس منتقل می گردد.

شیوع گسترده و کم نظیر این بیماری باعث شده عالم گیر گردد و از چین تا ایران و ایتالیا و بسیاری از کشورهای جهان را آلوده کند و بحرانی جهانی بیافریند. استرالیا هم از این قاعده مستثنی نبوده و براساس آخرین آمار وزارت بهداشت استرالیا در لحظه تنظیم این مطلب(5 مارچ) شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 51 نفر رسیده و از این تعداد دو نفر جان باخته اند. از همین رو جهت جلوگیری از گسترش شیوع کرونا دولت استرالیا هم مانند بسیاری دیگر از کشورهای جهان، سخت گیری هایی برای ورود اتباع کشورهایی مانند چین و ایران که بیماری در آنها همه گیر شده وضع نموده است.

این شرایط باعث شده بسیاری از ایرانیان که در فرایند مهاجرت به استرالیا قرار دارند و یا تصمیم به اقامت استرالیا را دارند با نگرانی شرایط کنونی را دنبال نمایند. به واقع آنها تصور می نمایند شاید کرونا تهدیدی برای آغاز و یا ادامه این فرایند باشد و شانس اتباع ایرانی برای مهاجرت به استرالیا را تحت تاثیر قرار دهد. در این مطلب کوتاه تلاششده از نگاه یک وکیل مهاجرت استرالیا به این دغدغه پاسخ داده گردد و سوالاتی که برای افراد مطرح شده را جواب داد. همچنین می توان ویدئوی برنامه در کنار هم که به آنالیز سوالات مربوط به کرونا و تاثیرات آن بر ویزای استرالیا پرداخته را هم مشاهده کرد.

ماجرا از کجا آغاز شد؟

پس از آنکه مواردی از شناسایی ایرانیان مبتلا به کرونا که به تازگی به استرالیا سفر نموده اند گزارش شد، پیش بینی می شد مقامات دولتی دست به کار شوند. از همین رو روز 29 فوریه دولت استرالیا خبر از آن داد که از تاریخ یکم مارچ 2020 ورود اتباع کشورهای چین، جمهوری کره و ایران به استرالیا شامل محدودیت هایی خواهد بود. در سایت اداره مهاجرت استرالیا موارد این محدودیت ها به صورت دقیق شرح داده شده است. از جمله اینکه سطح هشدار برای سفر به ایران از سطح 3 به سطح 4 افزایش یافته و از استرالیایی ها خواسته شده به ایران سفر ننمایند.

محدودیت های اصلی مطرح شده از این قرار بوده که افرادی که دارای اقامت دائم استرالیا و شهفرایندی استرالیا نیستند و یا از اقوام درجه یک افراد دارای اقامت دائم و یا شهفرایندی استرالیا نیستند، حق ورود به خاک استرالیا را ندارند؛ مگر اینکه 14 روز قبل از ایران خارج شده باشند و به کشور دیگری رفته باشند و به نوعی قرنطینه شده باشند.

بنابراین سفر به استرالیا از ایران به صورت مستقیم برای اتباع غیرمقیم و یا غیر شهفرایند غیرممکن شد. اما گفته شد که افراد دارای اقامت دائم استرالیا و یا شهفرایند استرالیا می توانند وارد استرالیا شده و در صورتی که فاقد بیماری کرونا باشند پس از 14 روز قرنطینه خودخواسته وارد زندگی عادی خود شوند.

محدودیت های دولت استرالیا چه نتایجی برای متقاضیان ورود به خاک استرالیا دارد؟

نتیجه های این سیاست جدید برای افراد مختلفی که قصد ورود به استرالیا دارند از این قرار می گردد:

1) افراد دارای سیتیزنی و یا دارای اقامت دائم استرالیا

اگر شما دارای اقامت دائم استرالیا هستید و یا شهفرایند این کشور هستید و از ایران راهی استرالیا می شوید، در ابتدا در فرودگاه مورد تست های پزشکی اولیه قرار خواهید گرفت. از شما سوالهایی پرسیده خواهد شد. در صورت احراز سلامت اجازه ورود به خاک استرالیا به شما داده می گردد ولی از شما خواسته می گردد خودتان را قرنطینه کنید. در صورتی که بیماری احراز گردد طبیعی است که مانند سایر بیماران کرونایی به قرنطینه دولتی فرستاده شوید.

2) افراد دارای انواع ویزاهای موقت مهارتی مثل 489، 491، 476 و 485، ویزای بیزینسی، ویزای دانشجویی و توریستی و ....

اگر در زمره این افراد قرار دارید، باید بدانید حتی از فرودگاه های داخل ایران ممکن است بعضی خطوط هوایی از همان ابتدا اگر مقصد سفر شما به استرالیا باشد از سفر شما ممانعت نمایند. یا حتی ممکن است مثلا در فرودگاه کشوری مثل قطر و یا امارات هواپیمایی ها از انتقال اتباع ایرانی دارای ویزای موقت به استرالیا خودداری نمایند. حتی اگر شما دارای ویزای نامزدی (ساب کلاس 300) هستید به واسطه این که نامزد از بستگان درجه یک حساب نمی گردد مشمول این محدودیت های جدید برای سفر به استرالیا می شوید. بنابراین در این شرایط باید سفر 14 روزه به یک کشور ثالث و قرنطینه خود خواسته در آنجا را تجربه کنید و سپس وارد استرالیا شوید.

جمع بندی با چند نکته و توصیه برای سفر به استرالیا در شرایط کنونی تهدیدکرونا

اگر قصد سفر توریستی به استرالیا دارید و به نوعی می خواهید ویزای توریستی استرالیا بگیرید به شما توصیه می گردد فعلا دست نگه دارید. پفراینده شما با وجود خطر کنونی کرونا، در معرض رفیوز شدن قرار گرفته است و به احتمال قطع به یقین با ورود شما به استرالیا موافقت نخواهد شد. پس تنها ثمره این اقدام در این شرایط ورود یک مورد سابقه ریجکتی در پفراینده مهاجرتی شما خواهد بود.

در شرایط کنونی بسیاری از وکلا و مشاوران به افراد دارای انواع ویزاهای موقت استرلیا مثل ویزای مهارتی و یا دانشجویی و یا ویزای سرمایه گذاری استرالیا توصیه می نمایند که فعلا به واسطه محدودیت های برخاسته از تهدید ویروس کرونا، برنامه های سفر خود به استرالیا را به تعویق بیندازند. اگر شما قصد یک سفر کوتاه مدت مثلا یک هفته ای و صرفا ورود به استرالیا برای چند روز را دارید، شاید این توصیه درست باشد.

اما اگر ویزای استرالیا را دارید و قصد اقامت استرالیا به صورت بلندمدت برای تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری را دارید توصیه این است که اتفاقا در همین شرایط کنونی به استرالیا سفر کنید. آینده ویروس کرونا اصلا روشن نیست و چه کسی می داند که این محدودیت ها تا به کی باقی خواهند ماند. ممکن است حتی این محدودیت ها تشدید شوند و یا تعداد کشورهایی که منع سفر از آنها وجود دارد افزایش یابد و دامنه انتخاب برای انتخاب کشور ثالث جهت قرنطینه خودخواسته کاهش یابد. در این شرایط توصیه می گردد یک سفر دو هفته ای قبل از ورود به استرالیا را برنامه ریزی کنید. شما باید برای این 14 روز به یکی از کشورهایی که حساسیت های موجود در مورد بیماری کرونا در آنها وجود ندارد سفر کنید. به نوعی یک قرنطینه خود خواسته برای خود ترتیب دهید و پس از خاتمه این مدت راهی استرالیا شوید.

اگر قصد آغاز ورود به فرایند اخذ سایر ویزاها غیر از ویزای توریستی را دارید، مثل ویزاهای مهارتی، بیزینسی، همسر، نامزدی و ... جای نگرانی وجود ندارد. شرایط پفراینده شما به هیچ وجه تحت تاثیر شرایط کنونی کرونایی قرار نخواهد گرفت. هرگز نگران تهدید کرونا نباشید. این محدودیت ها قرار نیست دائمی باشند و سیاست هایی موقتی برای عبور از بحران بی سابقه پیش رو هستند. اگر چه نمی توان انکار کرد اگر پاسخ مثبت ویزای شما زمانی بیاید که هنوز قائله کرونا خاتمه نیافته، احتمالا شما باید پس از طی شدن محدودیت های در نظر گرفته شده در آن موقع، مثل سفر 14 روزه به کشور ثالث، وارد استرالیا شوید.

باز هم تاکید می گردد بیماری کرونا هیچ تهدیدی برای مراحل مختلف پفراینده ویزای استرالیای شما ندارد. شما می توانید اسسمنت شغلیتان را ثبت کنید و کرونا بر نتیجه مثبت و منفی آن اثری ندارد. در همین روزها موارد متعدد دعوتنامه برای ایرانی های متقاضی کار در استرالیا صادر شده است. همچنین کرونا هرگز تهدیدی بر فرایند آنالیز ویزای شما ندارد.

در مورد ورود بستگان درجه یک افراد دارای اقامت دائم و شهفرایند استرالیا ملاحظاتی وجود دارد. توجه داشته باشید بستگان درجه یک محدودبه فرزند زیر 23 سال و پدر و مادر تحت تکفل شما می گردد. بنابراین برای سفر بهتر است مدارک لازم در مورد احراز وابستگی درجه یک به یک فرد دارای اقامت دائم و یا شهفرایند استرالیا در اختیار شما باشد. برای احتیاط بد نیست فرد دارای اقامت دائم و یا سیتیزن شیپ هماهنگی هایی هم با اداره مهاجرت در مورد سفر بستگان درجه یک خود به استرالیا داشته باشد.

در پایان، اگر هنوز برای آغاز فرایند مهاجرتی خود اقدامی انجام نداده اید می توانید مستقیما فرم رایگان آنالیز شرایط مهاجرت را پر نموده تا کارشناسان ویزاپیک (www.visapick.com) در اسرع وقت شرایط شما را آنالیز و شما را از نتیجه آگاه نمایند.

منبع: setare.com
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1578

به "کرونا و تاثیر آن بر فرایند مهاجرت به استرالیا در سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا و تاثیر آن بر فرایند مهاجرت به استرالیا در سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید