کبوترخان؛ روستایی که قطب بستنی ایران است

به گزارش مجله آراد، اگر به شکم گردی و امتحان غذا ها و خوراکی های خوشمزه در سفر علاقه دارید روستای کبوترخان در نزدیکی رفسنجان را به علت بستنی های خوشمزه اش از دست ندهید.

کبوترخان؛ روستایی که قطب بستنی ایران است

به گزارش همشهری آنلاین، کرمان یکی از مقاصد گردشگری در ایام نوروز است. حتی در تعطیلات نوروزی افرادی هم که به سمت جنوب حرکت می نمایند، به علت دوری مسیر و مسافت زیاد معمولا ترجیح می دهند که یکسره به سمت مقصد نروند؛ برای همین یکی دیگر از استان های بین راهی بسته به مسیرشان تا جنوب را برای استراحت و گردش انتخاب می نمایند؛ یکی از آن ها می تواند کرمان باشد.

بیشتر افراد در سفربه کرمان نیز از نقاط گردشگری معروف آن تماشا می نمایند. این در حالی است که بعضی نقاط که شاید کمتر شناخته شده هستند، یک ویژگی مجذوب کننده داشته و ارزش توقف داشته باشند؛ مانند کبوترخان در رفسنجان کرمان.

کبوترخان در مسیر رفسنجان به کرمان قرار گرفته است. زمانی که از این روستای کوچک عبور می کنید تعداد زیاد بستنی فروشی ها، آن هم در یک خیابان شما را متعجب و جذب می نماید.

علت این موضوع هم این است که کبوترخان به بستنی هایش معروف است و قطب بستنی کشور است. البته بستنی های کبوترخان شبیه بستنی های جا های دیگر نیست، چون دامداری در این روستا رونق دارد و به تبع همواره به شیر تازه دام های خود دسترسی دارند. مانند بستنی ملاثانی در اهواز که با شیر گاومیش تهیه می شود چربی بستنی های کبوترخان هم زیاد است. در واقع بیشتر در ترکیب این نوع بستنی ها خامه غالب است؛ بنابراین قبل از امتحان آن بهتر است معده تان خیلی پر نباشد.

با این توصیف در سفر خود به کرمان، روستای کبوترخان را در نزدیکی رفسنجان از دست ندهید. روستایی که معروفیت بستنی هایش سبب شده حتی بار ها در آن جشنواره بستنی هم برگزار شود.

در کبوترخان می توانید سری هم به کاروانسرای آن بزنید.

بازدید از رفسنجان

بعد از کبوترخان می توانید سری هم به رفسنجان بزنید، شهری که بزرگ ترین خانه خشتی دنیا در روستای قاسم آباد آن قرار گرفته است. این خانه تاریخی 86 اتاق شامل هفت دری، پنج دری، سه دری و پستو دارد. شاید تعجب کنید صاحب این خانه چه کسی بوده که چنین خانه بزرگی داشته است. صاحب این خانه از بزرگ ترین تاجران زمان خود به نام حاج آقا علی بوده است.

آب انبار مرادی و بادگیر مشخص هم که قدمت آن به دوران قاجار بازمی شود، از دیگر تماشای های رفسنجان هستند.

اگر به طبیعت گردی هم علاقه دارید دره راگه را در مسیر انار به رفسنجان از دست ندهید. زیرا برترین زمان برای بازدید از این دره در فصل بهار است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 اسفند 1401 بروزرسانی: 25 اسفند 1401 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2345

به "کبوترخان؛ روستایی که قطب بستنی ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کبوترخان؛ روستایی که قطب بستنی ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید