کانادا به پیشنهاد مارگارت آتوود تورهای مجازی کتاب راه انداخت

به گزارش مجله آراد، به گزارش خبرنگاران، مهر به نقل از نیویورک تایمز نوشت: مارگارت آتوود یک مجموعه آنلاین راه اندازی نموده که امیدوار است به نویسندگان کانادا یاری کند در حالی که بیشتر کشور در خانه نشسته است، کتاب بفروشند.

کانادا به پیشنهاد مارگارت آتوود تورهای مجازی کتاب راه انداخت

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

او اخیراً با استفاده از فیس بوک لایو یک مکالمه زنده درباره کتاب های جدید با آدرین کلارکسون نویسنده داشت که میزبان آن مرکز هنرهای ملی کانادا بود. آن ها درباره کتاب های جدید نویسندگانی صحبت کردند که از آثار قبلی شان لذت برده بودند و بحث شان همچنین به سمت فاصله گذاری اجتماعی و حتی باغبانی هم رفت.

این مکالمه بخشی از برنامه کاناداپرفورمز بود که مرکز هنرهای ملی کانادا دو هفته پیش راه اندازی کرد تا در زمانی که صحنه های هنر سراسر جهان تاریک شده ، هنرمندان مختلف از جمله موزیسین ها، بازیگران و کمدین ها بتوانند روی صحنه بروند و درآمد داشته باشند.

کاناداپرفورمز که ابتدا با پول های اهداشده توسط یکی از زیرمجموعه های کانادایی فیس بوک راه اندازی شد، تا به حال بیش از 100 اجرای زنده داشته که تعدادی از آن ها صدها هزار بازدید داشته اند. این مرکز به هنرمندان هزار دلار کانادا پول می دهد تا برای این برنامه استریمینگ، از خانه خودشان اجرا نمایند.

نویسندگان ابتدا در این برنامه جایی نداشتند چون مرکز هنرهای ملی کانادا هم مانند مرکز کندی در واشنگتن و مرکز لینکلن در نیویورک، بیشتر متمرکز بر هنرهای اجرایی است؛ اما این امر با دخالت مارگارت آتوود تغییر کرد.

این نویسنده سرشناس کانادایی با فیس بوک تماس گرفت تا بتواند برنامه های خیریه مجازی برای دو سازمانی که حمایت می نماید راه اندازی کند و گفت در این پروسه تعیین شد که با گسترش دادن برنامه مرکز هنرهای ملی، می توان به نویسندگانی که تورهای کتاب شان کنسل شده هم یاری کرد.

آتوود گفت: نویسنده ها واقعاً به مشکل اقتصادی برخورده اند. آن ها دارند نهایت کوشش خود را می نمایند و کارهای جدید انجام می دهند و سعی دارند درباره این برنامه اطلاع رسانی نمایند.

آتوود پیشتر هم کوشش هایی برای تلفیق تکنولوژی و تورهای کتاب نموده بود. او 16 سال پیش وسیله ای به نام لانگ پن درست کرد که به نویسندگان اجازه می داد دست خط خود را به صورت دیجیتال ثبت نمایند و بعد آن را در یک لوکیشن امضای کتاب که جای دیگری قرار گرفته است به وسیله یک بازوی روباتیک منتقل نمایند. او همچنین در رسانه های اجتماعی فعال است و فقط در توییتر 1.9 میلیون فالوئر دارد.

تهیه نمایندگان برنامه های مرتبط با کتاب در شرکت پخش کانادا و کارمندان بنیاد نویسندگان کانادا دارند به مرکز هنرها یاری می نمایند 100 نویسنده برای این برنامه انتخاب شوند. دو فاکتور کلی برای انتخاب شدن وجود دارد: آن ها باید کانادایی باشند و باید کتابی داشته باشند که در بهار یا تابستان سال جاری بیرون می آید.

آتوود اقرار کرد که کوشش های آنلاین جایگزینی ایده آل برای کمبودهای فعلی نیست. او گفت: این جایگزین لذت مخاطبان حاضر در یک رویداد زنده و پاسخ آن ها نیست، اما بهتر از هیچ است. فکر کنم الان در دورانی هستیم که باید بهتر از هیچ را انتخاب کنیم، پس هر کاری می توانید انجام بدهید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 961

به "کانادا به پیشنهاد مارگارت آتوود تورهای مجازی کتاب راه انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا به پیشنهاد مارگارت آتوود تورهای مجازی کتاب راه انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید