کارگاه مشترک ایران و چین در حوزه دانش اعتیاد برگزار می گردد

به گزارش مجله آراد به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به منظور تعمیق و توسعه همکاری ها میان مراکز علمی و تحقیقاتی ایران و چین و در اجرای طرح های مشترک پژوهشی میان محققان دو کشور، نخستین کارگاه مشترک ایران و چین در حوزه دانش اعتیاد، اواخر مرداد ماه امسال در تهران برگزار می گردد.

کارگاه مشترک ایران و چین در حوزه دانش اعتیاد برگزار می گردد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

عباس حق پرست دبیر انجمن علوم اعصاب ایران گفت: این کارگاه تخصصی مشترک میان محققان و اساتید ایرانی و چینی در راستای توسعه و گسترش همکاری های بین المللی در میان کشورهای آسیایی بر پا می گردد.

وی ادامه داد: فراهم آوردن زمینه های تقویت تحقیقات مشترک ترجمانی بالینی و پایه میان پژوهشکده روانشناسی چین وابسته به فرهنگستان علوم این کشور و مراکز علمی و تحقیقاتی کشورمان از اهداف برپایی نخستین کارگاه مشترک دو کشور در حوزه دانش اعتیاد است.

حق پرست عنوان نمود: این کارگاه مشترک با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و فرهنگستان علوم چین توسط انجمن علوم اعصاب ایران در تهران برگزار می گردد.

به گفته دبیر انجمن علوم اعصاب ایران، درچارچوب سیاست های برنامه ریزی شده، این انجمن کوشش دارد تا دامنه اجرای طرح های مشترک پژوهشی میان محققان و اساتید برجسته دو کشور گسترش یابد و زمینه برای بسط همکاری های دوجانبه در عرصه های علمی و تخصصی هر چه بیشتر تقویت گردد.

حق پرست توضیح داد: این کارگاه تخصصی بین المللی درحوزه دانش اعتیاد با حمایت و همکاری چندین مرکز علمی و دانشگاهی دیگر از جمله آزمایشگاه نقشه برداری مغز، دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه تهران، دانشگاه فردوسی مشهد و پژوهشکده لیزر و پلاسمای دانشگاه شهید بهشتی به مدت سه روز از بیست و پنجم مرداد ماه در تهران برگزار می گردد.

وی خاطر نشان کرد: در این کارگاه، سیزده تن از اساتید و محققان برجسته علوم پایه و بالینی ایران و چین آخرین یافته ها و اطلاعات خود در حوزه دانش اعتیاد را به اشتراک می گذارند و در جریان آن زمینه اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی با تشکیل میزگردهای تخصصی نیز مورد آنالیز و گفتگو قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 267

به "کارگاه مشترک ایران و چین در حوزه دانش اعتیاد برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه مشترک ایران و چین در حوزه دانش اعتیاد برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید