چند راز برای خوش اندامی بدون ورزش کردن

به گزارش مجله آراد، وقتی به افراد خوش اندام فکر می کنیم، اغلب ذهنمان به سمت کسانی می رود که هر روز به باشگاه می روند، اما افرادی هم هستند که هرگز به دمبل دست نزده اند یا روی تردمیل راه نرفته اند، بلکه تنها از چند عادت ساده پیروی می نمایند که آن ها را در برترین حالت نگه می دارد.

چند راز برای خوش اندامی بدون ورزش کردن

رکن داشتن تناسب اندام بدون باشگاه، خوردن مطلعانه است. همانطور که خواب باکیفیت نوعی مراقبت از خود است، تمرین غذا خوردن با مطلعی نیز چنین است.

وقتی به افراد خوش اندام فکر می کنیم، اغلب ذهنمان به سمت کسانی می رود که هر روز به باشگاه می روند، اما افرادی هم هستند که هرگز به دمبل دست نزده اند یا روی تردمیل راه نرفته اند، بلکه تنها از چند عادت ساده پیروی می نمایند که آن ها را در برترین حالت نگه می دارد.

اگر کنجکاوید بدانید چگونه افرادی که تا به حال پا به باشگاه ورزشی نگذاشته اند، خوش اندام هستند، این مطلب را تا سرانجام بخوانید. احتمالا با پیدا کردن یک روال نو که کاملاً متناسب با سبک زندگی شما باشد، بتوانید به هدف خود برسید.

1) حرکت روزانه غیر قابل مذاکره است

افراد خوش اندام، حرکت را به بخشی جدایی ناپذیر از روز خود تبدیل می نمایند. این فقط در خصوص تمرینات برنامه ریزی شده نیست، بلکه انتخاب پله ها به جای آسانسور، پیاده روی یا دوچرخه سواری تا محل کار، حتی قدم زدن در حین تماس های تلفنی است.

فعالیت های کوچک و مکرر می تواند به بعضی از مزایای سلامتی جدی اضافه کند. مثل این است که آن ها این گام شمار داخلی را دارند که تیک تاک می نماید و اطمینان می دهد که هرگز برای مدت طولانی ثابت نمی نشینند. در واقع بسیار الهام بخش است.

2) هیدراتاسیون کلید موفقیت است

به همان میزان که داشتن فعالیت بدنی مهم است، نقش آب را در حفظ تناسب اندام خود نباید دستکم بگیریم. هیدراتاسیون یک عنصر ضروری برای حفظ فرم بدن بدون باشگاه رفتن است که اغلب نادیده گرفته می گردد. نوشیدن آب زیاد باعث افزایش سطح انرژی، کاهش هوس و شادابی پوست می گردد.

3) خواب غیر قابل مذاکره است

همانطور که هیدراتاسیون را برای سلامت جسمانی باید در اولویت قرار دهیم، اهمیت خواب را نیز نباید دست کم بگیریم. همانطور که آب بدن را شاداب می نماید، خواب کافی نیز آن را جوان می نماید و استراحت و بازیابی لازم را برای یک سبک زندگی مناسب فراهم می نماید.

پذیرفتن خواب به عنوان ستون تناسب اندام بدون احتیاج به عضویت در باشگاه بازی را برای شما تغییر می دهد.

4) تغذیه مطلعانه یک روش زندگی است

رکن بعدی داشتن تناسب اندام بدون باشگاه، خوردن مطلعانه است. همانطور که خواب باکیفیت نوعی مراقبت از خود است، تمرین غذا خوردن با مطلعی نیز چنین است.

عادت غذا خوردن مطلعانه به شما یاری می نماید تا وزن سالمی داشته باشید بدون کالری شمار وسواس آمیز یا رژیم های غذایی محدود و این کاری است که هر کسی می تواند انجام دهد، چه ورزشکار یا نه.

تمرین غذا خوردن مطلعانه به مدیریت استرس منجر می گردد. همانطور که از آنچه در بدن خود می گذاریم مطلع هستیم، باید از نحوه مدیریت استرس نیز مطلع باشیم که به طور قابل توجهی بر سلامت کلی ما تأثیر می گذارد.

5) مدیریت استرس را در اولویت قرار می دهند

استرس مانند آن دوستی است که همواره به شما چسبیده است و اگر مدیریت نگردد، می تواند منجر به مجموعه ای از مسائل سلامتی گردد؛ آیا می دانستید که استرس مزمن در واقع می تواند خطر چاقی را در شما افزایش دهد؟ بنابراین، فعالیت های کاهش دهنده استرس را در برنامه روزانه خود قرار دهید. مانند یوگا، مدیتیشن قبل از خواب، یا فقط نفس عمیق در طول یک روز کاری پرتنش.

همانطور که یاد می گیریم استرس را مدیریت کنیم، طبیعتاً خود را به سمت فعالیت هایی می یابیم که این حس تعادل را بیشتر می نماید، مانند فعالیت های بیرون از خانه.

6) مشتاق فعالیت های خارج از منزل هستند

چیزی جادویی در فضای بیرونی وجود دارد که نمی توان آن را روی تردمیل تجربه کرد. یک پیاده روی ساده در پارک می تواند به میزان هر جلسه درمانی درون چهار دیواری شفابخش باشد.

درست مانند لذت بردن مداوم از طبیعت، حفظ عادات بهداشتی منظم و مداوم مفیدتر از کوشش های پراکنده و شدید است. این اصل جوهره یک سبک زندگی برای داشتن تناسب اندام بدون باشگاه را در بر می گیرد.

7) استمرار مهم تر از شدت است

این قانون طلایی است که همه چیز را به هم پیوند می دهد: ثبات کلیدی است. آن افراد خوش اندامی که هرگز به باشگاه نرفته اند و رژیم های غذایی شدید نگرفته اند، عادت های سالم را در زندگی روزمره خود وارد می نمایند.

تناسب اندام یک مقصد نیست؛ این سفری است که از تمام انتخاب های کوچکی که هر روز می گیرید تشکیل شده است.

سخن سرانجامی

این سرانجام کار نیست، بلکه شروع یک تغییر مطلعانه به سمت بهبود کیفیت زندگی شماست. این تصمیمات ظریف و در عین حال قدرتمند روزانه است که به سلامتی طولانی مدت یاری می نماید.

وقتی پله ها را به جای آسانسور یا آب را به جای نوشابه انتخاب می کنید، این ها را به عنوان پیروزی در مسیر تناسب اندام خود بشناسید.

تغییر یک شبه اتفاق نمی افتد؛ بلکه با انجام مراحل کوچک و هدفمند پیش می رود. هر گام به جلو گواهی بر تعهد شما به سلامتی، بیرون از محدوده یک باشگاه است.

همانطور که به این مسیر ادامه می دهید، پیشرفت های صورت گرفته را جشن بگیرید و بدانید که هر روز فرصتی برای تقویت مجدد وجود دارد، فقط کافی است این عادات را دنبال کنید.

مسیر تناسب اندام در اختیار شماست با هر چرخه خورشید، شما این شانس را دارید که زندگی پر نشاط و شادابی داشته باشید.

منبع: گردشبان
انتشار: 16 خرداد 1403 بروزرسانی: 16 خرداد 1403 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2433

به "چند راز برای خوش اندامی بدون ورزش کردن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند راز برای خوش اندامی بدون ورزش کردن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید