پیش بینی طول عمر نوجوانان از روی شخصیت آنها

به گزارش مجله آراد، کارشناسان براساس نتایج یک مطالعه جدید ادعا نموده اند که طول عمر نوجوانان را می توان از روی شخصیت آنها پیش بینی کرد.

پیش بینی طول عمر نوجوانان از روی شخصیت آنها

به گزارش مجله آراد، این مطالعه نشان می دهد نوجوانان دبیرستانی که روحیه همدلی و شخصیت آرام دارند و به لحاظ هوشی کنجکاو هستند در مقایسه با سایر همسالان خود که کمتر از این ویژگی های شخصیتی بهره مندند، احتمال اینکه تا 50 سال آینده عمر نمایند به مراتب بیشتر است.

کارشناسان می گویند: هر چند این یافته ثابت نمی کند که به طور قطع، داشتن چنین خصایصی در نوجوانی باعث طول عمر افراد می گردد اما رابطه بین این دو عامل در این مطالعه آشکار شده است.

بنیامین چاپمن، نویسنده این مطالعه و استادیار دپارتمان های روانشناسی و علوم بهداشت عمومی در مرکز پزشکی دانشگاه راچستر در نیویورک خاطر نشان کرد: اساسا ما متوجه شدیم دانش آموزان دبیرستانی که ویژگی های شخصیتی سازگارتری دارند خطر مرگ در آنها طی نیم قرن آینده کمتر است.

به گزارش یونایتدپرس، در نظرسنجی اول علاوه بر آرامش و تکانشی بودن همچنین سطح حساسیت اجتماعی نوجوانان و ویژگی های دیگری نظیر روحیه رهبر بودن، پرانرژی بودن، اعتماد به نفس، تندرستی، اجتماعی بودن، کنجکاوی فکری و بلوغ این نوجوانان اندازه گیری شده است.

چاپمن می گوید: کارشناسان ما تک تکِ این صفات را مورد ارزیابی قرار داده اند و معین شد که آرامش داشتن با کاهش خطر مرگ زودرس مرتبط است.

جزئیات بیشتر این مطالعه در مجله همه گیرشناسی و سلامت جامعه منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 106

به "پیش بینی طول عمر نوجوانان از روی شخصیت آنها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی طول عمر نوجوانان از روی شخصیت آنها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید