پامپئو؛ تهدیدی واقعی برای اروپا

به گزارش مجله آراد، اروپایی ها بهتر از هر کسی می دانند آمریکا تنها به دنبال منافع سیاسی خود است و به منافع اروپا هیچ اهمیتی نمی دهد.

پامپئو؛ تهدیدی واقعی برای اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، با وجود ناآرامی های داخلی در آمریکا، مایک پامپئو به عنوان بدترین وزیر خارجه تاریخ این کشور همچنان سرگرم اظهار نظر و دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر است و دست از دروغگویی و فریبکاری های خود برنمی دارد.

وی چندی پیش در مصاحبه با فاکس نیوز به اروپا هشدار داد که چین در حال آسیب رساندن به منافع آمریکا و متحدان غربی این کشور و یک تهدید برای غرب به شمار می رود. وی پیشنهاد کرد که اروپا و آمریکا باید برای مقابله با چین متحد شوند. پامپئو همیشه تا جایی که توانسته در حال اجرا اقدامات تحریک آمیز در راستای جذب متحد برای آمریکا بوده است.

دروغ را هزار بار هم که تکرار کنید باز هم دروغ است. در حالی که بشر هنوز درگیر شیوع کرونا است، فردی مانند پامپئو واقعاً مشغول چه کاری است؟ اروپایی ها همه چیز را به خوبی می دانند. علی رغم کوشش پامپئو برای تخریب روابط چین و اروپا، هواداران چندجانبه گرایی و توسعه همکاری، هرگز فریب او را نخواهند خورد.

در حقیقت اروپایی ها بهتر از هر کسی می دانند که آمریکا تنها به دنبال منافع سیاسی خود است و به منافع اروپا هیچ اهمیتی نمی دهد. طی سالهای اخیر، مسائلی که آمریکا برای همکاری های تجاری، انرژی و فناوری در اروپا ایجاد نموده کم نبوده است. از اخذ مالیات بر صنایع هواپیمایی تا تهدید برای کاهش اشتراک اطلاعات با متحدان اروپایی به دلیل استفاده از تجهیزات و فناوری های شرکت هوآوی تا اعمال تحریم علیه شرکت های اروپایی به خاطر پروژه خط لوله انتقال گاز طبیعی نورد استریم 2 همه نمونه هایی از این مسائل هستند.

اقدامات آمریکا نشان می دهد که این کشور یک شریک خطرناک و غیر قابل اعتماد برای اروپا است که اتحاد دو سوی اقیانوس اطلس را تبدیل به یک اتحاد شکننده نموده است.

همه این موارد در شرایطی اتفاق می افتد که با وجود شکست آمریکا در مقابل کرونا در داخل کشور، مایک پامپئو همچنان میخواهد با سوءاستفاده از اروپا و دست آویز قرار دادن مواردی مثل حقوق بشر و آزادی روابط دو طرف را بهبود ببخشد اما اکنون حقیقت نشان داده آنچه آمریکا به چین نسبت می دهد در واقع برازنده خود این کشور است.

آمریکا به عنوان بزرگترین ابرقدرت دنیا، به خاطر عدم کارایی و مناسب و موثر نتوانست با کرونا مقابله کند و تا کنون بیش از 100 هزار نفر از مردم بی گناه این کشور جان خود را از دست داده اند.

در روزهای اخیر، کشته شدن جیمی فلوید شهروند آفریقایی تبار آمریکایی در اثر خشونت یک پلیس سفیدپوست با تظاهرات گسترده در آمریکا همراه بوده است. رهبر آمریکا در برخورد با این رویداد تهدید کرد که برای سرکوب این تظاهرات از ارتش یاری خواهد گرفت. اکنون باید پرسید پس تکلیفحقوق بشر که از آن دم می زدند برای خود مردم آمریکا چه می گردد؟ تا به امروز بیش از 10 خبرنگار در حال تهیه گزارش از این اعتراضات، به دست پلیس زخمی و بعضی دیگر نیز زخمی شده اند. پرسش دیگر این است که آزادی بیان در آمریکا کجاست؟

به تازگی سفارتخانه های آمریکا در انگلستان ، آلمان و دانمارک توسط معترضان محاصره شده و معترضان اروپایی با سر دادن شعار عدالت برای فلوید از اعتراضات در آمریکا اعلام پشتیبانی نموده اند. به حقوق بشر و آزادی بیان آمریکایی ضربه شدیدی وارد شده است. کاربران شبکه اجتماعی زیر مطلبی که پامپئو در آن به چین حمله نموده یکصدا نوشته اند: ما به جای چین از تو می ترسیم. این رفتارها نشان می دهد که اکنون همه فهمیده اند تهدید واقعی برای بشریت و از جمله خود غرب چه کسی است!

یک ضرب المثلی اروپایی هست که می گوید دوستان واقعی هرگز یکدیگر را کنار نمی گذارند و همه دیدند که پس از شیوع ویروس کرونا، چین و اتحادیه اروپا بودند که از یکدیگر حمایت کردند و به هم دلگرمی دادند. در جدی ترین زمان شیوع کرونا در چین ، اتحادیه اروپا فعالانه با هماهنگی کشورهای عضو این اتحادیه محموله های یاریی به چین ارسال کرد و به دنبال وخیم شدن شرایط کرونا در اروپا، این بار چین بود که با وجود ادامه شیوع جدی این بیماری در داخل کشور، محموله ها و گروه های پزشکی را به اروپا اعزام کرد. اکنون مدت ها است که همه در اروپا فهمیده اند که دوست واقعی آنان کیست و چه کسی تنها ادعای دوستی می نماید!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1160

به "پامپئو؛ تهدیدی واقعی برای اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو؛ تهدیدی واقعی برای اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید