وعده اروپا برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران؛ از حرف تا عمل

به گزارش مجله آراد، وزرای دارایی کشورهای اروپایی نتوانستند از فرصت تبادل نظر با استفان مانچین، وزیر خزانه داری آمریکا برای تحت فشار قرار دادن این کشور در بالی اندونزی استفاده نمایند.

وعده اروپا برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران؛ از حرف تا عمل

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ ، تصمیم اتحادیه اروپا برای حمایت از معاهده اتمی ایران و نادیده دریافت تحریم های آمریکا ضربه دیگری خورد چون وزرای دارایی کشورهای اروپایی نتوانستند از فرصت مصاحبه با استفان مانچین، وزیر خزانه داری آمریکا برای تحت فشار قرار دادن این کشور استفاده نمایند.

چندین کشور اروپایی در حاشیه اجلاس سالانه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در بالی اندونزی ، به دنبال شفاف سازی طرح آمریکا برای مسدود کردن سیستم مالی ایران بودند ولی وزرای دارایی فرانسه ، اسپانیا ، بلژیک ، ایرلند و پرتغال درگیر سیاست های داخلی کشورشان بوده اند و به این اجلاس نیامدند.

درعوض والدیس دمبروسکیس،کمیسر اتحادیه اروپا میخواهد در جلسه ای با مانچین در این مورد مصاحبه کند. وزیر داریی آلمان هم که در این اجلاس حضور دارد قصد ندارد نشستی دو به دو با همتای آمریکایی اش داشته باشد.

اتحادیه اروپا، چین و روسیه از طرح ترامپ سرپیچی نموده و به معامله با ایران ادامه می دهند.

کوشش های فرانسه و آلمان برای ادامه تجارت با ایران-در راستای حمایت از معاهده اتمی 2015-به خاطر تهدیدهای آمریکا برای قرار دادن شرکت ها و بانک های متخلف در لیست سیاه، ناموفق بوده است.با توجه به اجرایی شدن تحریم های آمریکا علیه ایران در ماه نوامبر اتحادیه اروپا به دنبال ایجاد یک مکانیزم خاص برای ادامه داد و ستد مالی با ایران است ولی جزئیات این طرح هنوز مبهم مانده است.

فرانسه به دنبال این است که تعیین گردد آیا این تحریم ها بر سیستم پرداخت اروپایی سوییفت و بانک های مالی در ایران تاثیر می گذارد یا نه. ولی وزیر دارایی فرانسه برونو لومیر مجبور شد سفر خود را به اندونزی به خاطر تغییر کابینه دولت رئیس جمهور امانوئل لغو کند.

همچنین مسائل داخلی باعث شد وزرای اقتصاد پرتغال، هلند و اسپانیا هم در کشورشان بمانند.

فرانسه، آلمان و انگلیس به همراه مقامات اتحادیه اروپا بر روی ابزارهای مالی و تجاری کار می نمایند تا به ایران نشان دهند حتی پس از تصمیم ترامپ برای عقب نشینی از معاهده اتمی، هنوز هم مایل به حفظ کانال های تجاری با این کشور هستند. روسیه و چین تصمیم خود برای حمایت از این معاهده را اعلام نموده اند.

دولت فرانسه اعلام نموده بود که احتیاج به یک مکانیزم مالی جایگزین است تا یورو را به عنوان یک ارز بین المللی قوی تر معرفی و وابستگی معاملات جهانی را به دلار آمریکا کم کند.

80

منبع: تسنیم
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 432

به "وعده اروپا برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران؛ از حرف تا عمل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده اروپا برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران؛ از حرف تا عمل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید