همه نزد سلطانی فر برابرند، داورزنی برابرتر!

به گزارش مجله آراد، در شرایطی که همه در انتظار برقراری شرایطی یکسان برای برگزاری انتخابات فدراسیون والیبال هستند، نوع برخورد وزیر ورزش نشان دهنده این است که بعضی افراد از صندلی ویژه تری نزد سلطانی فر برخوردارند.

همه نزد سلطانی فر برابرند، داورزنی برابرتر!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، بعضی از فدراسیون های ورزشی اوضاع نابسامانی به لحاظ مدیریتی دارند. دوومیدانی، ورزش های همگانی و تنیس در زمره این فدراسیون ها هستند، اما قطعاً هیچ کدام از آنها به گرد پای والیبال نمی رسند؛ فدراسیونی که ماه هاست با سرپرست اداره می گردد و شرایط خوبی هم ندارد.

زمان ثبت نام از نامزدهای ریاست این فدراسیون در شهریور ماه و همزمان با مسابقات قهرمانی آسیا در تهران شروع شد. در حالی که تیم ملی ایران به دنبال کسب مقام نخست بود، به یکباره خبر ثبت نام افشین داوری سرپرست فدراسیون و استعفای او منتشر شد، هر چند وزارت ورزش و جوانان با این اقدام مخالفت کرد تا داوری عطای ریاست را به لقایش ببخشد.

خبر مهمتر اما مربوط به 24 شهریور بود؛ روزی که محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش وارد عرصه انتخاباتی این فدراسیون شد تا برآورد ها درباره تمایل او برای ریاست فدراسیون والیبال محقق گردد.

داورزنی ثبت نام کرد، اما همچنان به عنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش مشغول فعالیت است. این در حالی است که او چند هفته قبل از ثبت نامش از استعفا در زمان ثبت نام صحبت نموده بود، اما این کار را نکرد و البته بعداً موضعش را هم تغییر داد.

همین موضوع شائبه های بسیاری به وجود آورد؛ شائبه هایی که وزارت ورزش را مجبور به ارائه توضیحاتی کرد. سخنگوی وزارت ورزش و جوانان در این باره گفت: ثبت نام داورزنی در انتخابات خللی در ادامه مسئولیت داورزنی به عنوان معاون قهرمانی ایجاد نمی کند. او می تواند به عنوان نامزد در انتخابات ریاست والیبال حضور یابد و در صورتی که رای بیاورد، با توجه به اینکه نمی تواند همزمان دو شغل را داشته باشد یا به عنوان سرپرست معاونت قهرمانی ادامه فعالیت می دهد یا وزیر ورزش فرد دیگری را به عنوان معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان معین خواهد نمود.

این اتفاق در حالی رخ داد که امیررضا خادم برای ورود به انتخابات کشتی از مسئولیتش در وزارت ورزش استعفا داد اما تعیین نیست چرا چنین شرایطی برای داورزنی صدق نمی کند و چرا با وجودی که وی ابتدا حرف دیگری زده بود در ادامه 180 درجه تغییر موضع داد و این موضوع با سکوت و البته همراهی وزیر ورزش روبرو شد. شاید همه نزد سلطانی فر برابرند اما داورزنی برابرتر است!

هر چه هست اینکه امروز وزارت ورزش و شخص سلطانی فر در آزمون سخت برقراری عدالت و برگزاری مجمع فدراسیون والیبال بدون دخالت و مهندسی قرار گرفته اند؛ آزمونی که تاکنون در آن نمره قبولی کسب ننموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 569

به "همه نزد سلطانی فر برابرند، داورزنی برابرتر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه نزد سلطانی فر برابرند، داورزنی برابرتر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید