نسل سوم؛ مستندی درباره تاثیر مخرب جنگ آمریکا بر مردم ویتنام

به گزارش مجله آراد، خبرنگاران: یزدی گفت: مستند نسل سوم روایت انسانهایی است که در زمان جنگ ویتنام اصلا در جهان نبودند ولی امروز بواسطه همان جنگ دچار آسیب های بسیار جدی شدند.

نسل سوم؛ مستندی درباره تاثیر مخرب جنگ آمریکا بر مردم ویتنام

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگاران، محسن یزدی، مدیر مرکز مستند سوره حوزه هنری با اعلام خبر ساخت مستندی درباره جنایات آمریکا در ویتنام گفت: مستند نسل سوم درباره امتداد جنگ ویتنام در زندگی مردم این کشور است و نشان می دهد که خرابی جنگ ها فقط محدود به دوره خود نمی گردد.

وی گفت: شاید یکی ازویژگی های جنگ هایی که آمریکایی ها در آن دخیل هستند این باشد که معمولا این جنگ ها محدود به زمان خود نیستند و تا دهها سال نتایج خسارت بار آن ادامه دارد که این موارد را در عراق و افغانستان و حتی ایران هم شاهد هستیم.

یزدی گفت: آمریکا در زمان جنگ ویتنام، منطقه وسیعی از جنگل های این کشور را با سم دی اکسین(عامل نارنجی) مورد حمله قرار داد که به جهت وسعت منطقه و میزان استفاده از این سم، بزرگ ترین حمله شیمیایی جهان لقب گرفت.

وی اضافه نمود: این سم در آب و خاک و محل سکونت مردم منتشر و ماندگار شد و مسائل زیادی را برای آنها به وجود آورد تا جایی که نسلهای بعدی این مردم نیز تا امروز از این جنگ آسیب های جدی دیده اند.

مدیر مرکز مستند سوره ادامه داد: بعضی نوزادان متولد شده بعد از جنگ بواسطه اثرات این سم در والدین خود تبدیل به موجوداتی شدند که بواسطه شکل و شمایل عجیب آنها به بچه ها هیولایی معروف شدند که از این نوزادان عده ای به سرعت از جهان می رفتند ولی بعضی شان هم زنده ماندند ولی بواسطه نقص عضو جدی مجبورند تمام دوره زندگی خود را با رنج ادامه دهند.

یزدی گفت: مستند نسل سوم روایت انسانهایی است که در زمان جنگ ویتنام اصلا در جهان نبودند ولی امروز بواسطه همان جنگ دچار آسیب های بسیار جدی شدند و این نشان می دهد که چطور بعد از گذشت 40 سال از اتمام جنگ ویتنام مردم این کشور هنوز تاوان جاه طلبی های آمریکا را می دهند.

مدیر مرکز مستند سوره ادامه داد: این مستند دوبله شده و قرار است از تلویزیون پخش گردد.

وی گفت: مستند نسل سوم حدود 45 دقیقه است و تهیه کنندگی و کارگردانی آن با آقای محمدعلی هاشم زهی(رخشانی) است که در مرکز مستند سوره حوزه هنری فراوری شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 352

به "نسل سوم؛ مستندی درباره تاثیر مخرب جنگ آمریکا بر مردم ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسل سوم؛ مستندی درباره تاثیر مخرب جنگ آمریکا بر مردم ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید