مکزیک واردات سوخت بخش خصوصی را محدود کرد

به گزارش مجله آراد، مکزیک در اقدامی چالش برانگیز واردات سوخت بخش خصوصی را محدود کرد.

مکزیک واردات سوخت بخش خصوصی را محدود کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت مکزیک در مصوبه جدید خود، مقررات جدیدی برای محدود کردن توان شرکت های خصوصی در واردات سوخت صادر کرده، با این مصوبه این نگرانی ایجاد شده که این مصوبه به طوری ناروا تنها به نفع شرکت ملی نفت مکزیک (PEMEX) است.

قوانینی که توسط وزارت انرژی صادر شده و قرار است از روز دوشنبه (هشتم دی ماه) اجرا شود، بخشی از تلاش آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک برای خاتمه دادن به واردات سوخت و مستقل شدن مکزیک در زمینه نفت است.

در میان تغییراتی که در روزنامه رسمی دولت در روز شنبه (ششم دی ماه) اعلام شده است، وزارت انرژی اکنون مجوز واردات را برای پنج سال به جای 20 سال ارائه می دهد.

گونزالو مونروی، تحلیلگر نفت، در توئیتر خود نوشت: به نظر می رسد این اقدام برای بستن بازار و خاتمه سپردن آن به دست پمکس طراحی شده است.

کوفس، برنامه ریز نفتی ضدانحصار مکزیک از این پیش نویس پیشنهادی برای قانون جدید به شدت انتقاد کرده و از وزارت اقتصاد خواسته است تجزیه و تحلیل بیشتری انجام دهد.

کوفس در این باره اظهار کرد: پیش نویس طرح به طور جدی مانع رقابت آزاد در تجاری سازی فرآورده های نفتی می شود.

لوپز اوبرادور احیای دوباره پمکس را در زمره اولویت های اصلی خود قرار داده است.

وی این برنامه را تا حدی با مهار بیشتر سیاست انرژی مکزیک و تغییر رویکرد دولت گذشته - که برخورد یکسانی با پمکس و شرکت های خصوصی و خارجی جدید در بازار داشت - انجام داده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1536

به "مکزیک واردات سوخت بخش خصوصی را محدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکزیک واردات سوخت بخش خصوصی را محدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید