محمد منصوری: مهمترین هدف ما کسب مدال المپیک است، می خواهیم به آرزوی دیرینه جودو دست پیدا کنیم

به گزارش مجله آراد، محمد منصوری، سرمربی تیم ملی جودو ایران گفت: مهمترین هدف و آروزی من و بچه ها کسب مدال المپیک است تا به آرزوی دیرینه جودو ایران دست پیدا کنیم.

محمد منصوری: مهمترین هدف ما کسب مدال المپیک است، می خواهیم به آرزوی دیرینه جودو دست پیدا کنیم

محمد منصوری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مجله آراد، در خصوص عملکرد ملی پوشان در مسابقات دنیای جودو گفت: خدا را شکر می کنم که با تیم 3 نفره جودو ایران عملکرد نسبتا موفقی در مسابقات دنیای داشتیم. سعید ملایی در آذربایجان درخشان فوق العاده ای داشت و توانست با مدال طلا به جودو دنیا اثبات کند که مستحق صدرنشینی رنکینگ دنیای است.

وی توضیح داد: بریمانلو با کسب برنز دنیا یک کار ارزشمند انجام داد. او در مسابقه سوم خود مقابل ماتیاس سوئدی، نفر سوم رنکینگ فدراسیون دنیای به برتری دست یافت و در مرحله نیمه نهایی نیز لاشا دارنده مدال طلا و برنز المپیک را در ثانیه های ابتدایی ضربه فنی کرد. جواد محجوب نیز بدشانسی روبرو شد و از ناحیه زانو آسیب دید. قطعا در صورتی که محجوب مصدوم نگردیده بود می توانست بهترین بودن خود را اثبات کند.

سرمربی تیم ملی جودو تاکید نمود: جودو ایران در مسابقات دنیای آذربایجان نشان داد که چیزی از جودو دنیا کم ندارد. شعار تیم ما این است که موفقیت اتفاقی نیست و در موفقیت اخیر نیز یک گروه پشت تیم بود که نقش پررنگی داشت. محمد درخشان به عنوان رئیس فدراسیون جودو حمایت فوق العاده ای از این گروه داشت و محمدرضا رودکی، مدیر سازمان تیم های ملی شبانه روز برای تیم زحمت کشید و به من یاری کرد.

منصوری گفت: در کادرفنی نیز آندره، کاظمی، مرادی و زکریا زحمت زیادی کشیدند. مهمتر از همه حمید آقا علی نژاد، بدنساز ما بود که همه جوره وقت و زمان برای موفقیت بچه ها گذاشت. او با یک برنامه فوق العاده بعد از بازی های آسیایی توانست در فاصله 2 هفته تا مسابقات دنیای آمادگی بچه ها را حفظ کند و ما هیچ افتی نداشتیم. این زحمات همراه با لطف خدا باعث موفقیت ما در مسابقات دنیای شد و باعث شد همه دنیا برای موفقیت جودو ایران بلند شوند و دست بزنند.

وی در خصوص مصدومیت جواد محجوب مطرح نمود: با مشورت دکتر عابدی یکتا، پزشک محجوب اجازه دادیم تورم پای او کاهش پیدا کند و قرار است امروز(شنبه) MRI انجام بدهد. پزشکان احتمال پارگی مینیسک او را دادند. امیدواریم پارگی اتفاق نیفتاده باشد و با فیزیوتراپی مشکل حل و به جمع ملی پوشان ملحق گردد. در صورت پارگی مینیسک نیز 4 ماه از میادین دور خواهد بود.

سرمربی تیم ملی جودو در خصوص برنامه های تیم ملی مطرح نمود: قرار است از انتهای هفته بچه ها وارد اردو شوند. سه هفته دیگر مسابقات گرند اسلم در ابوظبی برگزار خواهد شد اما ما دیگر دنبال هیچ نتیجه ای نیستیم و هیچکسی نیز توقع مدال از ما نداشته باشد. هدف ما از حضور در مسابقات حفظ و ارتقای رنکینگ برای کسب هرچه بهتر سهمیه المپیک هستیم.

منصوری در خصوص وضعیت علیرضا خجسته و تعداد ملی پوشان اعزامی به ابوظبی گفت: خجسته با تیم کم بینایان به بازی های پارآسیایی اعزام نشد و باید در تمرینات حاضر گردد تا در خصوص او تصمیم گیری کنیم. احتمالا با 6 یا 7 بازیکن نیز در گرنداسلم ابوظبی حضور خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سوال که با کسب مدال های ارزشمند ملایی و بریمانلو در مسابقات دنیای آیا این نفرات انگیزه کافی برای تداوم موفقیت های خود را خواهند داشت، گفت: ما در کنار تیم ملی یک روانشناس بسیار خوب به نام دکتر مستعان را داریم که واقعا تا امروز خیلی خوب زحمت کشیده است و توانسته انگیزه بچه ها را حفظ کند. قطعا برای آینده نیز از تجارب و هدایت های ایشان استفاده خواهیم کرد. همچنین از راهکارهای رئیس فدراسیون استفاده خواهیم کرد. درخشان اعتقاد دارد بچه ها نباید با باخت سرخورده و با برد مغرور شوند و این آویزه گوش بازیکنان ما گردیده است.

سرمربی تیم ملی جودو مطرح نمود: قرار است از این به بعد نیز دیگر بچه ها در تمام مسابقات حضور نداشته باشند و با یک برنامه خاص بهترین های ما تنها در مسابقات گرنداسلم شرکت و در برخی مسابقات گرندپری نیز حضور نداشته باشند. مسابقات گرندپری تاشکند که یک ماه دیگر برگزار خواهد شد در برنامه ما قرار گرفته است و احتمالا ما از نفرات تیم دوم خود در این مسابقات استفاده خواهیم کرد. شاید بچه های ما در این مسابقات نتیجه نگیرند اما قصد داریم نفراتی را از دل این تیم به تیم اصلی اضافه کنیم.

منصوری در خصوص کسب مدال المپیک خاطر نشان کرد: تا امروز دو هدف اصلی داشتیم که خدا را شکر بازی های آسیایی با موفقیت تیک خورد و بعد از آن نیز دو مدال دنیای آمد، اما مهمترین هدف و آروزی من و بچه ها کسب مدال المپیک است تا به آرزوی دیرینه جودو ایران دست پیدا کنیم. مطمئن هستم این اتفاق نیز با پشتکار بچه ها و برنامه ریزی خوب به آن دست پیدا خواهیم کرد. فقط این مهم بستگی به حفظ تیم مدیریتی و محمد درخشان دارد تا این اتفاق رقم بخورد. محمود میران: با آمادگی و طرز تفکر مسابقات دنیای می توانیم در المپیک مدال بگیریم

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 62

به "محمد منصوری: مهمترین هدف ما کسب مدال المپیک است، می خواهیم به آرزوی دیرینه جودو دست پیدا کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد منصوری: مهمترین هدف ما کسب مدال المپیک است، می خواهیم به آرزوی دیرینه جودو دست پیدا کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید